Najaar Gewoontegetrouw mist Pickelaar de seizoenstart van AFC. Per traditie verlengt hij in september de zomer-of wat daar voor moet doorgaan - nog even in het Frankenland. En omdat Pickelaar ook echt zijn best doet toch weer een beetje overeind te krabbelen is het ditmaal niet an ders. Hij streek neer in het hart van Frankrijk te Mehun-sur-Yèvre, waar heel lang geleden Hertog Jean de Berry zijn favoriete optrekje had gekozen. Pickelaar zag de kasteelrestanten gepast aan, maar begaf zich aansluitend toch ijlings naar de opstallen van de plaatselijke voetbalclub in 'le stade de Mehun'. In een stadje van 7000 inwoners: één voetbalclub, met een perfecte accommodatie inclusief lichtmasten. Pickelaar volgde er een gedisciplineerde training; als toeschouwer uiteraard. Eerder had hij de uitslag 3-0 van EDO - AFC uit de ether geplukt. Als dat maar goed gaat, dacht Pickelaar bezorgd. Maar die dag scheen de zon ten zuiden van de Loire in ieder geval volop. Citaat De bomen dorren in het laat seizoen en wachten roerloos de nabije winter. Wat is dat alles stil, doodstil; ik vind er mijn eigen leven in, dat heen gaat spoën. (Willem Kloos) Hoe het goed gaat Al is de zomer dan definitief voorbij: Pickelaar komt nog even terug op zijn pickeltje van de vorige maand over A CC en over hoe goed het daar eigenlijk mee gaat (ging, inmiddels). Pickelaar pakte nog juist de laatste thuiswedstrijd tegen VRA mee en werd daar direct en terecht aangespro ken op zijn stelling, dat het niet goed gaat met een club, waarvan het eerste team kansloos wordt weggespeeld naar een lagere klasse. Zulks in tegenstelling tot de mening van reserve-Pitch-redakteur M.M., die andere - positieve - ontwikkelin gen liet prevaleren. Wel, die invaller bleek Mister A CC zelf te zijn: Max de Bruin Sr derhalve! Een stevige discussie volgde dus en u weet hoe het dan gaat: iedereen in de buurt bemoeit zich er mee en draagt zijn eigen zekerheid aan. Precies als bij AFC eigenlijk, maar dat kan geen verbazing wekken. In zo'n gezelschap ontbreekt Rob Dukker uiteraard niet. Zelfs zijn hond Don - genoemd naar de legendari sche Australische cricketter Don Bradman - was er bij, alhoewel die zich superieur buiten het gesprek hield Rob meende tenslotte, dat M(ax) M. de Bruin én Pickelaar beiden gelijk hadden. Het één sloot immers het ander niet uit! Pickelaar vond dat een mooie gedachte. Het deed hem denken aan dat verhaal van die rebbe, die van Moos te horen kreeg dat het leven met Saar bui ten zijn schuld zo moeilijk was. De rebbe toonde begrip en gaf hem gelijk. Dit nu was Saar ter ore gekomen. Zij pikte het niet en spoedde zich eveneens naar de rebbe voor haar visie op het huwelijk met Moos, dat ondanks haar takt en begrip juist door hém zo versjteert werd. De rebbe toonde begrip en gaf haar gelijk. 's Avonds verhaalde de rebbe aan zijn vrouw de gesprekken met Moos en Saar, die van hem ieder hun gelijk gekregen hadden. Maar de vrouw vond dat onzin van haar man: 'Ze kunnen toch niet allebei gelijk hebben?' Waarop de rebbe sprak: 'Jij hebt ook gelijk'. MIXED PICKLES 4

Schakels (clubbladen) | 1987 | | pagina 4