ingelegd door Pim Adriaansz Voorjaar We schreven 22 maart 1987 en het was lente. AFC ontving NFC (3-0); de vorige thuiswedstrijd (tegen Unitas 2-2) was al weer 14 weken eerder verspeeld (op 14 december 1986). Het was dus allemaal weer een beetje vers; alsof er een nieuw seizoen ging beginnen. Aan de voordeur van Goed Genoeg bleken onze geroutineerde 'stoepières' Henny S.-B. en Lette B.-K. met onbetaald verlof. Maar Mary Doesburg bleek desgevraagd bereid onvervaard in het gat te springen; hoewel zij er aanvankelijk nog wat ontheemd bij stond. Pickelaar heeft ook haar maar even gekust en al is het helaas niet zeker dat zijn bemoediging doorslag gevend was: Mary klaarde haar karwei verder perfect. Vervolgens stapt Pickelaar daarna altijd eerst de radio-cel binnen om Arnold Bos even de hand te reiken. Een sociologische plichtpleging, maar Arnold Stelt dat nou eenmaal op prijs; dus zodoende. Maar blijkbaar was Arnold B. nog met krokusvakantie, want Pickelaar trof daar Ineke Trebert als bekwame remplagante aan, zodat het dus niet bij een handje bleef. Kortom: Pickelaar was na ruim drie maanden weer thuis. Jopie En dan spreekt Pickelaar gepast bescheiden zijn Schakel-superieur Jan Tj. S. aan en informeert naar het reva- lidatie-adres van zijn uitgevallen vriendin Jopie van der Valk. Gelukkig bleek zij echter alweer zover hersteld te zijn, dat ze weer thuis is. Pickelaar wenst haar van harte een volledig en spoedig herstel toe en wacht met ongeduld de dag af, dat ze weer naast hem zit in de spelersbus naar een uitwedstrijd. Geld De heer R. Gullit te Eindhoven, van beroep voetballer, gaat van betrekking veranderen. Daarvoor gaat 17 miljoen gulden (schrijve: f 17.000.000,over en misschien een beetje onder de toon bank. Pickelaar dacht eerst nog even, dat het om lires ging, maar neen: Nederlands Courant! Een snel rekensommetje: de nieuwe werkgever speelt 15 thuiswedstrijden per seizoen in de Italiaanse competi tie; gemiddeld 50.000 toeschouwers per keer met een gemiddeld entreebiljet van 40 gulden. Bruto jaarrecette aldus 30 miljoen gulden. Toch een beetje zware investering, dunkt het Pickelaar; die dan onbevoegd kwaadaardig even aan maf fia denkt. It's a mad mad world in which we live. Citaat De deugd komt na het geld. (Horatius) Wat staat er met de ons zo vertrouwde omgeving te gebeu ren? Allerlei geruchten en veronderstellingen doen de ron de. Waar gaat de uitbreiding van de R.A.I. plaats vinden? Al lerlei vragen waarop nu nog geen antwoord gegeven kan worden. Het Beatrixpark, Goed Genoeg, Diemen, Amster dam Zuid-Oost? In elke wijk en voor elke plaats zijn voor- en tegenstanders te vinden. Aan actie-groepen geen gebrek, maar zal de gemeente niet doof zijn voor de verontruste be woners op al deze plekken? Voor de goede orde. Op het podium staan van links naar rechts Louis van Rijn (ABC), Edwin Geluk (AFC), Acco La- pierre (ACC), Henk van Weelde voorzitter ACC, Jan Steensma, voorzitter ABC en Henk Kappelhoff, voorzitter AFC. ATC bestond toen nog niet. Maar waar is die Goed Genoeg- vlag gebleven? MIXED PICKLES

Schakels (clubbladen) | 1987 | | pagina 4