IiVS &OIJTS KUNSTGRAS? NIET AFSCHEUREN! HET IS WEER ZOMER! Vele AFC-ers maken zich weer schuldig om hun auto's weer te parkeren tussen het toegangshek en de rood/witte paal tjes. Ook al zijn deze neergeklapt, dan nog dienen auto's aan de straatkant te worden geparkeerd! Werkt u a.u.b. mee, bij voorbaat dank. BESTUUR STICHTING GOED GENOEG LEDENLIJST Nieuwe donateur J. van Dam, Churchill-laan 92, 1078 EL Amsterdam Adreswijzigingen F. van Klinken, p/a Da Costakade 29hs, 1052 FG Amster dam F. ten Nijenhuis, Sportlaan 78, 1185 TD Amstelveen, tel. 47 40 84 Bedankt als donatrice Mevrouw S.M.W. Licht-Caarls (9130) Afgevoerd als lid/donateur P. Mantel (2890), W. v.d. Smagt (3008), A. Berson (2945), A.T. Ladendorff (9126), J.J. Lenz (9128) Doby Peters en Piet Ouderland, respectievelijk hoofdtrainer en hoofdjeugdtrainer, zullen ook in het komende seizoen 1987 - 1988 hun talent en ervaring ter beschikking stellen van onze vereniging. Dat is in vele opzichten een verheu gende ontwikkeling, zoals blijkt uit de reacties, die wij bij het tekenen van de contracten uit hun mond mochten opschrij ven. Doby Peters: "AFC is een club, waarin naar mijn mening terecht heel kritisch op je wordt gelet. Terecht zeg ik, omdat dat noodzakelijk is. Ik ben nu achttien jaar trainer, waarvan de laatste zeven jaar bij AFC. En voor de eerste keer in al die achttien jaren heb ik gevraagd om een grondig onder zoek naar mijn functioneren, niet alleen bij bestuur en com missies van AFC, maar ook bij de spelersgroepen. Ik heb mij afgevraagd, of er een betere motivatie of stimulering noodzakelijk zou zijn. Welnu, de conclusie van het onder zoek naar mijn functioneren is geweest, dat het bestuur mij heeft gevraagd om het contract te verlengen. Ik ben daar erg blij mee en ga dus mijn achtste seizoen in bij AFC. Ik ben ook erg blij met de samenwerking met Theo Husers. Hij voelt goed aan wat de spelers in bepaalde situaties ver langen. Ik heb altijd met goede leiders gewerkt, met Rob Duis, Kees Gehring en (helaas door omstandigheden korte tijd) met Karei Baarschers. Nu met Theo klikt het ook weer goed. Goede leiders zijn essentieel, zij zijn de spreekbuizen van AFC en zoals gezegd, met Husers gaat het ook weer prima". Piet Ouderland: "Ik ben een voetbaldier. Dat wil zeggen: als ik zie dat een jongen vooruit gaat in zijn speltechnische ontwikkeling, dat hij beter gaat koppen of van één- na ver loop van tijd tweebenige speler wordt, dan vind ik dat als trainer fantastisch. En dan zeg ik: kijk, systemen zijn be langrijk, maar het gaat in eerste aanleg om die jongens zelf. Ze mogen ook best eens op hun lazer krijgen als het nodig is. Ik wil ook dat goede jongens hun kans krijgen, misschien zelfs wel ten koste van hun elftal. De overgang van junioren naar senioren is ongelooflijk belangrijk. Daarbij is goede be geleiding noodzakelijk en dat wordt nog wel eens onder schat. Support van bestuur en commissieleden bij het jeugdvoet bal vind ik een eerste vereiste. In dit eerste halfjaar als hoofdjeugdtrainer is het werk me niet altijd meegevallen. Organisatorisch zal er nog veel moeten veranderen; van de medewerkers zelf zal er nog meer moeten uitgaan. Overigens houd ik van mijn werk, het is leuk. Ik krijg ook goede reacties. Ik vind het ook een goede zaak, dat er leden zijn, zoals in deze afgelopen vorstperiode, die helpen op het gebied van accommodatie met zalen en kunstgrasvelden. Daarom ben ik blij, dat AFC en ik samen weer een jaar ver der kunnen. En laten we alsjeblieft doorgaan met initiatie ven voor de jeugd, zoals de herfst-driedaagsel". Nu de winterstop wel erg lang gaat duren en elke rechtge aarde voetballer ernaar verlangt om weer eens op een gras veld een bal te kunnen trappen, lijken veel voetbalclubs hun heil gevonden te hebben in de kunstgrasvelden. Sinds ge ruime tijd is artificiële begrassing van de hockeyvelden in Nederland aan de orde van de dag. Vele cricketvelden moe ten het daardoor ontgelden en binnen afzienbare tijd zullen de ouderwetse grashockeyvelden op de vingers van een hand te tellen zijn. Bijkomstig gemak is dat de woorden 'af gekeurd', 'hobbelig veld' etc. weldra uit de vocabularia van de Roelof-Jannen, Henk-Paulen en Jaap-Jopen verdwenen zuilen zijn. Of dit ook voor de voetballers zal gaan gelden valt nog te bezien. AFC maakt in elk geval dankbaar gebruik van de recente ontwikkelingen in de sportvelden. Zelfs werden er kunst grastennisvelden aangewend om de honger naar de bal te kunnen stillen. Zo speelde het zondag eerste, het zaterdag eerste en de veteranen van de AFC al wedstrijden in ho- ckeyformaat en er gaan reeds stemmen op om het gravel- trainingsveld op Goed Genoeg door een van kunstgras te vervangen. Dit laatste plan vereist helaas 50 AFC-vriendelij- ke bedrijven, zodat we naarstig op zoek moeten naar nog eens 5 a 6 Kezen Gehring. Zaterdag 7 februari jongstleden was het de beurt aan het Zami Quattro en het zaterdag twee om in een vriendschap pelijke partido (muy importante) een van de velden van AMHC Amsterdam aan een kritische beschouwing te onder werpen. De beproefde samenstelling van het vierde had eni ge wijzigingen ondergaan. Twee gastspelers (waaronder ondergetekende, die zijn broer verving) waren speciaal voor deze middag aangetrokken om het sterke tweede te bestrij den. In een vorige ontmoeting werd het 2-2 (op gras) en coach Van den Dungen was er op gebrand ditmaal een - overwinning in de wacht te slepen. "Lekker tikken en de bal het werk laten doen" werd ons nog bijgebracht, "want dat kan nu juist op zo'n egaal kunstgrasveld". Maar de elf doc torandussen in de voetbalkunde vertikten (excusez Ie mot) het. Nadat er al eerst heftige discussies waren ontstaan met scheidsrechter Peter Brans over het wel of niet hanteren van de buitenspelregel op zo'n klein veld, blonk het Zami Quattro de eerste helft voornamelijk uit in praten. Daarente gen liet spits Hans Rettich van het tweede zich van zijn ge vaarlijkste kant zien. Met zijn snelle bewegingen en harde 3

Schakels (clubbladen) | 1987 | | pagina 3