l'ROF IC INMËMORIAM gaan dan ook in de toekomst spreken van de DIKKE en de DUNNE Schakel. In de dunne zullen slechts worden opgenomen: de foto op pagina één met tekst. Wanneer nodig de rubriek wat iedere AFC-er behoort te weten en de opstellingen, ligging der ter reinen enz. In de DIKKE verschijnen deze rubrieken vanzelf ook. Welkom bij AFC Thuis Ook deze uitgave zal telkens bij de thuiswedstrijden weer verschijnen met ongeveer dezelfde inhoud, met dien ver stande, dat de interviewtjes met bekende persoonlijkheden door Jan Steensma worden afgenomen. Zoals de opmerkzame lezer(es) uit de begroting voor '85/ '86 heeft gezien, verwacht onze penningmeester een vermin dering van contributies en donaties. Hij begroot de achter uitgang op zo'n f 15.000,-. Gezien het feit, dat je onze contributies toch al niet tot de laagste in den lande kan re kenen, meent het Bestuur deze niet te kunnen verhogen. Welnu, dan moeten de centjes ergens anders vandaan ko men. Het Bestuur heeft daartoe een aantal pijlen op zijn boog. Zo zal het programmablad op de zondagen niet meer gratis kunnen worden aangeboden. Het zal te koop zijn voor f 1 (meer mag ook). Maar dan speelt men mede in een loterij om zeer fraaie prijzen. De programma's zullen worden ge nummerd en dat nummer zit ook in de doos, waaruit, naar wij hopen, de voorzitter van de tegenpartij in de rust de winnende getallen zal trekken. En wat is die gulden? De prijs van een half pilsje. Persmap Ook dit jaar wordt of is een zgn. PERSMAP samengesteld. Deze map wordt gezonden aan de media, bestuur en com missies, A selectie, toekomstige tegenstanders, KNVB, ere leden en leden van verdienste, etc. Voor belangstellende leden zijn een aantal exemplaren, plusminus 75, beschikbaar. Zolang de voorraad strekt aan te vragen bij één van de leden van de commissie Pers en Publi citeit, maar ook hier geldt: op is op. Wat behelst deze map? vraagt u. Ik geef een ruwe schets. Groepsfoto A selectie, de tekst van Pim Adriaansz, uitgesproken door Jules Croiset tijdens Karei Priors onvergetelijke radioprogramma, interviews met scheidende voorzitter en elftalleider en de komende, vraag- gesprekjes met enige andere prominente AFC-ers, waaron der Doby Peters, programma-overzicht van de eerste helft van seizoen '85/'86. Nog een enkel evenement Daar was de uitgangsdag van de VBC, de Vrienden Biljart Club. Een geweldige dag, althans als ik de deelnemers zo heb gehoord. De Zaanse Schans, het bezoek aan Volendam met de traditionele foto in kostuum, welke een ereplaats boven de biljarts krijgt, kortom alles leek goed. Dankzij o.a. het schitterende weer. De dames van ATC organiseerden weer hun jaarlijkse Ladys Day. Ook al begunstigd door schitterend weer. Uw reporter is van de mannelijke soort. Vandaar. Verder geen letter hier over. I.v.m. vakantie van de redakteur, kopij voor de volgende twee Schakels gaarne naar Lex Rimini. J.T.S. Jaap a Cohen Enige tijd geleden ontviel ons Jaap a Cohen, lid van verdien ste sedert 1955. Ongeveer sinds de Tweede Wereldoorlog schreef en regis seerde hij elk jaar de Nieuwjaarswens van Thomasvaer en Pieternel. Altijd met grote slagvaardigheid en daardoor met veel succes. De uitvoerenden hadden toen nog niet de ruim te, welke nu ter beschikking staat. Op een klein toneeltje links naast de toegangsdeur, volgden zij de regie-aanwijzin gen van Jaap. Tot voor enige jaren was hij auteur van de groots opgezette revues ter gelegenheid van ons zoveeljarig bestaan. De meesten van ons zullen ze alle herinneren en misschien wel vooral de eerste, vlak na de oorlog bij ons 50-jarig jubi leum, waarvoor de repetities onder zeer moeilijke omstan digheden moesten plaatsvinden. Negentig jaar is Jaap geworden. De laatste jaren had hij het moeilijk, ook al omdat zijn gezichtsvermogen hem in de steek liet. Wij wensen Tonny en Ems veel sterkte en verze keren hen, dat Jaap in onze gedachten zal voortleven. J.T.S. mm Joop van der Voort Op 1 juli j.l. bracht een delegatie van de Zilveren Ploeg (die club van mannen, die 25 jaar of langer lid van AFC is) een bezoek aan Joop van der Voort t.g.v. zijn zeventigste ver jaardag. Een uitgelezen gezelschapje wist de lekkernijen, die mevrouw Van der Voort offreerde op hoge prijs te stellen. Het geschenk van de Zilveren Ploeg werd op de traditionele wijze aan de jarige uitgereikt. Joop, nog vele jaren. DANKBETUIGING Na 2 'dreunen' en een verblijf van circa 3 maanden 2 x in de Boerhaavekliniek en voor herstel van gezondheid in de E.O. Knoll Stichting Buitenveldert, ben ik weer op honk teruggekeerd met een redelijke kans op algeheel herstel, al zal dit volgens deskundige uitspraken ongeveer een half jaar duren. Gaarne wil ik hier mijn zeer bijzondere hartelijke dank uit spreken voor de enorme belangstelling, die mijn echtgeno te en ik in een zware periode hebben ondervonden in de vorm van bezoeken, telefoontjes, post, wijn, bloemen, cho colade enz., ondanks het feit, dat wij de bezoeken en tele foontjes beknopt hebben gehouden. Deze dank is gericht aan AFC, ABC, de VBC (Vrienden Biljart Club) en zijn handelsorganisatie. Daarnaast nog de persoonlijke diensten ons bewezen door mijn broer Roel, Frans Heineman, Jan Snelleman en Piet Nauta. Voetbalgesprekken hebben ook veel plaatsgevonden, o.a. met Tiny Janus, de weduwes Jan de Natris (eens roemruch te rechtsbuiten van Ajax en het Ned. elftal), mevrouw Van Straten (haar man eens lid van AFC en laatstelijk secretaris van de VBC), en met de vrouw van wijlen Jaap van Zut- phen, eens mijn mede-speler in AFC. Markant is ook het feit, dat de man die mij in 1919 voor stelde als lid van AFC (Willy Breethoff, thans 88 jaar en

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 3