DANKBETUIGING Voor uw medeleven, mondeling en schriftelijk en de prachti ge bloemen geschonken bij het heengaan van mijn lieve man Cor, zeg ik u allen mede namens mijn zoon Kees en zijn familie heel hartelijk dank. JO VAN PEPERZEEL Bij deze wil ik alle AFC-ers en andere belangstellenden mijn hartelijke dank zeggen voor de wijze van medeleven, die zij mij bij mijn opname in het ziekenhuis en mijn thuiskomst hebben betoond. Henk en ik nemen even een periode van rust op de Veluwe. Maar AFC's prestaties zullen wij zeker volgen. PUCK KAPPELHOFF Hakkie Pluim, Lévi Weemoedt en twee vieze mannetjes, de mooiste seizoengoal tot nu en vernieuwend woordge bruik Op zaterdag 15 maart 1986 geschiedde het dat een meer dan 100-jarige een afspraak met een meer dan 90-jarige af zegde, bewerend dat het veld niet bespeelbaar was, maar later bij een descente in Haarlem bleek dat er op de velden van HFC wel degelijk was gespeeld. HFC kon derhalve blijkbaar geen elftal bijeen brengen en in ventief als veteranen zijn, besloten wij op het half verharde veld een onderlinge match te organiseren. Zoals bekend zijn dergelijke onderlinge partijtjes de meest fanate en zeker toen het betalen van de drankrekening als inzet ging gelden werd de strijd nog levendiger dan al het geval was. Partij A won van partij B met 9-8, hoewel partij B volhield dat het 8-9 was geweest en de gemoederen liepen hoog op. leder was het echter over één ding eens, namelijk dat Jaap Pluim een kopbal van Ton D. op een miraculeuze wijze als een balletdanser spagaatgewijs opspringend met zijn hak uit de doelmond had gehouden en dat leverde hem de nieuwe bijnaam uit de titel op. 's Avonds was er een wijnproefavond ('pet' voor Ogni Beni en Hans Tier) met (voortreffelijke) hapjes ten huize van Paul en Lyda Koster in Aerdenhout. Dat sommigen van ons er ge komen zijn was al een prestatie, maar dat anderen er op den duur tenslotte toch nog zijn weggeraakt mag een wonder heten. De gastfamilie bewoont een allerliefst huis, waarin een aantal etsen, meubels en schilderijtjes (o.a. van Metten Koornstra), die een fijn ontwikkelde smaak en kunstzin ver rieden. De avond was toch nogal cultureel, want de spelersraad had in het elftal een geweldige behoefte gepeild naar meer dan wijn, sapjes, smakelijke schotels, minzaam gekout en vrolijk gezang en gewals. Dus geviel mij de eer een tweetal poé- men van de vermaarde Lévi W. te mogen voorlezen. Adem loos en ontroerend sommigen moesten worden on dersteund beluisterde men de diepe gedachte van de ge lauwerde gedurende ongeveer een half uur en nog lang werd er over doorgepraat (zie Lévi Weemoedt 'Van Harte Beterschap', kleine trilogie der treurigheid: Geduldig lijden, Geen bloemen, Zand erover; uitgeverij Bert Bakker 1983). Eén van de aanwezigen stopte mij later nog een niet eerder uitgegeven werkstuk van eigen hand toe, zodat ik hierbij een wereldpremière heb. Fijngevoelig verzocht hij zijn naam niet te willen vermelden, maar een kleine prijsvraag mag ze ker wel. Wie de maker van dit onvergetelijke kunstwerk raadt krijgt een exemplaar van het gedicht in het handschrift van de auteur op handgeschept papier. Ik en zij Wij Wij zaten samen in een bootje Ik was naakt en zij zat in haar blootje.... En toen kwam de regen en daar kon zij niet tegen En ik heb nog dikwijls liggen dromen Wat er daarna nog had kunnen komen.... Later op de avond, of beter aan het begin van de nacht, bleek Arthur R. de vasthoudendheid van een O.v.J. te bezit ten als het erop aankwam te weten te komen wat het diepe re roersel van één van de aanwezigen was om de mascotte van de Olympische Spelen in Seoul op zijn revers te dragen. "Nou gewoon" en "Dinges, je weet wel" werden ruim on voldoende bevonden. Het roersel kwam er desalniettemin uit en de verdachte moest worden heengezonden bij gebrek aan bewijs. Ook de argumenten omtrent de voor- en nade len van het dragen van clubvesten werden nog eens breed uit gemeten. Kortom, een ieder ging verrijkt naar huis. De organisatoren zij dank. Zaterdag 22 maart kwamen de vrienden van Victoria. Ton D. en Hans D. hadden beter te doen en dus had Dolf O. het rijk in de voorhoede (vrijwel) alleen. Daarvan maakte hij ge bruik. Viermaal raak, waarvan driemaal met het verkeerde (rechter) been. Het was glad, modderig en het regende constant. Onze enige echte supporter Paul M. was blij dat hij niet hoefde te spelen, maar nadat hij op zijn zondagse schoenen de hele wedstrijd als grensrechter vanonder een regenscherm moest mee-beleven wist hij wel beter. Beide keepers waren zo vies dat er weddenschappen werden af gesloten of zij wel ooit weer met goed fatsoen in de sociëteit zouden kunnen verschijnen. Dat bleek gelukkig toch het ge val. Het elftal stond mij toe een hele pagina aan mijn tweede sei zoentreffer te wijden, een volley ineens uit een korte corner, waarbij het gelukkig was dat de keeper, noch één van de an deren in de baan van het schot kwam, want dat had brokken gegeven. Ik ben door de dames na afloop van de wedstrijd voldoende gezoend en dus zand over dit goal. Het was en is tot dit moment de mooiste seizoentreffer en dat staat. Het werd tenslotte 6-0. Paas-zaterdag was er niets door Hakkie georganiseerd. Dat kwam goed uit, want daardoor had een ieder tijd voor de pas gekochte en gekregen dichtbundels. Zelf vond ik een leuk nieuw bundeltje met een nieuw type rijmschema (abcB, 3x, acB), de Baladette, waarvan later dit jaar in verband met de lengte van dit verslag een fraai specimen. Zaterdag 5 april de grote match tegen Hercules. Tal van ver trouwde gezichten, maar ook een aantal jongens uit Hoofd dorp (zelfs een Black Devil) en een opwindende match, die wij met 1-0 wonnen. 5-0 was trouwens ook niet zo gek ge weest. Waarschijnlijk kwam het door de toch wel frisse noord-oosten wind, dat het woordgebruik aanmoedigend was en vele nieuwe facetten opende. Rob R. moedigde opwekkend aan met de woorden 'uitzak ken Joep', maar toen ik dat deed keek hij toch wat beteu terd. Dolf O. kreeg woorden met Tonny D. en vooral met Hakkie, die een onvermoed vocabulair bleek te bezitten en verliet de wedstrijd, maar later bleek dat hij wat eerder was weggegaan omdat hij nog een boodschap moest doen. Der halve was een ieder opgelucht toen hij terug was. Hij bleek 5

Schakels (clubbladen) | 1986 | | pagina 7