vriendin langs de kant staat; Rutger 'Gerrit' Snow, centrum verdediger, doet zijn taak en heeft een patent op zaalvoetbal doelpunten; Erik-Jan Meindersma (Tendillio), één van de twee Tukkers in het gezelschap, is in de periode dat wij tegen de toppers moesten spelen van zijn wormvormig aanhangsel verlost, dus hoefde geen reserve te staan; Johan van de Ende (geen familie van Joop), linkshalf, hardwerkende en nuttige voetballer, weet het echter altijd beter, vooral beter dan Har- po; Charles Karsten, Chinese strateeg van het middenveld, man met de meeste conditie want is reeds geruime tijd aan het oefenen in zijn roeibootje voor de Varsity; Rogier Gielen, middenveld, de blonde pijl, houdt van mooie doelpunten, maar óók van zijn bed; Steve Bierman, rechtshalf, oude be kende binnen AFC, bij de Bar en de vrouwtjes; Willem van Gorp (geen familie van Corry) rechterspits, nieuw dit jaar, aanpassingsmoeilijkheden maar gaat dan ook te vaak skiën; Marco 'Harpo' van Nieuwe Weme, spits, Tukker twee, vooral de eerste helft van het seizoen goed voor drie goals per wedstrijd, daarna is hij met zijn 'eend' een paar keer de weg kwijtgeraakt (altijd de captain volgen, Harpo!); Frank Meijer, linkspoot, vroeger jong Oranje, nu tien jaar en 25 kg verder, AFC 4, toch niet slecht!; Roger Ritz, ook al een oud AFC-er, nog een echte linksbuiten die dan ook ECHT buitenom gaat met de schaar. Houdt óók veel van skiën en was daarom mis schien wat minder op dreef dan vorig jaar (maar altijd nog be ter dan de captain, zoals hij zelf zegt). Of was misschien zijn vriendin de oorzaak? (Voodoo); Raymond Beaujeanheeft dit seizoen de lijn van vorig jaar doorgetrokken. Tegen Amstel- land in '87/'88 zijn enkel gebroken op een polletje, dit jaar door zijn andere enkel geklapt. Houd moed, Beau B.l; Mark Radelaar, verdediger, heeft alleen de eerste helft van het sei zoen meegespeeld omdat hij momenteel in Londen zit voor een mooie stage bij Akzo; Sebo Woldringh, ondergewaar deerde centrum verdediger, begonnen in seizoen '70/'71 met een 13-0 nederlaag op het hoofdveld van de Navajo's tegen de Apachen, en nu eindelijk in '88/'89 kampioen. Voor intimi de 'captain, Koning van de Onderbond'. Tenslotte wil ik de 12 verschillende mensen bedanken, die dit seizoen bij ons zijn ingevallen. Namen noemen doe ik niet, want de commissies lezen mee. Verder wil ik nog het bestuur bedanken voor hun aanwezig heid bij het behalen van het kampioenschap jl. zaterdag te gen AMVJ (uitslag: 5-0) en voor de voortzetting van de 3e helft op de sociëteit Goed Genoeg. SEBO JAN WOLDRINGH (FATS) P.S.: Aan het bestuur: gelieve géén PSV-praktijken toe te passen, alle contracten lopen nog door. DE ZEGEKAR VAN AFC 13 In aflevering 15 van de Schakel meldde Machiel van der Wou- de, aanvoerder van AFC 13, al dat zijn elftal de laatste tijd veel punten verzamelt. Na dit bericht volgen weer twee klinkende overwinningen. Op de voorjaarszondag van 12 maart ver slaat het dertiende moeiteloos Germaan 5, dat de tocht naar Goed Genoeg slechts met acht man aandurft: probleem dat wij zelf vóór de winterstop ook regelmatig hadden. Uit wraak en omdat het nu eindelijk goed gaat leden we geen spe ler uit aan Germaan en proberen onze overtredingen zo te maken dat onze tegenstander niet onder het spelersmini mum van acht belandt. Een makkie: 5-2. De week daarop lijken de omstandigheden heel wat minder gunstig. Om 10.00 uur dienen we aan te treden tegen SNA 6 op het perifere sportpark De Eendracht. Verzamelen om 9.00 uur, iets wat je in je pupillentijd beter opbrengt dan als halve veteraan van het dertiende. De auto's boren zich door de grauwe Osdorpochtend, we bespreken de Wet op de Jaarrekening en Europa 1992 en tel len in de kleedkamer slechts tien koppen. Maar de lijnen bin nen het elftal zijn inmiddels uitgezet, ieder heeft een vaste plaats en een lege plek wordt eenvoudig verdeeldVaste kee per Michael Gossler heeft de laatste tijd veel activiteiten die hij zelf omschrijft met 'brunch' en 'tea' en wordt vervangen door Esra Duister uit AFC 9. Laatste man Hans Peeters zit in Tokyo: voor hem speelt de niet alleen door de week gevrees de Johan Felius (eigen kweek). We beginnen met een koude wind in de rug en wrijven onze ogen uit bij het zien van ons spel: dit is nog nooit vertoond! Soepel walsen onze one touch combinaties over de malse wei. We zijn de Brazilianen van Osdorp. Mid-mid Ron Böhne strooit met passes en zet de voorhoede permanent op scherp. Daar loopt Humphry da Silva Curiel te scharen alsof hij elke week wedstrijdritme opdoet. Op rechts verschalkt Machiel van der Woude zijn tegenstanders als eens zijn generatiege noot Sjaak Swart. En Cees Postma, een spits met de li chaamskracht van Rummenige, zaait voortdurend paniek in de zestien. Al gauw opent hij de score na een fluwelen combi natie op links. Opeens hebben we elf man. Onze Benjamin, Bas Marsfelder, moest eerst zijn huiswerk maken voor hij buiten mag spelen. Direct zetten we hem in op zijn vertrouwde linkerpositie waar hij als een slangemens ook deze week de verdedigers niet er achter laat komen dat hij louter rechtsbenig is. (Dat hij toch nog op tijd is danken we aan Maurice Fernandes Mendes die, geblesseerd 'aan zijn spier', komt kijken en vlaggen.) Op een 1-0 voorsprong ga je natuurlijk niet consolideren. Va nuit de verdediging ontwikkelen zich stuwende offensieven, max Groen, toch al 42, verovert steeds vlekkeloos de bal en vindt blindelings de rechtshalf René van Schaik, die elke week het door Arnold Mühren gehouden record 'schone broeken sokken' probeert te verbeteren. Het centrum van de verdediging zit potdicht door perfect storend schoffelen van Mike Reddering en kopwerk van Johan Felius waar Ronald Spelbos jaloers op zou worden. Gastkeeper Esra Duister plukt moeiteloos ballen uft de lucht en speelt snel weer een vrije man aan. Opeens is het 1 -1We genieten zo van ons spel dat we een SNA-aanvaller even vrijlaten. Zijn slappe inzet wordt door de wind in het net gedwud. Op verzoek van de aanvoerder ma ken we nog voor de rust 2-1De aanvoerder is van mening dat je altijd met een voorsprong thee moet drinken. In de tweede helft hebben we de wind tegen. Het spel wordt iets soberder maar blijft vloeiend en effectief. De gelijkmaker van SNA (2-2) stimuleert alleen maar tot voetbal dat werkelijk alle hoofdstukken uit de theorie volgt. 3-2 is een gerechtvaar digde eindstand. De bloemen bij de kleedkamer blijken voor een ander SNA- elftal te zijn dat vandaag kampioen wordt. We leveren de bloe men dus weer in maar houden ons aan het oude voetballers bijgeloof dat zorgt voor de triomfen van AFC 13: douchen met shampoo van de aanvoerder. BART VELDKAMP 4

Schakels (clubbladen) | 1989 | | pagina 4