reativite INS (H TS OU Van 11Vm löjanuari '87 wordt er in het club huis van AFC een e\j)OSitie gehouden schilderijen aquarellen ikonen sculpturen flasgraveren rafischwerk gemakt doorleden van AFC en de zus terverenigingen. De opening van deze expositie isot lljanuari'si om drie uur. ags NIEUWJAARSSHOW: SPITSVONDIG EN ORIGINEEL Nee hoor, Nicky. Mis, Ron. Kom nou, Jack. Jullie maar denken, dat die grote AFC-familie, nog wat duf van de oudejaarsavond en versuft van de vuurwerk- en champagneknallen, een beetje zat te slapen. Maar zij had jullie best door: die briljante ouverture van de show in 1986 zat in de grijze hersenmassa's gegrift. Maar alla, niet ge zeurd, het was best weer voor herhaling vatbaar en ook nu weer spitsvondig en origineel. Zoals eigenlijk het totale re pertoire van liedjes, dialogen en verbindende teksten. Het mocht er allemaal weer zijn, het tempo, het ritme, de teksten en de presentatie. De nieuwjaarsshow van AFC te recenseren is in feite een ondankbare opgave. Bij de beoordeling dreigt men in herha ling te vervallen en te verdwalen in een woud van cliché's. Want natuurlijk was het weer semi-professioneel, gedurfd en strak van timing. En altijd blijken er in de vereniging weer mannen, vrouwen en zélfs kinderen, die genoeg talent be zitten om de doorgaans meer geroutineerde medewerkers aan de show ter zijde te staan. Dat is ook op deze nieuw jaarsdag weer de grootste winst geweest. Het geeft een vei lig gevoel en zekerheid voor de toekomst. Uitvoerig stilstaan bij de uitvoering lijkt weinig zinvol al zou ik best sterretjes willen plaatsen bij stukken als 'Toos en Ja- net' en 'Antwoord' met bijbehorende intro-teksten. Er is op niveau gewerkt en het plezier en enthousiasme straalde van de planken af. Er moet hard, keihard zijn gewerkt aan de voorbereidingen. En als dan na afloop kritische opmerkin gen worden geplaatst over geluid, dat voor sommige oren te luid is geweest of over te weinig aandacht voor het cluble ven bij de tekstschrijvers dan mag dat worden opgevat als positieve bijdragen tot een nog betere en nog meer geper fectioneerde show. Maar als een groep als deze, op, achter en rondom de büh ne in staat is om meer dan 350 mensen na een reeks al dan niet tumultueuze feestdagen anderhalf uur prima amuse ment te presenteren, dan rest deze recensent slechts één woord: chapeau! G.T. KNVB-RECHTER BOSKAMP VERWACHT WEINIG VAN WIJZIGING TUCHTREGLEMENT In een groot aantal Nederlandse dagbladen, behorende tot de Gemeenschappelijke Pers Dienst G.P.D., is een uitvoe rig artikel verschenen van de hand van collega-journalist Gijsbert Spierenburg met een aantal belangwekkende uit spraken van mr. Henne Boskamp, vice-voorzitter van onze stichting Goed Genoeg en binnenkort wederom praeses ta bulae, oftwel tafelpresident van het herenjaardiner. Bos kamp geeft in het artikel zijn mening over de aanpak van voetbalvandalen in zijn kwaliteit van lid van de tuchtcommis- sie van de KNVB. De redaktie van de Schakel meent haar lezers de uitspraken van Boskamp niet te mogen onthouden. "Voetbalsupporters aanpakken? Hoe dan?" De clubs in het betaalde voetbal zijn na de winterstop ver antwoordelijk voor het wangedrag van hun supporters en de veiligheid in de stadions. Anders dan voorheen moeten de clubs bij excessen gaan bewijzen dat zij onschuldig zijn. Zien ze daartoe geen kans, dan worden ze door de KNVB- rechters gestraft. In het ergste geval zelfs met royement. In willekeunie volgorde hieronder de namen uan de exposanten: Miep Riddenkhoff Hennyiomers Berry, Bonkjnk'Connie Hermens/ Cees de Smit Arie Waayer Michielv.d.Bdrn/Henk Bakker/ Freek van Doest>urg/loeï van KranenofonK-Thedvan tmbden/ lex Rimi'ni. 'AnrzekeJungy Onder het genot van 'nfatfe glas wiin ishetplezTerigom de mzeiidrngente bekijken en onderwijl te luisteren naarde muziek van trio'Caprice: Dit klinkt héél stoutmoedig, maar de werkelijkheid is toch een tikje anders. "Van die nieuwe regel moeten we niet al te veel verwachten, in beginsel kan de tuchtcommissie weinig ondernemen". Dit zegt mr. H.J.N. Boskamp, lid van de in Zeist pas geïnstalleerde openbare orde-kamer. Henne Bos kamp is de zoon van de oud-acteur Johan. Hij doceert pri vaatrecht aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam en heeft aan het Rokin in de hoofdstad een adviespraktijk. Als lid van de tuchtcommissie buigt Boskamp zich in Zeist al sedert 1979 over de strafzaken. "Vanwege m'n liefde voor het voetbal, de sport die door alle rotzooi buiten het veld zo in het gedrang komt en dat is heel treurig." "Met die nieuwe openbare orde-regel voorzie ik enorme problemen. Fantastisch waren in dat verband natuurlijk de gebeurtenissen een paar weken geleden rond de beker wedstrijd PSV - RKC in Eindhoven. Komen daar die kerels uit Den Bosch plotseling op af en die maken daar een rot zooi! Stel je nou eens voordat het daar helemaal uit de hand loopt en dat die wedstrijd moet worden gestaakt. Wat dan?" "Of dat, weet ik veel waar in Nederland, supporters van de één of andere club, met een Den Haag-pet op, op de tribune gaan zitten, gewoon om amok te maken. Alleen met de be doeling dus om FC Den Haag, dat bij voorbeeld nog in de gradatiegevaar verkeert, te duperen. Ik bedoel, op die ma nier kan het competitie-verloop met allerlei oneigenlijke mid delen worden beïnvloed. En hoe komen wij er dan achter wie die gasten zijn?" "We horen vaak: Waarom pakken jullie die gasten dan niet die een bom of een pijltje op het veld gooien? Ja, maar hóe dan? Met welke middelen? We hebben niet eens de be voegdheden. Wij kunnen de politie niet horen. Wij hébben niet het recht op die informatie. We künnen geen mensen onder ede horen. Ons instrumentarium is gewoon héél be perkt om die gigantische openbare orde-problemen te bestrijden. De overheid kan het niet eens, laat staan dat de tuchtcommissie van de KNVB dat kan." 7

Schakels (clubbladen) | 1987 | | pagina 7