ingelegd door Pim Adriaansz Capucijners Nee, echt jarig was Pickelaar niet, maar hij wilde toch wel weer eens een partijtje; waarvoor hij zijn laatste Nieuwjaarsgroep (1985) misleidend bijeen riep. Geen woord over zijn 12'A-jarig lustra, maar gewoon een uitnodiging per brief met een nep-familiewapen. Te weten: 3 capucijner erwten in een veld van hooi; geflankeerd door enerzijds een capucijner monnik en ander zijds een dienstmaagd. Jawel, het geslacht Pickelaar ontsproot in het hooi, waar het naar de normen van toen had behoren uit te ster ven. Eeuwenlang verzwegen de leden van het Pickelaars-geslacht deemoedig de daad hunner oorsprong. Maar welaan, de tijden veranderden en de Pickelaars met de tijd. Familieleden van thans zijn fier op hun Pickelaars-geslacht, dat reeds eeuwen geleden toch maar mooi zijn tijd ver vooruit was. Uw Pickelaar lichtte zijn muziek-vriendin Henny Somers-Blekemolen lichtvaardig een beetje in. Als er ie mand in AFC te vertrouwen is, dan is Henny dat toch wel! Dacht Pickelaar. Inmiddels weet hij beter, want Henny zag de show alweer en ging met hulp van Arnold Bos en Tom Somers aan de slag. Op 22 november j.l. trok dan ook door Pickelaars straatje een processie van beeldschone nonnen en vrome capucijner monniken in pij, compleet met kaarsen en blote poten in open sandalen. Uit de meegevoerde bandrecorder schalde luid Gregoriaanse muziek en het koor zong devoot het boetgezang over de afvallige capucijner monnik Hadrianus. Een passante zei geen weet gehad te hebben van de vroomheid der Pickelaars. Begrijpelijk. Het was Pickelaar zelf ook even ontgaan. Fijne rotmeiden en rotjongens: bedankt voor de overrompeling! Citaat Het zekerste middel om bedrogen te worden is zich voor slimmer te houden dan anderen. M.J. de Bruijn, p/a Vlielandstraat 7, 1025 RM Amsterdam A. Gehring, Bulgerstein 109, 1082 NJ Amsterdam, 421030 E. Meijer, Stadionweg 180"', 1077 TC Amsterdam, 623783 R.F. Domhof, Postbus 9182, 3007 AD Rotterdam M.J. Wildeboer, Het Lindehof flat 706, Noord Esmarker- rondweg 492, 7533 CW Enschede B.P..S. Truijens, Hogewerf 147, 1082 NK Amsterdam, tel 46 44 00 A. van Broeckhuijsen, Geervliet 299, 1082 NS Amsterdam, 46 43 93 Kienen Reserveert u vast vrijdag 19 december a.s. voor de jaarlijkse kienavond. Vooraf éénpansmaaltijd 'aangeklede boerekool en koffie', a f 12,50. Opgave aan de bar. Toegang alleen voor AFC-ers. Nadere mededelingen volgen. ZATERDAG 6 DECEMBER A.S. VAN 10.00 - 12.00 UUR JEUGDKIENEN VOOR D- E en F-JUNIOREN. Wedstrijdballen Voor de wedstrijd tegen DHC is de bal ter beschikking ge steld Hoor de Heer Henk Kruisman. Volgende week speelt het eerste elftal tegen Unitas. De bal voor die wedstrijd is aangeboden door Mevrouw B. Parson- I lie. Hartelijk dank aan de goede gevers. Pim Adriaansz, alias Ad Onderdelat, werd onlangs twee en zestig en een half. Ten gevolge van dit heugelijke feit gaf hij een geheel door hem zelf samengesteld boekje uit. En niet alleen samengesteld, maar ook in elkaar gezet. Hij aarzelde niet op zijn leeftijd een cursus boekbinden te volgen. Het is een leuk boekje geworden, waarin de ernst des levens niet is vergeten. Op een zaterdag in november riep Pim zijn laatste cabaretploeg bijeen. Met velen hunner had Pim op de Nieuwjaarsdagen misschien wel 19 jaar samengewerkt. Omdat Pim had te kennen gegeven, dat hij tot de verre na zaten van een Capucijnermonnik behoort, zagen de 23 ge nodigden daarin aanleiding om gekleed als monniken en nonnen de bijeenkomst bij te wonen. U raadt reeds wat het hoofdbestanddeel van de maaltijd was? Negentien keer een nieuwjaarsrevue samenstellen. Het ging niet in de kouwe kleren zitten. Pim van deze plaats nogmaals onze zeer, zeer grote dank. (La Rochefoucauld) 4

Schakels (clubbladen) | 1986 | | pagina 4