Wind tegen Zondag 8 oktober. Om 12.00 uur moeten we uit tegen SNA 5. De koploper speelt op het sombere park De Eendracht. Om dat de dreiging van nummer 1 van de ranglijst sterk is treden we aan met slechts negen man. Dit overkomt ons de laatste tijd niet zo vaak, maar het blijft een vertrouwd verschijnsel in de reserve vierde klasse van de AVB. De barvrouwen lenen kwartjes uit, zodat we telefonisch nog een slapend studenten huis kunnen alarmeren. Sterke windIn de rust staat het 1 -0, een redelijke standmaar we hebben voortdurend onder druk gestaan. Speler nummer 9 verruilt zijn rode AFC-shirt voor een zwart KNVB-pak omdat hij elders een wedstrijd moet fluiten. Verrader. Net op tijd komt een gealarmeerde student aanfietsen. Het helpt niet. We verliezen met 0-6 en geven de schuld aan de keeper, aan de maker van het eigen doelpunten aan die lui die die loepzui vere voorzet van de student verprutst, 's Avonds bij Studio Sport terecht meer aandacht voor de prestaties van het eerste tegen Vitesse. Beleefde verliezers Zondag 15 oktober. Indian Summer. Weer thuis op het ver trouwde tijdstip van 14.30 uur. Verzamelen dit keer niet ten huize van de aanvoerder maar schuin daar tegenover, in de bar van het Hilton. Daar zal de aanvoerder door de week 's avonds ook wel zitten als zijn vrouw hem het huis uit jaagt ('Schiet op, saaie drol van een ambtenaar, ga eens wat doen!'). Tegenstander is Buitenveldert 7, keurige jongens van De Boelelaan met brilletjes op en zondag Amsterdams accent (nee, dan Sloterplas, gesponsord door 'Videotheek Slote- plas'l). We zijn nog verbitterd door de 6-0 nederlaag van een week geleden en besluiten nu met 6-0 te winnen. Dat lukt, al hebben we er de hulp van een paar gastspelers voor nodig. Met name zij hier genoemd gastspeler Drenkelford (zaterdag 2), die enkele doelpunten voor zijn rekening neemt, waaron der één dat sterk lijkt op een moment van de WK Mexico '70. Op donderdag 3 juni van dat jaar speelde Brazilië tegen Tsje- choslowakije. De eindstand in het stadion van Guadalajara was 4-1. Pele staat bij de middencirkel, "traag zo op het eerste gezicht, sloffend haast". "Hij krijgt de bal. Vanuit zijn ooghoeken heeft hij gezien hoe ver de keeper voor zijn doel staat, voorbij de penaltystip zelfs. En een fraktie van een se conde later is het geblokte leer op weg naar het onbescherm de doel van de wanhopig terughollende Tsjech Ivo Viktor" Pele miste, Drenkelford scoort. Zelfs het doelpunt na de uit bundige solo van onze eigen spits, de kilometervretende aan valsleider wiens naam om transfertechnische redenen nog steeds niet mag worden vermeld, verbleekt hierbij. De brillet jes van Buitenveldert bedanken ons voor de prettige wedstrijd. Eindelijk spanning Zondag 22 oktober. Naar sportpark Riekerhaven. Om 14.30 uur aantreden tegen KBV 9. De gastspelers spelen minder sansationeel dan een week geleden maar worden niettemin bedankt want zij (en wij) zorgen op deze zonnige herfstmid dag voor een spannende overwinning. Achter komen, gelijk maken, weer achter komen, weer gelijkmaken en vlak voor tijd het winnende doelpunt. Een klassieke pot voetbal. Op de overwinning valt niet te drinken omdat KBV haar 60-jarig bestaan viert in een kantine waar een keiharde band speelt. Op de fiets terug snijden we de deelnemingsvrijstelling in de vennootschapsbelasting even aan. Lezen en denken Zondag 29 oktober. De incoherente stem van 444350 (is die man dronken als hij met de consuls over het veld sjokt?) meldt dat de terreinen zijn afgekeurd. Zo kunnen we mooi in het door de aanvoerder tijdens kantooruren vervaardigde elftal- boek lezen. Een onderzoek op postcode leert ons meer over het niveau van behuizing van de spelers van het 13e. En zo kunnen we nadenken over het gevoelige verlies dat het elftal zal lijden als per 1 april een waardevolle spits die wegens gekneusde ribben de laatste tijd rechtshalf speelt naar de Boston Wanderers vertrekt. We hebben een optie op een jon ge Oostduitser en op een jonge Rus om deze speler te vervan gen. We hebben aan beiden het AFC-standaardtenue gezon den om vast te wennen: wedstrijd kleding, maar natuurlijk ook suède schoenen, een leren jack en een Rolex. En zo kunnen we op deze asgrauwe zondag erover pieken waar we het afsc heid van de spits zullen gedenken: in een 'nette' sauna, of toch maar gewoon in een vieze. Huilende Mexicaantjes en de pijngrens Zondag 5 november. Op zaterdag en 's nachts veel regen, maar de velden zijn goedgekeurd en er schijnt zelfs een dun herfstzonnetje als we in Havens-West de terreinen van SDZ zoeken. In de kantine meldt de aanvoerder dat de eerder in dit verslag genoemde spits, de kilometer vretende aanvalsleider wiens naam om transfertechnische redenen nog steeds niet mag worden vermeld, in de wedstrijd tegen KBV ernstig blijkt te zijn geblesseerd aan een knie. Hij dacht zelf vandaag wel weer present te kunnen zijn, maar daarover oordeelde een arts na een kijkopereatie geheel anders. Zal hij nog binnen de lijnen treden dit seizoen? Zijn vertrek naar de Verenigde Sta ten laat tijdig herstel misschien wel niet meer toe. (Volgt een discussie over het begrip 'pijngrens'. Natuurlijk is het zo dat wie in militaire dienst heeft gezetn een hogere pijngrens heeft. Bijna niemand in het elftal zat in dienst. Aftrappen, dames.) Bij de aftrap blijkt dat SDZ 8 vrijwel geheel bestaat uit buiten landers. We raden naar hun herkomst. Zijn het Italianen? Spanjaarden? De rechtsbuiten biecht aan onze linksback op uit Mexico te komen. Als onze linksbackaan één voetballer de schurft heeft dan is het aan de Maxicaan Hugo Sanchez, de spits van Real Madrid. Dat ettertje met dat kleine broekje en die mieterige koprol! De bloeddruk van de linksback stijgt. De Mexicanen blijken behoorlijk virtuoos en laten bij vlagen een flitsende techniek zien. Zelfs onze laatste man, een spe ler die in duels nooit wordt gepasseerd, wordt bijna gepas seerd Maar we houden de stand onder de eerste aanvalsgol ven en zien dan dat de Mexicaantjes vooral zelfzuchtig zijn en nauwelijks scoringskansen creëren. Met hulp van een aantal gastspelers bouwen we een paar beheerste aanvallen op. We kunnen rusten met twee gastdoelpunten op zak. Na de thee blijkt dat de Mexicaantjes ook nog een slechte conditie hebben. Het wordt 0-4, weer door een gastspeler en door een prachtige kopbal van iemand die in zijn oude, niet- organiek paarse, shirt nooit kopte. Er ontstaan wat irritaties. De scheids fluit buitenspel na een inworp (I), de grens vlagt buitenspel als er spelers in buitenspelpositie staan maar er geen bal wordt gespeeld, en een Mexicaantje gaat huilend liggen in het strafschopgebied en krijgt een penalty. Dit aan stellerige gedrag leidde ooit in een Duitse rechtszaal tot de woedende uitroep van de rechter: "Typisch südlandisch tem peramentvolle Lebenskünstlerl". Onze keeper, vandaag ge weldig in vorm met een paar schitterende reddingen op de re-

Schakels (clubbladen) | 1989 | | pagina 7