d atex olivelli A.F.C, \GRUVFF\ SPORTS ©inter leasing 1 Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden. I A M S T E R D I 8 april 1987 - 67e jaargang nr. In memoriam Henne Boskamp Heel veel heb ik van Henne gehouden. Het begon allemaal op het Amsterdamsch Lyceum waar Henne en ik zogenaamde 'outeasts' waren omdat wij geen hockey speelden maar gewoon voetbalden bij Ajax en AFC. Dat waren de eerste gevoelens van vriendschap in dit gemeenschappelijke 'lot'. Groot was onze vreugde samen te mogen voetballen in het eerste elftal van de A.F.C. (Kampioenschap en promotie 1961). Zijn aanvoerders-kwaliteiten, zijn gevoel voor humor, zijn redenaars-kunst en zijn uitstraling op mede- en tegenstanders waren uniek. Niemand was in staat op zo'n onvoorstelbare wijze mensen te motiveren, mens en uit de put te halen, mensen moed in te spreken, mensen te adviseren, maar vooral mensen met warmte te omgeven zoals Henne dat kon. Zijn rol als vader was voor elke insider, maar ook voor elke buitenstaander, een heel opmerkelijke rol. Hij sprak altijd: 'ze moeten mijn kinderen niet beschadig en'. Dat betekende niet dat zij niet hard aangepakt mochten worden, dat betekende wel dat zij in zijn ogen rechtvaardig, eerlijk en vooral mede-menselijk bena derd dienden te worden. Nimmer zag ik een man in zo'n mooie en natuurlijke vaderrol. Wie herinnert zich niet zijn magistraal optreden tijdens het laatste jaardiner als tafel-praeses. Zijn rijke persoonlijkheid was doordrenkt met intelligentie en eruditei, met artisticiteit en vakmanschap en vooral met een overweldigende intermenselijke warmte. Elk gezelschap met Henne was kompleet, was af. Henne kon keihard zijn als het moest. Maar hij zorgde ervoor door zijn jongensachtige charme, dat het eigenlijk nooit hoefde. Zijn begroetingen van kinderen, van vrienden, van opa's en oma's en noem maar op waren zo karak teristiek, waren zo gemeend. Een ontmoeting met Henne was een feest. Ons medeleven gaat uit naar lieve Letje en de kinderen. A.F.C. zal hen steunen waar mogelijk. Daar ben ik zeker van. Rob Duis I I TECHNISCHE APPARATUUR EN VENT11AT1ETECHNIEK northern B telecom toiletreservoirs

Schakels (clubbladen) | 1987 | | pagina 1