Beleeft mee met AFC... INS A (H I S Is men, mijnheer Lauwh nu bezig regels op te stellen die dit soort uitwassen in de toekomst moeten voorkomen? Lauw: Inderdaad zijn wij druk doende om een aantal plan nen in deze richting te ontwikkelen. Maar voor het ;ot een structureel technologisch veranderingsproces komt, zal er nog veel nagedacht moeten worden. Nogmaals, ik blijf erbij dat een multidisciplinaire relationele organisatievorm effec tief zal bijdragen aan de sociaal-psychologische begeleiding van de communicatiemethoden. Wij hebben daar terdege onze gedachten over laten gaan en dit zal toch op den duur moeten leiden tot een functionele coördinatie van de ge dragsalternatieven. Maar laat ik niet in herhalingen verval len. Kunnen we, resumerend, stellen dat er snel een oplossing in zicht is? Sloop: Kijk, ik zeg altijd maar zo, het voetbal zit nog steeds in de lift. Maar soms vergeten we op het bovenste knopje te drukken drukken of zit er iemand met z'n vingers aan de noodrem. Begrijpt u wel? Zoals wij hier bij elkaar zitten, Lauw en ik, denk ik dat we best wel tot een oplossing kun nen komen. Ik denk erover om gewoon bij elke profclub in Nederland voor een maand ofzo als een interim-voorzitter te fungeren, zodat alles in rechte banen geleid kan worden. FC Amsterdam is zo ook een keer uit het slop gehaald. Lauw: Het meest recente, en een naar onze bescheiden mening heel goed idee is om Hans Kraay als voorman van de supporters aan te stellen, vanwege zijn briljante filosofi sche opvattingen over het menselijk ras. Hij zou een perfec te klankbordgroep voor bijvoorbeeld de Bunnik-side zijn. Daarmee zouden dan systematisch alle problemen de we reld uit zijn geholpen. Mijn dank voor dit gesprek. NICKY HEKSTER CRUYFF FOR PRESIDENT Woensdagavond 18 maart 21.50 thuis. Nog tien minuten dus. Dan weten we of we sinds Nottingham Forest in 1981 ooit weer opnieuw in de finale staan. Nog 9 minuten verwij derd van een halve EC ll-finale-plaats. Petje af. Nu al. Hal verwege de eerste helft zei Annemiek het al. De Zweden zijn niet gekomen. Altijd stond daar Spelbos. We hadden een paar weken terug al afgesproken. Nog voor de wintervakantie van Henk en Jan. Ik zou de kaartjes ha len. En als er niks tussen zou komen, zouden we elkaar tref fen bij de Chinees, hoek Middenweg-Kruislaan. Stipt op tijd kwamen Annemiek en ik aanlopen. Henk stond buiten voor de Chinees met één been op een waterpompje. Teleurgesteld, zo te zien. 't Is vol. Propvol. We kunnen er niet meer bij. Net nog kwam de hele redactie van Voetbal In ternational naar buiten. Cees van Cuilenborg, Johan Derk- sen.... allemaal.' 'Ja, maar Henk, we hadden toch gereserveerd', knipoog ik en we lopen op hoop van zegen toch naar binnen. Op hetzelfde moment wurmen zich vier mensen naar bui ten. 'Komt dat effe goed uit', grapt Jan en neemt onmiddel lijk breeduit plaats. Henk en Annemiek schuiven beschei den aan en zwijgen kuchend. Pro forma kondig ik me nog even bij the man in charge aan. 'We hadden een tafel voor vier besteld. Ik heb dat twee maanden geleden afgesproken met Li-Wo-Kwang. Zij nam toen de telefoon op. Klopt dat?' De goede man blikt mij bezweet in de ogen, maar voordat zijn antwoord op mijn netvlies geregistreerd is, roept Henk brutaal: 'Jaap we nemen 4x Koeloeyock, okee?' 'O, het is al geregeld', excuseer ik mij tegenover deze mai- tre d' hotel en zijg neer. Zo. Die zit. En dat is weer effe fijn op zijn Amsterdams geregeld. Zou mijn moeder hebben ge zegd. Uiteindelijk bestellen we wat anders, wisselen de laatste verwikkelingen op het liefdesfront uit en constateren gevie ren, dat deze avond niet meer stuk kan. Hoe dan ook. Om tien voor zeven staan wij hoog en droog bovenin de Diemenzijde. Veel vuurwerk. Toch voornamelijk gemoedelijkheid, ledereen heeft er vertrouwen in. Midden op het veld treuzelen een paar van die pafferige winterjas sen, om ons de indruk te geven, dat het toch nog afgekeurd zou kunnen worden. Vlak voordat de wedstrijd begint, zegt een jochie van 16 achter ons, dat zijn spandoek in de hekken helemaal aan flarden gescheurd is. Nog voordat de pot echt begonnen is. 'Wat stond er op?', vraagt Jan. CRUIJFF FOR PRESIDENT zegt hij verlegen. In de rust zou ik weggaan om mijn stukkie voor de Schakel te schrijven. Zo gezegd, zo gedaan. Zalig om vervolgens in de auto de tweede helft te horen starten via het onvervalst kleurrijke en objectief faire enthousiasme van clubgenoot Jack van Gelder: AFC forever. Wanneer horen we Jack van Gelder eens samen met ons al ler Tom Egberts Ajax verslaan. Ik tip Tom voor de radio. Overigens droom ik van een finale Ajax-Bordeaux! Tikkie te rug op Mühren, hakje en Bergkamp scoort de enige treffer. CRUYFF FOR PRESIDENT! JAAP BAKKER 6

Schakels (clubbladen) | 1987 | | pagina 6