Ja t De redacteur en de overi9e 493 In de rust en na afloop kregen de jongetjes van de tegenpar tij op niet mis te verstane wijze te horen, wat ze allemaal fout hadden gedaan. Met tranen in de ogen verlieten ze de kleedkamer, terwijl sommigen mompelden, dat ze op deze manier maar van voetbal af zouden gaan. Laten wij, als ouders, met zijn allen proberen ons niet te be moeien met het jeugdvoetbal en laten diegenen, die de kin deren sportief moeten opvoeden, de juiste norm, namelijk die van de sportiviteit, hanteren. Steeds vaker blijkt namelijk dat jeugdleiders uitermate slechte pedagogen zijn en dat is een kwalijke zaak. Meer nog dan een perfekte voetbalken ner, behoort de jeugdleider te weten hoe hij met kinderen moet omgaan. Vanaf nu proberen wij bij de E1 van AFC allemaal langs de kant ons mond te houden. Het is verschrikkelijk moeilijk, maar plakband wil nog wel eens helpen! JACK VAN GELDER (Eveneens uit 'Welkom AFC Thuis') HOE GOED OF HOE SLECHT GAAT HET? 1966 1971 1976 1981 1983 1984 1985 1986 Senioren 13 12 12 14 14 14 14 13 Junioren A 7 6 6 4 5 4 3 3 Junioren B 8 6 6 6 5 4 5 5 Junoren C 9 6 8 6 6 6 5 Junioren D 10 10 8 7 6 3 2 Junioren E 2 8 7 4 4 3 3 Junioren F 2 3 3 2 Zaterdag 4 4 3 3 3 3 3 5 DE 'AANGETROUWDE' Op 20 april 1932 verscheen in de Schakel een gedicht, onder tekend door 'de Aangetrouwde'. fVpP jj* leden wisten niet wie dat was. Willy Brusse barstte van nieuws gierigheid en stelde een ont moeting voor op het Leidseplein, met een roos in het knoopsgat. Na enige tijd bleek het Lotte te zijn, die in 1936 mevrouw Ne- senberend werd. 50 jaar zou zij regelmatig schrijven. Hier mee versloeg zij Jo Wijnand en dat was toch een trouwe schrijver van de eerste orde. Lotte was een persoonlijkheid. Haar vak was correspondente; haar hobby's waren er velen. Nummer 1 was de sport. In HDZ speelde zij waterpolo, zij speelde hockey en zij zeilde. Dat laatste begon met een ka no en eindigde via Jol en Valk met een motorboot. Als de Westeinderplas kon vertellen! Het was haar plas! Paling ko pen bij Eveleens; anker uit midden op de plas en genieten. Maar ook lachen. Lachen om Ties Gerrits, de bootbuurman, die de held van de plas was, door 's morgens, helemaal in gezeept, op de boot te staan, vervolgens een flinke boer aan zijn lippen te laten ontglippen, dan schreeuwde, dat het 'de roep der natuur' was en tot slot het koude water indook. Nummer 2 was het pianospelen. Nummer 3 het schrijven, wat ze graag en goed deed. Kleindochter Steffa volgt in haar voetsporen, want met haar 11 jaren schrijft ze in een ei gen jeugdkrant, 'Rakker' genaamd. Vader Björn zou oma's werk moeten verzamelen voor zijn nageslacht. Als Lotte de groei van haar gezin beschrijft, gaat dat als volgt: "Dat ene AFC-shirt (wat ik in den beginne nog niet eens behöefde te wassen), is nu aangegroeid tot drie stuks plus de daarbij behorende rompslomp van modder, slierten veters, opgedroogde zeep, vuile handdoeken, onrustige woens-, zater- en zondagen. Enfin, da's allemaal gewoon voor ons 'Aangetrouwdes'. Als AFC-vrouw was zij meer in- dan aangetrouwd. Geen wedstrijd of feest zonder Lotte. Ze deed auditie voor de re vue en vond, 'dat ze de ongelooflijke veine had om dubbel- vals te zingen; zodat ze er per abuis net goed uitrolden'. Ze leefde ook mee met haar man/artiest en schreef gevoelig: "Mijn eega heeft een moeilijke taak: hij moet de Wijze Kater uitbeelden en loopt de hele dag door het huis te blazen en te brullen, terwijl hij 's nachts buiten door het gras sluipt met floodlight op zijn oogjes". Door alle activiteiten had Lotte niet veel tijd voor de keuken en het was ook neit haar sterkste kant. Toch maakte zij iets, dat vele AFC-ers waar deerden als zij op de Reguliersgracht de Berenfamilie be zochten. Lotte holde met vaardige hand een puntbroodje uit, beboterde het gat en vulde het geheel met garnalen. Simpel, maar lekker jöh! En zeker bij de borrel! Hup, weer naar een feest gesneld. Nu van ACC. Gezelligheid alom en Lotte bechrijft de pianist: "Er was een pianist, die dromerig onder zijn donkere lokken uitkeek en toen ik in zijn 'mistified look' terecht kwam, temend vroeg, etc., etc." Nieuwsgierig doorlezend in de oude Schakels achterhaalde ik, dat de pianist de huidige Schakelredacteur Jan is, die ook nog verrekte goed de boogie-woogie speelde. Dat willen wij, van het achtergebleven gebied, ook wel eens horen! Een feest waar Lotte ook als een vis in het water rondspar- telde, was het Dames-jaardiner. Eenmaal won zij een door schijnend regenpak. Het was geen punt voor haar, dat di rect over haar avondtoilet aan te trekken en tot hilariteit van ons allen rustig verder te gaan met het aanzitten aan het di ner. Soms denk ik wel eens, dat alleen in deze tijd kinderen door het clubhuis rennen. Maar, daar komt 'the monkey out of the sleeve'! Die ouderen van nu deden dat toen ook! Luister maar naar Lotte: "Kinderen, die als een lawine door de soos heen dènderen, met geldeloze handen het lekkers van Miepsie (pachter) begeren en gillend over tafels en stoelen heenjagen. Dan komt koning Herodes (ik vermoed de voor zitter) met een doosje punaises en wat touw en prikt één voor één al die stoute kindertjes op een stoel vast en zet er de bron des oorsprongs bij, om op ze te passen!". Ach, eigenlijk zouden wij massaal naar de bieb van Jaap van Nek moeten gaan, want citaten zijn maar kruimeltjes van Lotte's literaire koek. Hoewel de winter voor de deur staat, is het zalig te lezen, hoe zij over de lente dacht: "De veteranen zullen weer uit hun gedegen winterslaap ontwa ken en inspecteren hun buikjes en banksaldi, want ze gaan weer op toernooi; of er een voetbal aan te pas komt is een tweede, maar het is lente!". Sinds 14 juli 1984 is Lotte niet meer bij ons. Haar stempel op AFC is onuitwisbaar, wnat al zullen jongeren niet meer we ten, wie Lotte Nesenberend was; 'de Aangetrouwde' zal een begrip blijven. De eerste vrouw die in de Schakel schreef; goed schreef en langer dan iedere Schakelschrijver tot nu toe. HENNY SOMERS-BLEKEMOLEN Zijn dromen bedrog? 'Zijn dromen wel bedrog?' Dit is de titel van het nieuwjaars cabaret dat 1 januari 1987 de planken op gaat. Gebeurt het u ook wel eens dat uw droom uitkomt? Of heeft u ideeën die altijd wel een droom zullen blijven? Leest u moorddroom eens van achteren naar voren (een palindroom Martin Luther King had ook een droom. En wanneer worden dro men op AFC werkelijkheid? Vindt u dit alles heel cryp tisch? Onbegrijpelijk? Dan moet u beslist niet op 1 januari 8

Schakels (clubbladen) | 1986 | | pagina 8