WEDSTRIJDBAL AFC - WILHELMUS De bal voor deze wedstrijd is aangeboden door de fa milie De Bie. Namens AFC heel hartelijk dank. KIENEN KIENEN KIENEN De jaarlijkse Kienavond zal gehouden worden op 20 december 1985. CONTRIBUTIES De 2e penningmeester Hans Slaap ontvangt uw con tributie of donatie nu spoedig op de gironummers 241002 of 4510515 t.n.v. 2e penningmeester AFC, Lindenlaan 487, Amstelveen. Ingevolge besluit van de Algemene Ledenvergade ring op 27 juni 1985 zijn de contributies en donatie 1985/1986 vanaf 1 oktober als volgt vastgesteld: Werkende leden op 1 juni '85 20 jaar en ouder f 300,- Werkende leden vanaf 65 jaar f 225,- Buitenleden f 225,- Studente en dienstplichtige militairen f 225,- Juniorleden op 1 juni '85 niet ouder dan 20 f 200,- Juniorleden A, B, C, D, E en F f 200,- Zaalvoetbal senioren 100,- Zaalvoetbai junioren f 50,- Ondersteunende leden worden verzocht, indien ook de AFC Schakel wordt verlangd f 100,- te betalen; zonder Schakel f 75,- Ons aller vijfde doet het in de landelijke Bond bijzon der goed. Menige wedstrijd werd met grote cijfers ge wonnen. De foto is van wat oudere datum. Daarom staan er spelers op, die niet meer bij ons zijn. Maar ik vraag uw speciale aandacht voor de man, tweede van links knielend. Of hij uit zijn keepersloopbaan hetTor- instinct heeft overgehouden is onbekend. Hij speelt al een paar jaar in de voorhoede met veel succes. Vorige zondag tegen Zeeburgia 3 scoorde hij vier maal. Bravo! Zondag 29 september: AFC - DHC: 1-0 Die ochtend van de 29ste betraden even door acht vijl al wat oudere personen ons sportpark. Ze waren de eersten. Een vrolijke oranje bal begon vanachter het NOVOTEL traag aan zijn dagelijkse gang en belichtte het dartele vijftal. Men spoedde zich naar de ten nisbaan: de officieuze revanches om het herenvete- ranendubbelkampioenschap konden beginnen. Deze vroege komst had niets te maken met het 'uurtje-terug'; het sproot voort uit een afspraak die gemaakt was in een wat eerder stadium. In herberg 't Silversant te Bovenkerk. Hugo en Truus Walker her dachten het feit dat ze 25 jaar geleden 'ja' tegen el kaar hadden gezegd. Het zilveren bruidspaar bereid de hun gasdten een indrukwekkende avond en men weet vooral in onze kringen is men daarom zo ge vreesd dat hoe meer men verzeild raakt in de klei ne uurtjes, hoe groter de kans op doldrieste afspra ken c.q. uitdagingen. Zo ook in dit geval. Men had lie ver meteen doorgegaan, zoals dat vroeger (30 jaar geleden) vaker gebeurde, maar men besloot toch maar tot een kleine pauze. Het verstand komt met de jaren. De strijd duurde 3 1/2 uur en bleef onbeslist. Wat heeft deze hors d'oeuvre te maken met de hoofd maaltijd? Niets. Of misschien toch wel. Op de eerste pagina van ons programmablad beloofde Rob Duis ons een boeiend duel. Rob is niet geheel en al onbe kend in 't Silversant (elke dinsdagavond jazz-festival). en bovendien weet hij iets van voetballen. Hij kreeg gelijk, het werd een prima partij voetbal. De oranje bol was inmiddels geel geworden en be scheen gul een goed omzoomd hoofdveld. Men sprak over 1300 toeschouwers, ook dat geeft een voetballer extra inspiratie. Het gevaar bij DHC kwam van rechts, Egmond Blin ker (nr 9). Een talentvolle voetballer, Hans Bergsma had er zijn handen vol aan. Vooral in het begin, later zou hij zegevierend te voorschijn komen uit de talloze duels. Het spel golfde op en neer, zoals dat in een echt voetbalverslag heet. De aanvallen van de oud landskampioenen hadden iets meer inhoud, er kwa men kansen maar Cees Kamikaze Thomas duldde geen doorboring. Tot de rust bleef het dubbel blank, de tweede helft moest de beslissing brengen. Van enig werkelijk krachtsverschil was nog steeds geen sprake. Etienne Spee werd gewisseld, zijn even lange bewaker gunde hem geen meter. Ismail beleefde zijn rentree en kwam zowaar bij de eerste aanraking bijna tot een doelpunt. Even later kopte Rob Fafiani schitterend in, pal onder de lat, maar Hans Suiker tipte de bal in grandioze stijl over de lat. Een fotograaf zou bij het zien van zo'n scene het water in de mond krijgen. In de 68ste minuut was het zover. Lloyd Headly bracht de bal strak voor het doel, Ismail knalde tegen doel man Suiker, de rebound was voor Orlando Patrick, die het werkstuk koelbloedig afmaakte: 1-0. ONS EERSTE ging niet terug. Met venijnige aanval len, meestal over links, bleef men komen. Alleen in de voorlaatste minuut beleefden we een benauwd ogenblik, de bal verdween echter in grote vaart, voor langs, richting 'Be Friends'. Deze slogan paste uitstekend bij de wedstrijd, DHC nam het verlies grootmoedig. De ploeg van Guus Haak beschikt over meer dan voldoende kwaliteit om ook dit jaar een hartig woordje mee te spreken. CHARLIE

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 4