Zo, daar zijn we weer. Voor de derde keer in mijn 45-jarig AFC-leven. De frisse wind, waarover mijn voorganger. Ka- rel Brand, sprak in zijn bijdrage van de vorige keer, kon der halve wel eens een zwoel briesje blijken te zijn. Alhoewel! Veel geschied Tijdens de vele weken, die verstreken zijn, is er zo het één en ander gebeurd in de club. Het voornaamste was de Alge mene Ledenvergadering van 27 juni j.l. Een letterlijk ver slag kan ik u niet geven, ook al omdat de niet-aanwezigen dat kennelijk toch niet zo zou interesseren. Een paar hoogtepunten wil ik aanstippen. Om 20.40 uur opende voorzitter Jan van Dijk de bijeen komst met een welkomstwoord, waarin hij ook de ernst des levens niet uit de weg ging door te gewagen van het ernstige ledenverlies, dat de gehele Nederlandse voetbalwereld lijdt. En ook AFC ontkomt niet aan deze tendens. In dit verband releveer ik aan de begroting voor 1985 - 1986 van de pen ningmeester. Hij verwacht aan contributies en donaties f 155.000,- te ontvangen, terwijl deze bijdragen in het sei zoen 1984 - 1985 ca f 170.000,- bedroegen. En dan te weten, dat in percentage uitgedrukt, het ledenver lies bij ons minder groot is, dan bij menige andere vereni ging. Een poging om dit verlies te ontgaan, respectievelijk te be perken, is het fuseren met de zaalvoetbalvereniging 'Goed Genoeg', in zoverre, dat voor jeugdleden de gelegenheid wordt geschapen om te gaan zaalvoetballen onder auspiciën van AFC. Maar niet alleen kommer en kwel was ons deel. Daar is het bijzonder heugelijke feit, dat AFC als enige in den lande dit seizoen vijf elftallen in de landelijke KNVB doet uitkomen. Veel succes, mijn heren. We hadden maar liefst acht kampioenselftallen te huldigen. Te weten het derde, het vijfde (zie boven), de B2, B3 en B4 en de D1, D2 en D3. Van al deze teams waren vertegen woordigers aanwezig, van het ene wat meer dan van het an dere, maar allen namen ze verheugd de felicitaties van de voorzitter en de bij het kampioenschap behorende oorkon den in ontvangst. Om zeven over negen begon secretaris Johan de Bie aan voorlezing van zijn jaarverslag en om 12 over tien sprak hij de laatste woorden. Alleen al aan deze tijdspanne ziet men, dat hij niets maar dan ook niets over het hoofd had gezien. Een verdiend oorverdovend applaus was dan ook zijn belo ning. Mutaties Bij lezing van de elders in dit blad afgedrukte lijst van club dienaren zult u bemerkt hebben, dat er mutaties in de diver se commissies hebben plaatsgevonden. Voor elk van hen had de voorzitter een toepasselijk woord. Voor allen geldt, dat ze wel de betrokken commissie hebben verlaten, maar dat ze de AFC-wereld niet uit zijn. Dick Bessem Halverwege de vergadering trad Dick Bessem de achterzaal binnen. Vier en tachtig en vijftig jaar erelid. Een record ne men wij aan. Hij sprak de scheidende leden van het Bestuur toe en wenste de nieuwe functionarissen veel succes. Op een gegeven moment kwam hij te spreken over de datum, dat hij het Bestuur binnentrad als tweede secretaris. "Op 21 juni 1927 (of daaromtrent, red.) was ik dus bestuurslid." En dronken vulde Cor Kerker aan. P jtgeen door de spreker werd bevestigd. Nog wat brokjes uit de verschillende speechjes en verslagen. Gijs Nijman vijftig jaar lid en dus AFC-ridder. Rick de Boer toch gehandhaafd met zijn tiende, zulks in tegenstelling met zijn artikel in de vorige Schakel. Onze veteranen zijn kam pioen in hun vriendschappelijke competitie geworden. Otto van Rijn reikt aan de scheidende Jan van Dijk en Fred van Soomeren een schitterend gedrukte lijst uit van be stuursleden van 1895 tot nu, vervaardigd door Jan Meyer. Bij het onderwerp instelling van een zaalvoetbalclub bewees John Jansen weer eens wat een ontstellende leek hij toch ei genlijk is. Hij vroeg namelijk of dat spel in de voor- dan wel in de achterzaal gespeeld zou worden. Hij zocht en kreeg duidelijk de lachers op zijn hand. Max de Bruin richtte ook namens ABC en ATC het woord tot het Bestuur evenals Henk Kappelhoff, die als ere-voor- zitter het laatste dankwoord had, waarna de inmiddels ver kozen Rein Akkerman de vergadering sloot. U zult van mij niet horen op welk uur, want naar ik verneem verschilt dat nogal in de berichten van de thuisverblijvende partner. Rondvraag Een aantal vragen en opmerkingen, waarvan die van Ernst Seunke zij vermeld. Hij zag gaarne aan de uitgang van het eerste veld het indertijd op initiatief van Wim Staats opge richte bord KEEP SMILING weer aangebracht. Sal van Gel der schetste nog de hoedanigheden van de tijdens het Jaar diner benoemde leden van verdienste en erelid. En toen op naar de volgende dag. Uitluidiner Een aantal genodigden, waaronder bestuursleden, ereleden, voorzitters van dochters en zusters etc. kwamen op 28 juni bijeen in restaurant Quatre Vingts om nog eens op feestelij ke wijze onze waardering te onderstrepen voor de afscheid- nemenden. Ook hier weer veel sprekers, die allen vanuit hun gezichts punt, cricket, honkbal, tennis, erelidmaatschap etc. hun licht over de affaire lieten schijnen. Nu schuilt er een makke in uw scribent. Hij is namelijk behalve verslaggever ook deelnemer. Aan de borrel vooraf, aan de wijn aan tafel, etc., vandaar. The rest is silence. De Schakel Zoals hierboven al ergens verklaard, sprak Karei Brand de hoop uit, dat een frisse wind zou gaan waaien, nadat hij de Schakel ik meen zo'n tien jaren lang had geredigeerd. Wel nu, het eerste exemplaar onder nieuwe redactie ligt voor u. De foto op pagina één is teruggekeerd. Elke veertien dagen zal een aspect van het leven van AFC worden gefotogra feerd door Jan Otsen. Eén onzer medewerkers levert bij de bedoelde prent een tekst. Voorts zult u in den vervolge op de één altijd de inhoud aantreffen, welke een vaste volg orde zal krijgen. De verrichtingen van het eerste, belicht door een willekeurig lid, zullen weer een onderdeel van het leesvoer uitmaken. Bestuursmededelingen vindt u onder de kop "Wat iedere AFC-er behoort te weten". Aan de ouderen onder ons wel licht een welbekende kreet uit vroeger jaren. De rubriek "Van een Aangetrouwde" zal weer op gepaste tijden worden opgenomen. Aan onze jeugdige medestrijders zal zo mogelijk een tweetal pagina's kunnen worden gewijd. Enfin, u zult alles t.z.t. wel opmerken, waarbij ook Mixed Pickles en Découpé. Dat wil zeggen: al deze genoemde en niet genoemde rubrie ken zullen EENMAAL PER VIER WEKEN verschijnen. We 2

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 2