t ON DIT ET DATJES INS OUTS nen is een neef van onze jeugdtrainer, die zelf trouwens ook deel heeft uitgemaakt van de topclub uit de Spaanse hoofd stad. Maar terug even naar de E1 's. Deze jongens hebben een prachtige, regelmatige overwinning bevochten van maar liefst 5-0 tegen WA/De Spartaan en bezetten dientengevol ge nu de eerste positie op de ranglijst. Alles bijeen is er in alle gelederen van ons AFC weer volop reden om met nóg meer energie en enthousiasme te begin nen aan de slotfase van het seizoen. De mannen in het veld, van jong tot oud, zijn blijkbaar bereid daartoe het hunne bij te dragen. Zij verdienen alle mentale steun van degenen, die van de zijlijn toekijken! GERARD TREBERT Visite De hierbij afgedrukte foto is die van de nummerplaat van de auto van Tonny van Straaten in Calgary. Onlangs was Ben Slaap jr. op zakenreis in deze streken en wist een paar uur vrij te maken om het echtpaar Van Straaten te bezoeken. Een paar gezellige uurtjes was het gevolg. Daarbij bleek, dat men in Canada of althans in de Staat Alberta zijn eigen letters mag kiezen voor het nummerbord. Tonny zit al 21 jaar in Canada maar enig heimwee is hem kennelijk niet vreemd. Zilveren Ploeg Op 25 februari vierde Jo Bakker uit Zandvoort zijn 75ste verjaardag. Ter viering van dit feit had hij een heel bij zonder grote afvaardiging van de Zilveren Ploeg uitgeno digd in 'De Bosrand'. Het was bijzonder gezellig en gedeeltelijk ook leerzaam om in dit uitgelezen (alhoewel ze de krant nog spellen) gezel schap te verkeren. Het 'flux de paroles' waarover menigeen nog beschikt wekt verbazing en bewondering. Jo, intussen, nog vele jaren. Rijmpjes De posistie van ons eerste elftal houdt ons allen bezig. Een mij onbekende (alhoewel ik zo mijn vermoedens heb) dich ter of dichteres heeft zijn/haar gedachten aan het papier toevertrouwd in de vo.m van een rijmpje. Elders in dit blad treft U het aan. Bridge De maandelijkse drive vindt in April plaats op dinsdag de vierde. Er kunnen wel wat meer paren opdraven, geloof me. JAN TJALLING Er tegenaan Weten jullie, jongens van 't eerste Hoe lang 't in 't verleden heeft geduurd Voor we weer eerste klassers werden? (wat hebben we 't elftal aangevuurd) Dat duurde 42 lange jaren Ach wat waren we toen blij Ze deden 't toch maar die elf knapen 'Celitudo' die verloor daarbij De volgende stap was 't promoveren Naar de Hoofdklasse Amateurs nog wel Daar zitten we nu reeds 15 jaren Maar nu trekken we aan de bel Dat mag en zal toch niet gebeuren Een club die reeds zóó lang bestaat We laten ons niet naar beneden sleuren Maar't is nog niet te laat Ga samen eensgezind het veld in Met slechts één doel vandaag is 't zaak Over verliezen willen we niet meer horen Dat is een uitgemaakte zaak Er zijn nog 10 wedstrijden te gaan Dus jongens: Ga er tegen aan!!! TEST 'Neem me niet kwalijk, meneer de chauffeur, maar volgens mij gaan we niet in de juiste richting. Wellicht heeft u het zelf ook in de gaten?' Vanuit mijn komfortabele positie op de achterbank keek ik naar het gebruinde hoofd van de man, die zojuist van win tersportvakantie was teruggekomen. Mogelijk was dit een indicatie voor de kortsluiting, je weet het maar nooit. Het hoofd gaf niet thuis, de man die naast hem was gezeten en die zich bij uitwedstrijden ontpopt has als een prominent gids, draaide zich een kwart slag om, grinnikte en zei: 'Hij weet een sluipweggetje.' Op dat moment draaide de chauffeur definitief van de weg die hij had te volgen, ging naar links inplaats van rechts, pakte daarbij ook nog de verkeerde rijbaan, promoveerde derhalve tot spookrijder, hetgeen tot een schrikreaktie leid de bij de gids, die luid riep: 'Hé, man, je zit verkeerd! Draaienin godsnaam!' Gelukkig was de weg ter plaatse nogal breed, er kwam ook niets aan, zodat hij zich bijtijds kon herstellen, moppelend: 'Dat verwacht je toch niet, krankzinnige situatie.' De auto was nu weer aan de goede kant, ik wees op het bord, zo'n anderhalve meter hoog, en sprak'; 'Neem voor taan je leesbrilletje mee. Volgens mij zit je niet goed of ga je over Maastricht naar IJmuiden?' De gids, van de schrik bekomen, grinnikte weer en zei: 'Laat 'm nou maar, hij weet echt wel wat ie doet.' 'Zeg dat wel, 'antwoordde ik sarcastisch en liet me enigs zins krampachtig terugvallen in de kussens. 'McEnroe klop gehad, hè jaja, die Becker, kanjer hoor.' 'Hoeveel aces?' 4

Schakels (clubbladen) | 1989 | | pagina 4