van der Jagt en Karei Baarschers, die ieder op eigen wijze enorm hebben gewerkt. Onze trainers Doby Peters, Hans Rodenburg en Piet Ouder- land (keepers) en onze medische staf Bas Rachman, Wim Crouwel en Ko Grosze Nipper verdienen allen onze dank baarheid voor hun inzet. De leiders Wij begonnen prima. Het 1e elftal, leider: Karei Baarschers Het 2e elftal, leider: Theo Husers Het 3e elftal, leider: Peter van der Dungen Het 4e elftal, leider: Cas Tromp Het 5e elftal, leider: Hans Rodenburg Turbulent 1 Hierboven gebruikte ik het woord 'turbulent'. De turbulentie begon met het op medische gronden moeten afhaken als leider van het eerste: Karei Baarschers. Gelukkig gaat het weer goed met hem, en heeft hij het afge lopen seizoen, weer op zijn eigen wijze medegewerkt. Karei, hartelijk dank. Theo Husers werd bereid gevonden van het tweede naar het eerste te verhuizen, en heeft dit met een enorm elan ge daan, gebaseerd op zijn grote voetbalkennis als praatpaal van Doby Peters te fungeren. Theo heeft er meer van ver wacht, en moet aan het einde van het seizoen afhaken. Hij zal het volgende seizoen niet terugkeren als leider, omdat zijn zakelijke beslommeringen dit niet meer toelaten. Met medewerking van de jeugdcommissie werd Fred Laar hoven bereid gevonden het tweede elftal te leiden. Hij heeft aan het kampioenschap mogen ruiken. Theo en Fred, hartelijk dank voor jullie inzet voor jullie AFC. Peter van der Dungen heeft eindelijk eens een seizoen be leefd, dat niet te zien gaf, dat hij om het kampioenschap meedraaide. Hij heeft moeten afzien, echter uiteindelijk heeft hij, met zijri jongens dat gedaan, wat wij van hem hebben verwacht. Peter, jij wilt een jaartje stoppen, jammer, want jij bent een goede schakel in ons beleid. De zomer is echter nog niet om, en ik hoop, dat jij je nog be denkt. In ieder geval, Peter bedankt voor jouw kampioen schappen en promoties in de laatste 5 jaren. Het vierde elftal begon onder Cas Tromp, hij gaf echter na enige maanden te kennen te willen stoppen. Cas, ook jij be dankt, voor alle jaren dat je dit hebt gedaan. Peter van der Heydt verving Cas als leider en Peter heeft tot de laatste wedstrijd geknokt voor behoud in de Res. 3e Klas se. Peter, het is je natuurlijk weer gelukt. Ik had ook niet anders verwacht. En al zeg je nee, ik zie jou graag als leider terug het volgend seizoen. Peter, een stevige handdruk als dank. Hans Rodenburg heèft het klaar gespeeld om met het 5e elf tal een rustige goede competitie te draaien, waarvoor wij Hans ook onze dank doen toekomen. Jan Vermeulen heeft dit seizoen als grensrechter van het tweede zijn metertjes langs de lijn gelopen, waarvoor Jan, onze dank. Turbulent 2 Onze spelers hebben het toch maar klaar gespeeld, dat de resultaten uiteindelijk goed te noemen zijn. Het is natuurlijk hun spelletje, dat zij graag spelen, maar zij zijn vaak de dupe van die spelers, die om onbegrijpelijke re denen zo maar afhaken of wegblijven. De elftalcommissie-A gaat van het standpunt uit, dat die spelers, die voor één der bovenstaande selecties worden uitgenodigd, twee dingen kunnen doen. 1De uitnodiging voor de selectie niet aannemen, omdat zij liever recreatievoetbal spelen. 2. De uitnodiging wel aannemen, omdat zij in de K.N.V.B. elftallen willen spelen. Dit houdt echter wel in dat hun ja-woord, consequenties inhoudt. De E.C. moet dan op jullie kunnen rekenen, en zal het aankomend seizoen zeer zeker ingrijpen, wanneer zij weer geconfronteerd wordt met gevallen, die voor AFC schadelijk kunnen zijn. Met grote selecties is de E.C. begonnen, velen haakten ech ter om verschillende redenen af: Hans Bergsma, Johnny Bonouvrie, Freek de Graaf, Hans Las van Bennekom, Rob Ouderland, Henk Boelhouwer, Arie Dekker, Nicky Hulscher, Piet Keizer, John Parsser, Ro gier Rooze, Roald Tromp. Hierdoor heeft de E.C. op haar tenen moeten lopen om de elftallen te completeren. De B-Commissie en de Jeugdcommissie hebben alles ge daan om te helpen, heren hartelijk dank hiervoor. Aan het eind van dit seizoen gaan enige spelers ons verla ten: Adrian Carter gaat in Zwitserland zijn carrière in het be drijfsleven voortzetten. Rob Collewijn gaat met zijn gezin naar Amerika, waar hij een kans heeft gekregen om in zijn vak Fysiotherapie te gaan werken. Marco Robijn gaat over naar Telstar. Cees Thomas gaat naar D.C.G., jammer maar het zij zo!!! Wij wensen allen het allerbeste toe en hopen, dat zij altijd aan AFC zullen blijven denken. Hans Bergsma die ook voor DCG gaat spelen, blijft evenals Cees Thomas en Rob Collewijn donateur van AFC, terwijl Cees Thomas het volgend seizoen zijn krachten als jeugd leider op zaterdag zal blijven uitvoeren. Weg gaat ook Jair Gortzak, die naar Israël gaat emigreren. Op het afsluitavondje, waar toen alleen bekend was dat Adrian Carter en Rob Collewijn ons gingen verlaten, heeft voorzitter Rein Akkerman afscheid van hun genomen als spelers van AFC, en hen bedankt voor hun inzet. Dan was AFC 1 de gast van de "Gouden Ballen" (zie elders). Ik spreek hier gaarne mijn dank uit aan de "gouden ballen", die dit evenement hebben weten te verwezenlijken. De directeur van Ajax Arie van Eyden, sprak zijn dank uit, dat AFC juist bij Ajax te gast is gegaan, en voegde hij er wel aan toe, ondanks het feit, dat het best bij Ajax in het vervolg gespeeld kan worden, dat zo'n evenement op eigen bodem

Schakels (clubbladen) | 1987 | | pagina 7