17januari 1987 vinotms jr j 14? afc- iaarcfiner Hants mi leaeBoeieiaan. ranaf 17.30 uur bent u m wprns vmmwier is omewuzm, aus 750p.p >enUj Henny Somas - Blekemokn janny Kimini Rolle ke 020 654370. OjO <?20 ^433326. DE KERN Je ziet ze staan op veraf gelegen velden, samengeklonterd achter het doel. Kragen op, handen in de zak. Af en toe be weegt een hoofd, er wordt iets gezegd. Bij irritatie trapt men tegen de afrastering of men draait het hoofd weg. Dat laatste drukt meestal afschuw uit: men wil het niet meer zien. Op een houten tribune'tje zitten nog enkele gedrevenen, ze zijn wat ouder. Daar wordt het hoofd niet zo gauw meer af gewend, men heeft veel gezien. De ogen volgen synchroon de bal, een doodenkele keer komt een lichaamsdeel tevoor schijn. Een hand grijpt in een binnenzak, er wordt een si gaar gepresenteerd. Blauwe rookwolken stijgen op, men knort genoegelijk. Er is nog een ambulante groep, de heen en weer lopers. Ze voelen zich op één plek niet op hun gemak, het gebodene dient aan alle kanten onderzocht te worden. Soms ligt er een bepaalde mate van nervositeit ten grondslag aan dat gedribbel; de kern tolereert dat, men kent z'n pappenhei mers. Ze zijn er altijd, het zijn steeds dezelfden. Een stuk of veer tig, hooguit. De gezichten zijn inmiddels verweerd door weer en wind, de ogen kijken in de verte. Een soort zeemansblik: ze zien iets dat een sterveling niet ziet. Jaar in jaar uit hopen ze het Grote Moment mee te mogen maken; een rotsvast geloof. Een enkele keer, wanneer de vaandeldragers zich angstig dicht bij de top wagen, gaan hun ogen lichten, er komt een bepaalde gloed in. Je ziet ze denken, staat het dit jaar te gebeuren? Hun ge drag verandert! Op het tribune'tje neemt men meer plaats in, men maakt zich breder. De klont achter het doel begint te deinen, schouders moeten het ontgelden, soms vliegen hoofddeksels in het rond. En bij de dribbelaars is het hek van de dam, ze zijn niet meer te volgen. De rust zorgt ervoor dat ze tezamen worden gedreven in de aanpalende kantine; een direkte confrontatie! Over de soep bekijkt men elkaar; berustend, bij een achter stand. Bij een gelijke stand wordt een hand peinzend heen en weer bewogen: het kan vriezen en het kan dooien. Wan neer de ploeg voorligt is het geroezemoes niet van de lucht, duimen worden omhoog gestoken, rondjes aangeboden; kortom, men is één! Met de armen over eikaars schouders wordt het warme lo kaal verwisseld voor de grauwe buitenwereld. Ferme jon gens, stoere knapen. Een buitje meer of minder; een storm vlaag hier, een hagelsteen daar; het deert ze niet. Men gaat voor de tweede helft, een ieder zoekt zijn stek. De klont verwisselt van doel, men wenst uitsluitend doelpun ten van eigen fabrikaat (van dichtbij) te aanschouwen. Wat de ander doet, interesseert hen niet. De twee andere groepen vallen terug op eerder ingenomen stellingen. Het is aan te bevelen althans voor wat de tri bune-klanten betreft dat er geen wijziging komt in de volgorde. Te vaak is het voorgekomen dat een wedstrijd ver loren ging alleen omdat twee personen van plaats waren verwisseld. Wanneer de overwinning in de knip zit is het leuk om te zien hoe de kern het veld verlaat. Er is een groep die nogal wat ri sico's neemt. Ze hebben het lef om tien minuten voor tijd weg te gaan (voor een bezigheid die in geen enkele verhou ding staat tot hetgeen die middag is gepresteerd) als de club (let wel!) twee (2) doelpunten meer heeft dan de ander. De harde realiteit van negentig minuten voetbal wordt hen door 'Langs de Lijn' ingepeperd: het kan een schokkende erva ring zijn. De anderen, de superfans, die het duel tot de laatste minuut hebben gesavoureerd, begeven zich breedlachend naar hun automobielen. "Wat een club hebben we toch. Tjonge.... zag je die pegel van Willem, dat breekwerk van Cartertje.... Dit jaar moet het lukken, man", en de ogen dro men weg over het eindeloze polderlandschap. Ze zien iets, dat een gewone sterveling niet ziet. Dat zijn de échte kernleden! CHARLIE WILLEM Zoals de trouwe bezoekers van onze thuiswedstrijden we ten, is aanvoerder Willem Lenglet niet alleen een begaafde speler met een strak schot in zijn rechtervoet en een veelzij dige kop, hij beschikt daarnaast over een fantastische pen. Door omstandigheden is zijn laatste bijdrage aan het blad 'Welkom Thuis bij AFC' ongelukkigerwijs niet gepubliceerd. De redactie van de Schakel wil haar lezers dit stuk evenwel niet onthouden. Daarom hierbij alsnog zijn laatste penne- vrucht van dit jaar onder de titel 'De Balans', gevolgd door het wel reeds gepubliceerde artikel 'De Dijk'. DE BALANS Er is een tijd geweest dat ik verlangend uitkeek naar iedere komende thuiswedstrijd, maar sinds het spelen op eigen bo dem gekoppeld is aan het vullen van de rubriek 'Goed Ge schoten' moet ik eerlijk toegeven dat mijn houding ten op zichte van uitwedstrijden ietwat veranderd is, zeker wan neer bij twee achtereenvolgende thuiswedstrijden een aan slag op mijn toch al beperkte creativiteit wordt gedaan. Daar 5

Schakels (clubbladen) | 1986 | | pagina 5