I I I 'I I 1 Om het vóór 18 januari 1986 klaar te hebben, vraag ik u de recepten zo snel mogelijk op te sturen. Er zullen zeker AFC-ers zijn, die zich afvragen, wat dit AFC-kookboek met voetballen te maken heeft. Be denk dan, dat ook de liefde voor de club door de maag gaat en een maaltijd uit uw eigen AFC-boek, in combinatie met een goed glas wijn, wonderen doet. Gastronoom, gourmand, gourmet: laat ons meege nieten. RONDOM 'T VIJFDE Zo rond mijn elfde jaar maakte ik, na terugkomst uit Indië voor 't eerst kennis met het voetbalspel bij HBS, (afk. Houdt Braef Stand) in 's-Gravenhage. Op het voormalige 'Houtrust', midden in een statige Haagse buurt, rook ik voor het eerst de lucht van gras en kal- klijnen, leer en haagse kak. Daar leerde je het voet balspel volgens de regels en kwam er nog een ballo tagekommissie aan te pas voor je lid werd. In de stati ge bestuurskamer, waar slechts spaarzaam groen licht door de glas-in-lood ramen naar binnen gleed, werd je later officieel in de club opgenomen, 't Deed je wat en je voelde het als een eer daar te zijn. Nog heb ik zo'n zwart shirt, met rood-wit embleem op de borst, als kleinood in de kast. Ja, want op het 'kraai ennest' speelden we in het zwart. Wie daar ook speelde was het roemruchte SHS (afk. Scheveningen Holland Sport) o.l.v. trainer Frans Fuchs. Om de andere week was het een spektakel van jewelste en amuseerden ruim 12.000 toeschou wers zich vaak met boeiende momenten. In het doel stond toen Wim Landman, een keeper, die altijd het veld opkwam in een witte korte broek met plooi, kor tom goed gekleed. Het verhaal ging, dat nadat hij bij het ophalen van een naast geschoten bal en een sprong over een hekje een vinger verloor, doch dat pas na de wedstrijd aan de tap merkte toen hij er vijf bestelde. Dit elftal, onder aanvoerderschap van ex- international Jan van Geen, maakte er vaak in de tweede helft een dol kwartiertje van, waardoor menig tegenstander van de kook raakte en dus uiteindelijk verloor. Wilde taferelen, veel spektakel, verwarring en sensatie. De suppoosten van toen, gekleed in lan ge zware jassen en voorzien van een groen-witte arm band, hadden weinig moeite de massa achter de hek jes van een meter te houden, wat een verschil met nu. De beheerder van de fietsenstalling toen deed vast betere zaken dan de parkeerwachter van nu. Je kwam anders wel op de brommert, zonder helm, naar 'hollang sporg' (haags). Maar nu even terug van rondom het vijfde naar in het vijfde. Waar de tijdens weliswaar zijn veranderd, maar dat dolle kwartiertje niet. Want ondanks onze zeker niet tegenvallende resultaten lijkt het wel of de laatste twee tegenstanders ons zo halverwege de tweede helft een kwartiertje beetnemen. Thuis tegen Zeeburgia 3, al ruim het een nulletje of vijf voor, met juweeltjes van J. Seunke, komen we toch in dolle situ aties terecht en kan de nul niet worden behouden. Goed, je wint wel met 6-1, maar toch. Karei Baar- schers, hij verving onze leider Peter v.d. Dungen, moet verbaasd hebben opgekeken. Dan een week later uit tegen JOS 3, weer hetzelfde. Peter v.d.Heydt, dit maal even onze leider, instrueert vooraf 't hele team en later nog iedereen individueel, met als resultaat 3-0 voor met nog een dol kwartier te gaan. Onrust, balverlies, veel gepraat en ergernis met als gevolg een nipt gelijkspel 3-3. Het had niet langer moeten duren. Waarom moet dit met zo'n elf tal iedere week weer? Er is ervaring genoeg en voldoende kracht je in deze afdelng goed te manifesteren. Zodat geen kwartier te dol mag worden. Dus op naar de volgende match, met geloof in eigen kunnen. Ook voor die ene speler, die me op donderdagavond na afloop van de training vroeg, nadat hij op 't PRIVE-trainingsveld via via te horen kreeg lager te moeten gaan spelen; 'Frans, hoe oud ben je nu eigenlijk?'. Ik heb het allemaal al eens meegemaakt, maar ik zou het nog geen kwartiertje willen missen, alhoewel ik laatst na het trainen toch voor het eerst thuis ben gaan douchen. DAMES VETERANEN TENNIS Hoe goed het veteranen toernooi is geweest hebben we allemaal al uitgebreid kunnen lezen en horen de sterke verhalen doen hun ronde. Maar, zoals in het voorwoord van het programmaboekje al vermeld is, het veteranenvoetbal is al lang geen louter mannen-gebeuren meer. De dames waren erbij, en hoe! 14 september, 's morgens vroeg, meldden zich de 18 echtgenotes van veteranen van de 10 deelnemende verenigingen. Wij hadden gehoopt dat er 40 dames zouden komen, maar bij het 'voorwerk' bleek al dat bescheidenheid over eigen tennis-capaciteiten een aantal dames deed wegblijven. Waarom toch zo be scheiden? We schreven 'toernooi', niet competitie hoofdklasse. De toernooi-opzet was zodanig dat in dubbels gespeeld werd met de bepaling dat de partners niet van eigen vereniging waren. De verzustering kwam al snel tot stand, niet zoals bij de voetballers pas na de wedstrijd, neen tijdens het toernooi groeide de ken nismaking snel. Het was gezellig, het weer werkte mee en een ieder deed haar uiterste best. De wegblijfsters kregen on gelijk: voor elk spelniveau was het meedoen leuk! Robur et Velocitas verdient alle hulde: deze vereni ging heeft de vier gevraagde dames ook echt gele verd. Klasse! HVV 'de roemruchte HVV', had geen dames. Hoe is het mogelijk? Golfen ze alleen nog maar in Den Haag? De uitslag was eigenlijk niet zó HENNY SOMERS-BLEKEMOLEN Bevelandselaan 2 1181 JP Amstelveen FRANS JÜCH 14

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 18