wisten wij dikwijls de score aan de voor ons nog gunstige kant te houden, maar na de thee sloeg het noodlot, of ook wel tegenstander genoemd, meedogenloos toe. Natuurlijk waren er wel oorzaken, die een wat succesvoller seizoen in de weg stonden. Zo kreeg Rob Mathijse (dit sei zoen weggelokt bij het 12e) weer last van blessures, zodat hij vroegtijdig moest afhaken. Ook onze twee-eenheid, de 'Broekhuizen-brothers', waren door blessures en andere oorzaken (te) weinig beschikbaar en dat scheelt toch altijd een slok op een borrel (uiteraard figuurlijk bedoeld Theo). Ondanks deze niet al te positieve berichten werden er toch ook wel leuke wedstrijden gespeeld. Eén van onze beste 'potten' was tegen de uiteindelijke kampioen De Meteoor 5. In de uitwedstrijd tegen dit team, namen wij een gedecideer de 2-0 voorsprong (in de eerste helft natuurlijk) met een par tij voetbal, waarvan wij onszelf afvroegen: "Zijn wij dat?". Dat het tenslotte 2-2 werd door een benutte strafschop in de slotfase van de wedstrijd is een voorval waarover best een apart artikel geschreven zou kunnen worden, maar waar wij u nu verder niet mee zullen vermoeien. Bij onze 'traditionele' topscorer Coen den Os, al heel wat seizoenen goed voor zo'n dertig doelpunten, leek het kruit in de punten van zijn schoenen dit jaar wat vochtig te zijn, zodat dit keer de eer aan Gerlof Wielinga toekwam, zich voor een jaar 'koningsschutter' te mogen noemen. Vermel denswaardig nog het feit dat onze doelman, Nico Gianotten bij slechts één wedstrijd verstek liet gaan, maar daar dan ook een verdraaid goede reden voor had (Sharon en Nico, nogmaals proficiat). Van onze nieuwkomers moest zoals reeds vermeld Rob Mathijse (nou janieuwkomer!) helaas vroegtijdig afhaken en heeft Paul Greuter naar ons idee z'n plaatsje in ons team weten te veroveren. Een grappig voorval tijdens een wedstrijd tegen een TWEE DE elftal van een bepaalde vereniging tegen, uiteraard. AFC 9 mag niet onvermeld blijven. De grensrechter van dat tweede team liet ons op enigszins spottende toon weten: "Je zult toch in het NEGENDE van AFC spelen", waarop ie mand van ons hem van repliek dient met de opmerking: "Kunnen wij er wat aan doen dat jullie zo laag en wij zo hoog spelen". De man bleef onthutst achter en toen hij daarna zo af en toe met z'n vlag zwaaide, leek het heel wat minder vro lijk dan daarvoor. Eén (echte) dissonant dit seizoen, was ook deze keer weer een treffen met een bepaald elftal van een club aan de De Boelelaan (waarmee we zeker niet onze vrienden van S.C. Buitenveldert bedoelen). Wat deze jongens op een voetbal veld zoeken is ons nog steeds niet duidelijk. Jammer, zulke voorvallen en des te meer jammer het feit dat je nagenoeg machteloos tegenover zulke praktijken staat. Tenslotte nog enig cijferwerk; er werden 19 wedstrijden gespeeld, waarvan het resultaat: 6 overwinningen, 5 gelijke spelen en 8 nederlagen, resulterend in slechts 17 wedstrijd- punten en een derde plaats van onderen. Bekijk je één en ander toch zo positief mogelijk, dan zie je slechts 3 punten achterstand op het elftal dat op de 4e plaats eindigde en kon bovendien geconstateerd worden dat het 3e klasseschap op geen enkele manier in gevaar kwam. Al met al een seizoen om niet al te lang over na te praten, maar toch was het weer plezierig om met dit 'vrienden team' een voetbalseizoen vol te maken. En let op, volgend seizoen vlammen we weer! RIK DE BOER N.B.: AFC 9 bestond dit seizoen uit: Doel: Nico Gianotten. Achter: Paul Greuter, Theo van Broekhuizen, Wim van de Duin, Joost Vellenga en Rik de Boer. Midden: Tom Blok, Willem Bronwasser, Dennis de Wit en Rob Mathijse. Voor: Fred van der Ende, Jan van Broekhuizen, Coen de Os en Gerlof Wielinga. DE E1ZAL HET OOIT NOG ZO MOOI WORDEN Op zondag 2 juni werd het seizoen van de E1 junioren af gesloten met een feestprogramma. Dat mocht ook wel, want het team leverde in '85 - '86 een prestatie van formaat. Zo werd op twee fronten de eindstrijd bereikt: in de bekercom petitie en in het Van Wagtendonk toernooi. Met een zwaarbevochten 2-1 overwinning op het altijd le vensgevaarlijke en toch weer onderschatte Sloterdijk werd de beker binnengehaald. En in de finale van het Van Wag tendonk toernooi verloor de E1 uiterst eervol met slechts 3-0 van Ajax (en dat verlies is dan nog te wijten aan de geheel verkeerde taktiek, die leiders en trainer hadden uitgestip peld, zo is de stellige overtuiging van Ans van Loggem). Een geweldig resultaat, dat niet snel zal worden geëvenaard. En dan de afsluiting. Niet met name genoemde sponsors hadden weten te regelen dat de bij Ajax vertrekkende Ge rald Vanenburg een spoedcursus techniek kwam geven op het hoofdveld van AFC. De D1 en E1 junioren speelden daar een onderling partijtje, waarbij iedereen zoveel mogelijk aan de bal wilde komen om zijn talenten aan dat 'echte idool' te kunnen tonen. Bobby Gehring was er ook bij en maakte de ene overtreding na de andere. Kleine Raymond Pekel schreeuwde zich schor om maar een bal van grote Gerald te krijgen. Schilo van Loggem wachtte heel slim op twee meter van het doel af om te kunnen scoren en Jerry Bakker heeft zowat aan alle lichaamsdelen van Vanenburg gehangen om hem de doorgang te beletten. Alhoewel licht geblesseerd toonde Gerald regelmatig staaltjes van zijn fantastische bal- beheersing (als ik zo'n penalty neem, breek ik tenminste Waardige AFC representanten. Winnaars van de districtsbeker Zuid-West en 2e prijswinnaars van het Van Wagtendonktoernooi. 13

Schakels (clubbladen) | 1986 | | pagina 19