<013 DBCEMBHR9©© dit een strikt persoonlijke ervaring is, kan hierin niet de oor zaak liggen van het feit dat het eerste elftal in de eerste helft van dit seizoen, wat we nu achter de rug hebben, met name in uitwedstrijden de beste prestaties heeft geleverd, niet al leen qua verzamelde punten maar zeker ook wat betreft het vertoonde spel. Wat de diepere speltechnische of psychologische achter grond van deze constatering is, valt slechts te vermoeden, maar het is wel de balans die wij na 13 wedstrijden kunnen opmaken. Zo vlak voor de jaarwisseling en winterstop is het wellicht goed om hier even bij stil te staan. Je hoort het van veel kanten; spielerei heeft plaats gemaakt voor noeste arbeid, de individuele bevlieging wordt over schaduwd door collectief karaktervoetbal, maar de positie op de ranglijst en ik denk dat dat het voornaamste criteri um is waaraan we getoetst willen worden geeft aanlei ding tot gepaste tevredenheid. Dit is de tijd van goede voor nemens, van terugkijken om vooruit te kunnen zien. Wij zul len de winterstop goed benutten en wanneer ik onze leider Theo Husers goed beluister, zal met name de aantrekkelijk heid van ons spel verhoogd dienen te worden zonder zijn doelmatigheid te verliezen. Kerstmis, zo is mij vroeger ge leerd, is het feest van de hoop dat lijkt me een toepasselijke afsluiting; namens het eerste elftal hele prettige Kerstdagen toegewenst en een goed uiteinde. P.S.: Een nieuwjaarswens laat ik bewust achterwege, iede re rechtgeaarde AFC-er weet immers dat Nieuwjaarsdag Ton Disselkoen als een soort Hollandse Bart Peeters de lo ting verricht voor het traditionele nieuwjaarstoernooi (beter bekend onder de naam 'Sixes'), waarna in de middaguren de Nieuwjaarsshow in alle hevigheid losbarst. Uw aanwezig heid is meer dan gewenst. DE DIJK Na een week waarin haast iedere inval rijmend verwoord dient te worden is het moeilijk om je gedachten weer nor maal te ordenen. De donkere dagen voor Kerst zijn weer aangebroken en de daarmee gepaard gaande weer somstandigheden dienen zich aan. De laatste thuiswedstrijd tegen RCH was een mooi voorbeeld hiervan. Ondanks de ij zige wind en de druilerige regen viel mij een klein groepje van getrouwen op langs de lijn, die zich niet, zoals ieder nor maal denkend mens, op de tribune nestelden, maar met iets van hoop in hun ogen hun vertrouwde positie achter het vij andelijke doel innamen. Deze Spartaanse instelling ontroer de mij dusdanig dat ik hen meende te moeten belonen met een persoonlijke daad, die voorlopig waarschijnlijk geen ver volg zal krijgen. Want zoals Ajax zijn F-side bezit, koestert AFC zijn 'dijk'. Toen ik nog maar kort lid was van 'het' AFC (de keuze van dit lidwoord verbaast me overigens nog steeds) meende ik uit de commentaren na afloop te moeten opmerken dat 'de dijk' meer dan een passieve functie ver vult. De verhoging achter het doel deed bij mij nog wel eens de vraag oproepen of de supportersschare nu op ons neer keek of dat wij naar hen op dienden te zien. Langzamerhand is het mij duidelijk geworden dat 'de dijk' een wezenlijk en onmisbaar onderdeel van het eerste elftal voetbal bij AFC vormt. Wie kom je zoals tegen op 'de dijk'? Rob Duis, die met voor hem stereotype uitspraken een speler genadeloos kan type ren; Kees Gehring, die iedere rechterspits naar de achterlijn dwingt met de illusie dat Henk Bijlsma nog steeds de eerste paal opzoekt; Henne Boskamp, die als een soort 'Here justi- tia' onvoorwaardelijk het elftal steunt met als restrictie dat het vertoonde spel nog te wensen overlaat; Ton Disselkoen, die als ras-aanvaller in zijn weddenschappen liever op de verdediging gokt en als de zenuwen hem niet al te zeer overmannen onze voorziter, die beweert geen verstand van voetballen te hebben en zich dus nergens druk over zou hoeven maken. Kortom, een bont gezelschap, trouw, kritisch en zeer na drukkelijk aanwezig. 'EIGEN' JAARDINER Het 13e elftal van AFC pleegt traditiegetrouw zijn eigen jaar diner te beleven. Dat gebeurde afgelopen zaterdag 13 de cember voor de 15e keer. Het werd een genoeglijk samen zijn met 28 tafelgenoten. IN RESTAURANT OaJ3ETRJ<Ef^)C. A/oAM5TEJ 6

Schakels (clubbladen) | 1986 | | pagina 6