één enkel). Na afloop overhandigde Bobby 'bikkel' Gehring een AFC-shirt aan Vanenburg en sprak daarbij zijn veront waardiging uit over drens vertrek naar PSV. Toen was het tijd voor de traditionele wedstrijd van de va ders tegen de zoons. Patrick Bakker trad, in zijn American- football uitrusting, op als scheidsrechter en werd in de twee de helft wegens wanprestaties vervangen door Stanley van Loggem. Die maakte er helemaal een zooitje van, en werd bovendien nog gemolesteerd door een wat overhit junioor- tje. Opvallend bij de vaders was het gedegen keeperswerk van de heer Roberti, die zich regelmatig als een blok beton op de bal stortte, en dan weer gelijk een adelaar naar de bovenhoek zweefde. Jack van Gelder, met al een halve wedstrijd tegen de oud-internationals in de benen, gaf een show weg a la Fred Kaps, waarbij hij soms vergat met welke truc hij nu bezig was, maar wist ook nog te scoren na een sprint over het hele veld. Maar de openbaring van de wedstrijd was ongetwijfeld vader Meeues, een solide back met een goed oog voor de bal, hard voor zichzelf, maar nog iets harder voor de tegenstander. Tenslotte werd het 3-3 en toen moesten penalty's beslissen over winst of verlies. De vaders kregen een kleine handicap toegemeten; ze moesten allemaal met hun 'verkeerde' been schieten. Vincent Roberti stopte een kegel van Al- phons Peters, maar was kansloos bij de strafschop van va der Vreeman. De bal dreigde eerst over de zijlijn te gaan, maar draaide toen op miraculeuze wijze via de onderkant van de lat toch nog in het doel. Er waren missers en poeiers, lobjes en knoeiers en uiteindelijk moest Brian van Gelder de beslissing brengen. Door allerlei intimidaties gehinderd schoot hij inderdaad niet raak. Er ontstond een vreselijk tu mult, Brian dreigde naar NFC te vertrekken als hij het niet nog één keer mocht proberen, moeders scholden hun wetti ge echtgenoot uit omdat die het gewaagd had om raak te schieten en Brian profiteerde van dit alles door stiekem toch nog te scoren. En hoe het nou afgelopen is, weet ik echt niet. Tot slot volgde een feestmaaltijd, waarbij het hele elftal met aanhang aanwezig was. Er werden trofeeën uitgereikt, speeches afgestoken en geschenken uitgewisseld. Hoogte punt vormde de enorme taart, die door de familie Meeues was bereid. En terwijl de oudjes rustig aan de koffie en het gebak zaten waren alle E1 spelers alweer verdwenen: nog even buiten voeballen natuurlijk! Hier komt nog even het rijtje sterren van de toekomst: 'Vinnie' Roberti (lijkt trouwens een beetje op Hiele) Martijn 'sliding' Meeues Schilo 'lefgozer' van Loggem Brian 'knakkie' van Gelder Robert 'relaxed' Vreeman (weggekocht door KHFC) Emiel Neter, 'de professor' Rogier 'bolle' den Dekker (heeft het niet op met scheids rechters) Elja 'pingeldoos' Rengers Orlando Coutinho, onze eigen 'zwarte parel' Raymondo Pekel, de 'super-sub' Jan-Hein 'hazewind' Christoffels Sander Hommel, 'mister penalty' Robert 'pechvogel' Gehring (misschien wat meer kalkrijk voedsel?) Speciale dank aan trainer Patrick Bakker, aan mede-leider Alphons Peters (hoe was ik anders ooit op AFC en weer thuis gekomen?) en aan alle ouders en spelers voor een heerlijk seizoen. Ik beveel Ans van Loggem van harte aan voor het leiderschap van het eerste elftal, en mogen we nu even rust hebben tot september? Dank u! JAN SANDBERG AFC B2 KAMPIOEN Toen de B2, door een ongelukkige wedstrijd tegen Blauw Wit uit het bekertoernooi werd geknikkerd, besloten de ze ven spelers en ondergetekende om dan maar kampioen van de afdeling te worden. En op donderdagavond 29 mei j.l. te gen acht uur konden wij elkaar feliciteren, bloemen geven en de champagne in de kleedkamer laten knallen. Na een zenuwslopende wedstrijd, waarin wij pas in de laatste 10 minuten vier doelpunten maakten, konden wij ons kampioen noemen. Maar het fijnste en plezierigste van het hele seizoen heeft ondergetekende de sfeer in de B2 gevon den. Wij waren één ploeg en gingen collectief ten strijde ook al werd, qua lengte, op ons neergekeken. Al gauw kwam men er achter dat wij voetbal technisch ons mannetje stonden en als team moeilijk te verslaan waren. Meer dan 100 doelpunten voor en slechts een tiental tegen zegt genoeg over capaciteit en inzet van de B2. Jongens, wij hebben samen een mieters seizoen gehad en volgend jaar, wellicht in de B1, zullen jullie moeten tonen dat jullie ook in de hoogste klasse kunnen voetballen. COR WIJDOOGEN AFC D2 KAMPIOEN Dit elftal heeft dit bereikt door een echte éénheid. Een ploeg die bestaat uit een doelman Mare v.d. Valk die dit seizoen voor het eerst onder de lat stond. Een rechtsback Justin Vosveld die door pure inzet steeds beter ging voetballen. De libero Mathijs Dijkhuis die binnen een paar wedstrijden heerser is in de achterhoede. Dennis Pekel, die als links back iedereen heeft verbaasd. Middenvelders Randy Lobatto, die vaak een stuwende kracht voor de ploeg is, en Pascal Xenakis, die hoe verder in het seizoen steeds beter ging spelen. Michiel Schalkwijk die overal inzetbaar is. Jurry Marcus die een zeer technisch linkerbeen heeft. Naast hem op de links buitenplaats hebben we afwisselend Danny Andringa en Thijs Klaren en niet te vergeten de vier de linksbenige Jarno Hooge, dit maakt de linksbenige spe lers in een uniek geheel. Op rechts klikte het direkt tussen Daan de Nobel en Dave Berrier. Vooral in het begin van het seizoen werd er enorm veel ge scoord, toen het te makkelijk ging dacht iedereen dat ze al lemaal wel naar voren konden gaan. Met als gevolg een eerste verlies. Snel daarna een gelijk spel. Gelukkig begre pen ze toen dat alleen door een éénheid te zijn een elftal goed kan spelen. Jongens, helaas hebben we niet de beker kunnen behalen, maar we hebben een leuk sportief voetbalseizoen gehad. De meeste van jullie gaan het volgende seizoen over naar C junioren. Wie weet is het misschien mogelijk om dit elftal bij elkaar te houden. In ieder geval wens ik jullie in het volgen de seizoen veel voetbalplezier. Jullie leider, ROB LOBATTO MEDEDELINGEN A JUNIOREN Voorlopige selectie voorronde J.J.C. V. Abascal, E. Ie Belle, M. Boering, M. van Drieberge, B. Eelzak, J. Emmerich, D. Gallenkamp, G. Griffioen, M. de Koek, J. Malinaric, R. Pelk, G. Portier, J. Schaaphuizen, M. Schater, A. Terwiel, M. Sulsters, B. Woerdeman, R. Keizer Aanvang training: maandag 28 juli 1986, 18.30 uur. Alle bovengenoemde spelers zullen persoonlijk worden uit- 14

Schakels (clubbladen) | 1986 | | pagina 20