Het 13e Dames jaardiner. Zó ontstaat het idee daarvoor bij de vier vrouwen van de mannelijke PPC en zó constateer je, dat het bij de diverse AFC-evenementen zijn eigen plaatsje heeft gekregen. Het getal 13 lokte om dit jaar iets anders te doen en zo be landden wij in het Novotel. Janny Rimini en ik bespraken nauwkeurig met de directie hoe we zo voorzichtig mogelijk onze nek konden uitsteken met een warm en koud buffet. Want ja, zoiets was nooit eerder gebeurd. Om te beginnen moest de warme soep aan tafel geserveerd worden (geen valpartijen met lange rokken); er mochten geen rijen komen (dus per tafel uitgenodigd); er moest voor iedereen hetzelf de en voldoende zijn (dus een kelner die uitserveert); het buffet mocht niet in 11/2 uur voorbij zijn (dus dessert apart opstellen na de hoofddis). En 100 mensen zijn 100 wensen, dus hoe zou het vallen? Misschien waren Janny en ik na af loop wel de enigen die het leuk vonden, nietwaar? Enfin, het was net of we de slalom deden. We probeerden alle poortjes goed te nemen en toch kwam er iets onvoor ziens. Eén tafel was namelijk zó zalig aan het eten, drinken en praten, dat ze vergaten een paar keer terug te gaan naar het buffet. Toen om 22.30 uur de desserttafel werd aange kondigd, ontstond er hilariteit. Die tafel zat nog aan de vis! Wat een geluk dat deze tafel gezegend was met een groot gevoel voor humor èn met een gewonnen suikerbrood. Het laatste werd snel onderling verdeeld en voorkwam ingeval len wangen van de honger. Novotel trachtte één en ander te herstellen, door alsnog met iets warms op te draven. De ne gen andere tafels genoten wel volop van het gebodene en ik denk, dat de perfecte desserttafel, de bonbons van Ton Glas en de champagne van Hans Thiers het geheel fijn af rondde. Tot onze grote opluchting viel de nieuwe formule in de smaak. De ongedwongen sfeer, de keuzemogelijkheid van de maaltijd en het ongekluisterde gevoel aan de stoel, wa ren de tevreden reacties die we mochten horen. Janny en ik zijn aardig uit de slalom gekomen. O.k., een en kel poortje hebben we gemist, maar we blijven in training om het het volgend jaar beter te doen. HENNY SOMERS-BLEKEMOLEN WAARDE CLUBGENOOT, Door deze wil ik graag even uw aandacht vragen voor het volgende. Zoals u wellicht weet, wordt door onze commissie bij de thuiswedstrijden van ons eerste elftal een programmaboek je uitgereikt aan de bezoekers met opstellingen en een paar artikeltjes. Tot dusverre werd pagina 2 gevuld met een mini-interview. Het eerste jaar waren dat gesprekjes met wat nu en toen ou dere leden en vorig jaar werd gepraat met spelers van het eerste elftal. Voor het aanstaande seizoen rees bij onze commissie het plan om u en de andere hieronder genoemde AFC-ers te verzoeken hun medewerking te verlenen om dit boekje graag gelezen te maken. Of dit in de vorm van een vraaggesprek, dan wel in een arti keltje van uw hand dient te gebeuren, zal een kwestie van nader overleg moeten zijn. Wilt u daartoe Jan Steensma bellen? Zijn nummer is in Amsterdam, 42 49 41. NAMENS DE P&PC Deze uitnodiging werd gezonden aan Karei Prior, Ivo Niehe, Peter Faber, John Kraaykamp jr., Jules Croiset, Jaap van Zweden, Hugo Walker, Jack van Gelder, Frans Henrichs, Leo Horn, Maurice de Hond, Rien Bal, Gerard Trébert en Frank Kramer. RONDOM HET VIJFDE Er zijn klimatologische redenen aan te voeren waarom de voetbalcompetitie in de Scandinavische landen tijdens de zomer wordt afgewerkt. De Bilt en Zeist liggen niet ver van elkaar vandaan en het is misschien daarom dat de KNVB in het volgend jaar een nieuwe ijstijd voorziet. Als men daad werkelijk zijn zin krijgt, zal in navolging van Zweden, Noor wegen en Denemarken de voetbalcompetitie zich 's zomers gaan afspelen. André van der Louw loopt nu reeds te lobby en in Den Haag om Nederland uit de Benelux te krijgen en de Zwenedeno op te richten om het voetbal naar een econo misch hoger plan te brengen. Want daar gaat het immers om. Meer toeschouwers op de tribunes, die 's zomers geen kou te duchten hebben. Dan gaat niemand natuurlijk meer op vakantie. Ben je gek! De Tour de France wordt alleen 's winters verreden met spectaculaire beelden uit Alpe d'Huez. En op Wimbledon verkoopt men rond Kerstmis be nevens kalkoen ook aardbeienijs, terwijl officieel wordt voor geschreven te spelen met sneeuwballen van het merk Sno- waert. Van de andere sporten geen concurrentie te vrezen dus. Bovendien worden de profvoetballers waarschijnlijk omgeschoold tot marathonschaatser teneinde in de winter maanden de conditie op peil te houden. Ik zelf had gedacht om voetbalminnend Nederland gedurende de winterstop wat ludieke evenementen voor te schotelen. Bijvoorbeeld zou men grote videoschermen in de stadions kunnen aan brengen. Exclusief voor Nederland wordt daarop een start van de Spaceshuttle vertoond met als passagiers Leo Been hakker en Dick Advocaat. Dat moet te regelen zijn via Wub- bo Ockels. De astronauten, gehuld in oranje shirts, moeten dan zogenaamd een voetbalsatelliet in omloop brengen, maar via Chriet Titulaer zorgen we dan dat er uitgerekend bij de start iets fout gaat. Moet je zien hoe vol de stadions komen te zitten. Maar dit terzijde. Voorlopig ligt ook voor het vijfde elftal de competitie nage noeg stil. In de afgelopen maanden werden er slechts twee wedstrijden verspeeld. De eerste betrof een uitwedstrijd te gen Zeeburgia, een derby dus. Bij deze gelegenheid dacht de voorhoede er goed aan te doen om integraal op win tersportvakantie te gaan. Jammer, want de anders zo sierlij ke sprongen van spits JÖrgen Seunke hadden op de ijsvlak te, die hoofdveld werd genoemd, zeker niet misstaan. Ritze len met spelers bleek evenwel een groot probleem te zijn. Uiteindelijk werd Roald Tromp bereid gevonden om de ij zers, pardon de kicksen onder te binden. Roald, onze vroe gere rechtsbuiten, zo moet u weten, wist in de eerste helft een klunzige 1-0 achterstand weg te werken. Ook in de tweede helft kwamen beide ploegen tot scoren, ditmaal Frans Wijnen voor de AFC. In de laatste minuut lobde Roald nog een bal op de lat, maar het bleef uiteindelijk bij de 2-2. Een week later diende medekampioenskandidaat Diemen op eigen terrein bestreden te worden. Ook hier werd onze coach wegens de wintersporters weer geconfronteerd met een nijpend tekort aan spelers. De wedstrijd werd dan ook slechts met tien man aangevangen, met een gedetacheerde Marcel Ouderland als voorstopper. Ondanks de numerieke minderheid opende de AFC al snel de score middels wel zeer leep uitgespeelde aanvallen. Tot tweemaal toe waren er slechts een luttel aantal schijven nodig om de grieperige Johan van der Elsken in stelling te brengen. Daarna werd in de wedstrijd weinig meer van Johan vernomen. Met carna val in het verschiet kwam Karei Maas na zo'n drieëndertig minuten in de ploeg om het gekkengetal compleet te ma ken. Meteen daarop scoorde hij een psychologisch belang rijk doelpunt. Even daarvoor had Diemen namelijk een elf meter gemist. En zoals bekend drukt een 3-0 achterstand zwaarder op een team dan een met de cijfers 2-1Na de Ceylon volhardde de AFC in hard werken en het kort dekken op de man, zoals dat heet. "Doe niet wat je niet, maar doe 9

Schakels (clubbladen) | 1986 | | pagina 13