Ter gelegenheid van ons 90-jarig bestaan kwamen onze wat oudere medestrijders op het idee een toernooi tussen een aantal bevriende clubs te organiseren. Quick (Haag), UD (Deventer), Be Quick (Gron.), HBS, KHFC, Robur et Ve- locitas (Apeldoorn), Hercules, VOC en HVV kwamen voor half tien al hun opwachting maken, opgevangen door daar toe speciaal aangestelde elftalbegeleiders. In twee poules ingedeeld moest derhalve een serie van vier wedstrijden worden afgewerkt en dat viel vooral de wat ou deren zeer zwaar. Nog niet eens de partijtjes zelf, maar het wachten tussendoor gaf menigeen de nekslag. Uiteindelijk moesten KHFC en de gastvrouw uitmaken wie drie zou worden. Robur en Hercules streden in de finale. Na 0-0 bracht de zesde strafschop de beslissing. De eind stand werd: 1Hercules, 2. Robur et Velocitas en 3. AFC. En toen dacht iedereen aan het bier etc. te beginnen. Dat was ook zo, maar na het eerste glaasje werd de meute al weer naar buiten gejaagd. Dit tot verbazing van onze Cor Roelofs en zijn medewerkers. Zagen ze zo maar een menigte van 200 potentiële drinkers verdwijnen. Deze hadden intussen op de 'overdekte' plaats genomen in afwachting van de gebeurtenissen. En ja, na enkele minuten wierp een vliegtuigje 9 parachutisten af, die na enige secon den de diverse clubvlaggen ontvouwden en bijna alle op de middenstip van het hoofdveld landden. Een enorm applaus was hun deel. En toen terug naar het clubhuis, waar het di ner gereed stond. Hans Geusebroek reikte op de hem bekende wijze de prijzen uit, waarbij de scheidsrechters en elftalbegeleiders niet werden vergeten. Een en ander opgeluisterd door een bekende sound-mix zanger. Na dit alles konden de benen van de vloer op de dixie-muziek van 'de Onderlinge', af en toe onderbroken door onze eigen Reds-Band. De volgende morgen om elf uur zaten de meeste deelnemers alweer gereed om een brunch in het Novotel te genieten. Er was op 130 man gerekend en er kwamen er 170. Maar goed, al improviserend bleek de veteranencommissie en de staf van het hotel niet voor dit gat te vangen. Van alles stond er op de middentafel. Alleen de champagne niet, die werd keu rig aan de tafels uitgeschonken. Om elf uur aan de (door de firma Ogni Beni betaalde) wijn en champagne; ik verzeker u, dat dat lekker is. Wat deze ochtend ook onvergetelijk maakte was het optre den van het dames-salonorkest Salut d'Amour. Het af scheidsliedje met dezelfde titel deed menigeen geroerd naar de zakdoek grijpen. En toen was het tijd om de diverse haardsteden weer op te zoeken met de belofte elkaar weer spoedig te treffen. Het was een groots festijn. Een negentigjarige waardig. Een en ander zal dan een paar stuivers gekost hebben, maar eens in de zestien jaar mag wel eens uitgepakt worden. En dat, dat is dan ook gebeurd. Formidabel. JAN TJALLING ENIGE IMPRESSIES Mensen, mensen wat een feest was dat op 14 en 15 septem ber j.l. Het AFC Veteranentoernooi als afsluiting van het 90-jarig jubileum. Een waardige afsluiting volgens de woor den van Rein Akkerman tijdens de brunche in het Novotel van 11.00 tot 13.00 uur. De brunch alwaar 170 mannen en vrouwen aanzaten, was het absolute hoogtepunt. Nog nimmer hebben Paula en ik zo een fantastische verbondenheid gevoeld met mijn aanwe zige clubmaten, HVV-ers, VOC-ers, KHFC-ers, Robuer et Velocitassers en alle anderen en aanverwanten. Tijdens de afsluiting van het sublieme in blauw gehulde damesorkest Salut d'Amour met het gelijknamige muziekstuk, werd me nig traantje weggepinkt en wat een ovatie viel dit orkest als beloning ten deel. En wat glom Cor van Peperzeel en wat zag hij er gelukkig uit en genoot hij van de muziek. Wat vloeide de Italiaanse champagne, witte en rode wijn rijke lijk en wat waren de tafels voorzien van allerhande fijne spijzen. Als ik mijn ogen dicht doe zie ik weer alles voor me en geniet ik weer met volle teugen. Wat een fijne herinne ring en een rijk gevoel aan het slagen van dit weekend een steentje te hebben bijgedragen. De uitslag van het toernooi vraagt u? Inderdaad, die was er ook, maar volkomen onder geschikt aan de totale gang van zaken. Zaterdagmorgen vroeg de ontvangst. Oudere AFC-ers keurig omhangen met een linnen boodschappentasje wachten in het gelid de be zoekende verenigingen op en traden de hele dag op als be geleider en noden de gasten met hun eerste daad aan de kof fietafel. Koffie met gebak. Dit laatste in de kleur van AFC en alle met het cijfer 90 erop. Zegt een gast: "Ik vond die met 90 erop het lekkerst". De stemming zat er dus al vroeg goed in en bouwde zich langzaam maar zeker op tot een kookpunt in de late avond. De muziek, verzorgd door de Onderlingen van 1975, stond daar borg voor. Geen joekels van geluidboxen, oorverscheurende decibellen, maar lekker Ain't She Sweet, When I take my sugar to tea. In a senti mental mood, etc., etc. En wederom afgewisseld door onze eigen Reds Band o.l.v. Rob Duis. En zowaar de wijn was ook te drinken op AFC. Komt uit Italië en via Hans Tier. Ik hoop dat Cor Roelofs deze wijn in huis houdt, want hij is veel beter dan de Chateau Migraine die wij de laatste tijd gewend waren. Het smaakte uitstekend bij het lopende war me buffet dat in de middag nog vooraf was gegaan door een broodmaaltijd, ook in de vorm van een lopend buffet. Al vroeg in de morgen sneuvelden er wat kopjes en schotels wat iemand deed zeggen: "Hé, hebben jullie ook een Grieks veteranenteam uitgenodigd? Waarom? Nou, de scherven gaan nu al de grond op". Er valt nog zoveel te verhalen, maar ik wil het bij deze impressie laten en eindig met de woorden van Jan v.d. Burg van Hercules omstreeks 1 uur op zondagmiddag, tijdens zijn slotspeech: "Ik weiger te gelo ven dat het voorbij is en zie ons straks weer zitten, maar nu bij het openhaardvuur met wildgebraad". Nu, het was echt voorbij en het was goed zo. B. ACK (liefst rechts) Dit zijn de mannen, die de organisatie in handen hadden van het fan tastische veteranentoernooi. V.l.n.r.: Arthur Reddering, Harry Schoemaker, Luc van Mierlo en .Jaap Pluim. (foto: Jan Otsen) 8

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 10