Ruud van de Ruit Voor al uw Onderhouds-, Tegel- en Stukadoorswerk. Speciaal voor Sierpleisters. Telefoon 020 - 92 10 78 waarop een aantal belangrijke mededelingen wordt gedaan, ingetikt door Sal van Gelder. Text-Lite, bedankt. KOPIJ Door moeilijkheden bij onze drukkerij verzoekt De Ram voorlopig gedurende enige weken zo weinig mogelijk kopij in te leveren. Door ziekte van één zijner voornaamste mede werksters zit Pieter Haitsma Muiier omhoog. Het is daarom, dat wij onze vaste scribenten moeten verzoeken even te wachten met het inleveren hunner pennevruchten. EEN OVER VIJF Het is algemeen bekend dat het vinden van een geschikte leider of coach voor elk van de seniorenteams van de AFC ieder seizoen weer een van de grote problemen is waarmee de betreffende elftalcommissies geconfronteerd worden. Het eerste elftal heeft in de regel ieder seizoen een nieuwe coach, het tweede toont wat stabieler, maar vormt geen uit zondering op de regel en als wij de elftallen van een minder kaliber beschouwen komen wij tot de conclusie dat er aan het begin van elk seizoen ezeltje-prikje wordt gespeeld met de ledenlijst om toch vooral iemand te vinden die de wedstrijdformulieren invult en voorziet in ontstane afbellers lacunes. Dat neemt niet weg dat het vijfde elftal Peter van den Dungen drie jaren achterelkaar als leider en coach had. Daarna vond het vijfde een ad-interim leider, die tegelijker tijd trainer van het derde, vierde en vijfde was. Het was toen in feite niet de bedoeling dat heer Rodenburg, want daar gaat het hier om, als coach aan zou blijven, maar zoals ge zegd de elftalcommissie kon ook het hier uit de hand gelo pen probleem niet adequaat oplossen. Dit seizoen is het vijfde elftal gezegend met een leider, die men vorig jaar nog onder de lat kon aantreffen. Inderdaad, AFC's wegen zijn ondoorgrondelijk. Toch is dat een zeer strategische zet van de elftalcommissie geweest. Want bui ten het verrichten van trivialiteiten die voor de Bond zo inte ressant zijn, heeft onze huidige coach ook nog voetbalcapa citeiten. Samen met zijn uitstekend inzicht in de gang van zaken rond en op het veld is de persoon in kwestie de man bij uitstek om een elftal als het vijfde te leiden. Van hem leerden wij reeds de term 'tikploeg', een kreet die ons daarvoor nog geheel onbekend was en nu al gebruikt wordt om de kwaliteit van een tegenstander te kenmerken. Maar daar blijft het niet bij. Onze leider heeft nog veel meer pijlen op zijn boog. Om u een voorbeeld te geven, welke lei der van de AFC houdt er ook nog een sportzaak op na? Ja, beste lezer, zover reikt het professionalisme van AFC 5. Is er iemand toe aan nieuwe scheenbeschermers, noppen of sokken, moeten er schoenen van een nieuwe neus worden voorzien, wij hoeven maar te kikken en onze leider is daar om de bestelling op te nemen. Het eerste kan jaloers op ons zijn. Even afgezien van de voorgaande uiteenzetting speelden wij ook nog een wedstrijd afgelopen zondag tegen jongens die zonder samenspel niet kunnen winnen. Veel blessures en veel afschrijvingen leidden ertoe dat wij slechts met tien man aan de start verschenen. Na een twintig minuten kwam ook nog een inderhaast opgetrommelde Jacques Schot de gelederen versterken, zodat het toch nog een gelijke strijd werd. Hoewel, gelijk? Keeper Frans Jüch stond rechterspits te spelen, hetgeen hij overigens uitstekend deed. Maar het is toch niet echt de bedoeling dat een keeper ook bij tijd en wijlen veldspeler is. Dat dit een gevaarlijke uitspraak is zul len wij zo zien. Onze tegenstander kwam vrij gemakkelijk op 1-0, nadat al eerder een glaszuiver doelpunt wegens bui tenspel was afgekeurd. Na de rust strafte Jurgen Seunke een foute speelbal van ZSGO feilloos af. En vervolgens na men onze gastheren weer het initiatief door in de rebound van een schot tussen verstomde AFC-ers door alsnog een doel te treffen. Daarna kreeg de wedstrijd een interessante wending. Bij de stand van 2-1 dus viel plotseling Daniel Hat- tumena uit en bij gebrek aan wissels viel onze coach maar in (ik repte reeds over zijn voetbalcapaciteiten). Op dat mo ment, met nog zeven minuten te gaan, stonden er welgeteld vijf potentiële keepers in het veld: Joost Uchtman, Frans Jüch, Jurgen Seunke, Bart-Jan v.d. Jagt en onze leider. En zoals een beetje voetballer weet wint men met vijf keepers de oorlog. Want wat gebeurde er? Een voorzet van Pieter Sandberg vanaf links was in eerste instantie bedoeld voor Jurgen. Jurgen werd echter in de rug gelopen, waardoor hij de keeper van tegenpartij blesseerde, en de bal schoot he lemaal door naar rechts. En ja hoor, u raadt het al, daar kwam onze leider aanstormen, die op dat moment nog geen bal had aangeraakt. Zijn debuut was meedogenloos. Zonder pardon nam hij de bal op zijn slof en joeg hem hoog in de touwen, waarmee het gelijkspel 2-2 een feit werd. U begrijpt dat onze coach met het gehele elftal even een feestje vier de. Het meest verbluffende vonden wij echter dat deze won derschone goal nota bene met links door hem werd inge schoten. Vanaf rechts met links. Voelt u 'm? Voor de goede orde hier nog even de functies van de man waar het allemaal om draait: coach, leider, verzorger, grens rechter, keeper, speler, leverancier van sportartikelen, praatpaal en ombudsman. Alleen de functie van terreink necht ontbreekt nog. Maar men kan beter de lijnen uitzet ten, dan ze trekken. In ieder geval hebben we aan onze lei der weer een punt te danken. Hoe die heet? Klaas Verbrug- gen natuurlijk! Nicky Hekster Het Bestuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden van mevrouw L. Brusse-van Meyer echtgenote van wijlen ons lid van verdienste de heer W. Brusse en in leven ondersteunend lid van de AFC. Wij betuigen onze oprechte deelneming aan de naaste fami lie. Rein Akkerman - voorzitter Johan de Bie - secretaris

Schakels (clubbladen) | 1987 | | pagina 3