ingelegd door Pim Adriaansz VIERENNEGENTIG Als het goed is - en waarom zou het niet goed zijn - wordt u elders in de AFC-Schakel al geïnformeerd over het 94-ste jaardiner. Daarover beperkt Pickelaar zich derhalve in zijn inleg, maar toch enige kanttekeningen. Tafelvoorzitter Jan van Dijk, perfect op dreef, hield de meute als een geoefend domp teur achteloos in bedwang. Hij constateerde onder veel meer, dat het ordelijk toeging omdat er niet met eten werd gegooid en memoreerde en passant dat een nieuwe club in de club in oprichting was: een club van nobelprijswinnaars; met als enig doel een gezel lige stapavond. Daar houdt Pickelaar van. Een legitieme basis voor een dartel ondernemen. Naast de Gouden Ballen Club, de Vrienden Biljart Club, de Stierenclub, de club van acht en ongetwijfeld nog een handvol niet zo nuttige maar zéér plezante instellingen wéér een nieuwe loot aan de AFC-stam. Maar de ontwikkelingen gaan snel en een volgende is al weer in voorbereiding. Een bont gezelschap caravanners, dat als doel nastreeft eenmaal per jaar de circuswagens een weekend bijeen te drijven in de onmiddellijke nabijheid van een passende taveerne. Pickelaar hoopt daar bij te zijn. Clubvoorzitter Rein Akkerman hield een solide toespraak, waarin hij constateerde het met veel goed functionerende medewerkers gemakkelijker gekregen te hebben dan hij aan vankelijk had verwacht. Van die man zijn we nog niet af, dacht Pickelaar (toch wel be rustend). Satanisch genoegen bleek Rein Sr te beleven aan zijn zelfbeschikkingsrecht naar welge vallen te bepalen wie voor het jaardiner werd uitgenodigd. Een vergaande arrogantie van de macht derhalve, waar Pickelaar afgunstig naar kan hun keren. Maar de show werd gestolen door eerste elftal-aanvoerder Cees Thomas, die geen acade misch betoog nodig had om de harten te raken van meer dan 150 AFC-ers. Een ovationeel applaus deed het clubhuis daveren, waarna hij collectief werd bedolven. En zo loopt dit Pickeltje toch nog onverwacht uit tot 'een stukkie' over een geslaagd jaardiner. CITAAT Pas als je tot over je oren in de soep zit zie je overal gehaktballen om je heen drijven. (Godfried Bomans). GEUZENLAMBIEK Een opmerkelijke uitspraak over de Nederlandse taal, die Pickelaar lief is, plukte Pickelaar uit een artikel van de sportjournalist Lambiek Berends in Het Parool: 'Het logo is de taal van onze analfabetiserende kijkmaatschappij Een gedachte, waarover in het bijzonder (sport-)journalisten - voor wie de taal het gereedschap is - wel eens mogen nadenken. Pickelaar zal - met u - de pennevruchten van Berends en zijn makkers blijven volgen. Analfabetisering dient namelijk niet bevorderd te worden. 6 MIXED PICKLES

Schakels (clubbladen) | 1989 | | pagina 6