ingelegd door Pirn Adriaansz Nieuw Voor zover Pickelaar u op I januari 1987 de ferme hand nog niet reikte, dan weu nog niet om de nek vloog: hij gunt u bij deze alsnog graag gezondheid en enig geluk in het toch a/tijd weer hachelijke nieuwe jaar! Als van ouds was hij onder de velen, die Goed Genoeg op Nieuwjaarsdag traditioneel frequenteerden. Ten aanzien van de Nieuwjaarsshow laat Pickelaar graag het woord aan zijn Schakel-redakteuren Hij memoreert hier slechts, dat de vernieuwing genadeloos toesloeg. Tal Door het Nieuwjaars-schrijverscollectief werden aan Pickelaar 18 Nieuwjaarswensen toegeschreven. De Schakel-redaktie hield het een maand geleden daarentegen nog op 19 afleveringen. Zelf houdt Pickelaar het bescheidelijk op maar 17; met de toevoeging, dat hij daarvan 9 stuks produceerde in samenwerking met Bob Wilde boer. De zorgvuldigheid eist deze rectificatie. A happy New Year Ruim een jaar geleden berichtte Pickelaar u over het bezoek van Ber Stork aan Nederland, dat hij dertig jaren daarvoor had verruild voor A ustralië. Ber kwam voor het eerst terug in Amsterdam, waar hij op zoek naar zijn jeugd op Goed Genoeg beland de in plaats van op de Zuidelijke Wandelweg, waar hij in onze toenmalige aspiranten voor AFC uitkwam. Ber Stork kwam te gast bij de Zilveren Ploeg van AFC. Juist voor de Kerstdagen ontving Pickelaar een Nieuwjaarskaart uit Gladstone (Australië); zeg maar juister een brief. Van Ber Stork, zoals u uiteraard begrijpt. Onder veel meer schrijft hij: "Git kranten via (mijn) broer Hans las ik, dat AFC nog tweede en bijna eerste werd. Die ontmoetingen vorig jaar bij AFC zijn voor mij onvergetelijk. Doe ieder de groeten, please Hij verhaalt van zijn plaatselijke club in Australië, Gladstone United, dat tweede werd en in de plaatselijke competitie de beker won. Verder: "Er was in Australia veel belangstelling voor de World Cup in Mexico. De winter is nu voorbij, het is nu lente, overdag gemiddeld 25 graden. De aandacht is dan weer op cricket gevestigd. Beste wensen en harte lijke groeten. Hup AFC! Ber en Skadi (zijn vrouw)". Pickelaar geeft het allemaal graag aan u door en is onder de indruk van wat dat Amsterdamse voetbalkluppie AFC emotioneel teweeg brengt op deze planeet. Citaat De herinnering is het enige paradijs, waaruit wij niet verdreven kunnen worden. (Jean Paul) Produktiviteit Al weer zes weken geleden haalde doelverdediger Marcel de Wijs de voorpagina van De Schakel vanwege 21 tegengoals in een uitwedstrijd van het zevende. Pickelaar heeft met dat deerniswekkend keeperslot innig me degeleefd. Ooit immers verdedigde hij zelf het doel; althans: hij stond tussen de palen. In een thuiswedstrijd, gelijktijdig met het eerste nog wel, kreeg hij er eens 26 om de oren. In de tweede helft stond inmiddels een groot deel van het publiek, als steeds tuk op schandaal, wreed achter Pickelaars heiligdom. Tot zijn verontschuldiging mag Pickelaar alsnog aanvoeren, dat de 4e en 21e goal flagrant uit buitenspelposi tie werden gescoord. En aan de 17e goal kwam wèl de hand van de scorende middenvoor (thans spitsspeler) te pas, maar zeker niet de hand van God. Pickelaar wenst heel in het bijzonder Marcel de Wijs een buitengewoon voorspoedig nieuwjaar! MIXED PICKLES 6

Schakels (clubbladen) | 1987 | | pagina 6