ZON DAG 17NOVEMBER1985 9 wonderden de Swift-bestuurders Jürgens schitterende kop goal. De openingstreffer van Ariël en na rust de elf meter van John deden ons met 3-0 zegevieren, met de eerste nul van het seizoen. In de loop van de week daarna komt dan steeds meer de topper tegen KBV 2 dichterbij en blijkt dat behalve de mis schien wat monotone doch intensieve trainingsavonden, be zocht door bijna ons hele team, ook Peter heel wat 'rondjes' moet gaan om op zondag met zijn jongens op zijn manier de wei in te gaan. Het was in ieder geval heel typerend dat juist hij afgelopen zondag er persoonlijk voor zorgde, dat we ons in een schone kleedkamer konden begeven. "Als je niet alles geeft, geef je niets" is een uitspraak van de legendarische trainer Helenio Herrera, Mister H.H., de ar- gentijn die toenmaals met de FC Barcelona voor fantasti sche resultaten zorgde. Met in het doel de legendarische keeper Ramallets, lang en sterk, met de sprongkracht van een panter en handen nog groter dan een kolenschop. Deze goalie droeg altijd een zwarte broek en dito trui, waaruit een wit boordje stak, en nog die bumpers van beschermers om de knie. "Doe niet wat je niet kunt, maar doe waar je wat aan hebt" roept Peter vijf minuten voor tijd door een volle en opgewonden kleedkamer, waarin iedereen zich op zijn ei gen wijze voorbereidt. Ariël bestudeert de tegelvloer, Frans (nieuw) vertelt nog iets over zijn voetbalverleden en onder getekende neemt zich voor geheel in het blauw tussen de palen te gaan. Nicky denkt al aan zijn schijnbewegingen. Hoe anders verloopt de werkelijkheid in 't veld. Peters eer der gedane uitspraken komen niet uit, Ariëls verwachtingen, daarmee wordt de vloer aangeveegd, en Frans (nieuw) wordt wel gewisseld doch alleen op links en ik moet met de groene trui onder de lat. Ook dat laatste kwartiertje vliegt om. Direct na de 2-0 zege bekommeren mijn beide dochters zich over hun vader, ik neem ze behoedzaam aan de hand mee tot de kleedkamer, dat wij voor de A-groep als enige de volle winst behalen is een feit met gevolgen, doch hun deert dat niet. Lang genieten we boven nog na o.a. van 1-0 door Fred en 2-0 door Jürgen. Onze mister Ha Ha geeft lachend nog een rondje. Frans Jüch HET JAARFEEST VAN ATC, RECTIFICATIE Op 2 december a.s. zal het 15 jaar geleden zijn dat de ten- nisdochter van AFC het levenslicht mocht aanschouwen. Ter gelegenheid hiervan zal op 30 november a.s. ATC dit heugelijke feit memoreren met een knaller van een feest, die in tegenstelling tot een eerder bericht NIET op sociëteit Goed Genoeg gehouden zal worden, maar op TEN NISPARK BUITENVELDERT, aan de v.d. Boechorststraat. De toegang is voor leden f 15,- en voor introducé(e)s f 25,-. Aanvang: 20.00 uur. De kaartverkoop van dit Amsterdams evenement is reeds gestart. Schrijf daarom nu de datum van dit jaarfeest in uw agenda en bel één van de volgende telefoonnummers om zeker te zijn van een kaart: Erik van Aken, tel. 92 55 41 Ron van Doesburg, tel. 76 07 86 Edwin Geluk, tel. 43 37 22 Nicky Hekster, tel. 47 44 67 Frank Reddering, tel. 02159 - 4 84 17 Tim Timmerman, tel. 41 56 37 U komt toch ook? ER GEBEURT MEER OP ZATERDAGMIDDAG Sommigen van u zullen misschien nu wat verwonderd kij ken. Immers, meestal werd er over het Zat I elftal pas aan het eind van het seizoen bericht. Aangezien er echter dit jaar meer gebeurt op zaterdag, wil ik graag meer leden op de hoogte brengen dan de vaste, trouwe, zich al uitbreiden de supportersgroep. In vergelijking met het eerste zondagelftal is het eerste za terdag team altijd beschouwd als een niet op prestatie maar wel op veel plezier en ontspanning gericht elftal. Een elftal voor pure recreatie-voetballers en voor ex-zondagspelers op weg naar het einde, n.l. het veteranen-elftal (let wel: einde in twee betekenissen). Soms zelfs werd het begrip ontspan ning in het veld wel erg ver doorgevoerd. Desondanks besloten enkele spelers na afloop van het vori ge, toch nog met promotie bekroonde, seizoen om uiteenlo pende redenen het Zat I elftal te verlaten (o.a. de heren Ber- rier, Kikkert, Kottmann, Slaap, Wegter en in eerste instantie ook Berman). Deze verloren kwaliteit (nou, nou) moest dus vervangen worden. Gelukkig hebben wij in ons midden een grote 'makelaar-organisator' (ene Gehring) en door zijn acti viteiten is het gelukt het Zat I elftal weer wat nieuw leven in te blazen. Hoewel, de term 'nieuw leven' lijkt op het eerste gezicht wat misplaatst, want de gemiddelde leeftijd is nu van ca 26 naar ca 36 jaar gestegen (en dan heb ik nog afge rond naar beneden). Maar we hebben er veel voor terug gekregen. In de eerste plaats een zeer brede selectie met veel beken de, ja zelfs beroemde namen (zie zelf onder 'opstellingen'), ten tweede een prima sfeer en onderlinge verstandhouding en ten derde heel behoorlijk soms zelfs goed voetbal (ja, ja, het kan ook op zaterdag). Dit resulteerde tot nu toe in een goede competitiestart (hebben we wel eens meer gehad, en toen...) met 13 punten uit 7 wedstrijden en met goede voor uitzichten want we spelen maar 18 wedstrijden. Het geheel wordt dit jaar weer prima gecoacht door Gé van Dijk. Ook hebben we een vaste grensrechter en wel in de persoon van Martin Duinker die het 'vlaggen' nog niet ver leerd is en met de nodige humor veel bijdraagt tot een goe- AFC RVC

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 13