DE JONGE AFOERS VOOR DE AFTRAP Nog even en de voetbalcompetitie '85/'86 zal van start gaan. I k denk dat veel jongens met verlangen het moment tege moet zien, dat zij met hun vrienden het bruine monster weer eens duchtig kunnen raken. Natuurlijk moet er eerst nog een beetje getraind worden om het conditioneel tot een goed einde te kunnen brengen. Dat kan natuurlijk nooit een probleem zijn, want onze trai ners zijn vol goede moed om jullie conditie op te vijzelen en jullie de nodige technische vaardigheden bij te brengen. Onze trainersstaf ziet er als volgt uit: Selectie A1 junioren Doby Peeters Overige geselecteerde A junioren Karei Mulder Selectie B - C junioren Karei Mulder Overige B - C junioren Dick Bakker D - E - F junioren Jan Verhagen Rene Wiersma Patrick Bakker Liefst een zestal trainers gaat zich met de training van on ze jeugd bezighouden. Een respectabel aantal. Ik denk niet dat er veel amateur-voetbalverenigingen zijn die zo'n staf van trainers tot haar beschikking heeft. Daarbij komt nog, dat wij ook voor het nieuwe seizoen kunnen beschikken over capabele elftalleiders, dus kan het niet anders zijn dan dat het seizoen '85/'86 het seizoen van de kampioenen zal worden. De eerste test case zal onze A1 moeten afleggen in de race voor een plaats in de Interregionale jeugdcompetitie waarvan de eerste wedstrijd op 21 augustus om 18.45 uur zal plaatsvinden (AFC - DWV 2). Geen eenvoudige opgave voor de elftalleiders Jacques v.d. G las en Kees Jochems, maar gezien de kwaliteit van de spe lers, de aanpak van Doby Peeters en de kundigheid van ge noemde elftalleiders, heb ik er het volste vertrouwen in dat dit zal lukken. Voorts heeft het fenomeen zaalvoetbal officieel haar intre de bij AFC gedaan. Meer over het zaalvoetbalgebeuren vin den jullie elders onder deze rubriek aan de hand van een ar tikel van Hans Coorengel, die belast is met de organisatie van het zaalvoetbal, het e.e.a. onder verantwoordelijkheid van de Jeugdcommissie. Zorg datje voetbalspullen goed in orde zijn, bezoek regel matig de training, schrijf niet voor elk wissewasje af en ge draag je op het veld tegenover de scheidsrechter en je tegen stander als een sportieve sportjongen en bedenk dat je AFC vertegenwoordigt en dat is niet niks. Veel plezier en succes in de komende competitie. D.L. van der Klaauw voorzitter J.C. BELANGRIJKE MEDEDELING competitie Jeugdzaalvoetbal voor het seizoen '85/'86 Willen de A, B en C junioren van AFC, die van plan zijn om dit seizoen te gaan zaalvoetballen, dit zo spoedig mogelijk opgeven bij Hans Coorengel (020 - 46 20 40). Voor het zaalvoetbal zijn nodig: 2 pasfoto's, AFC-tenue, zaalschoenen zonder zwarte zolen. De contributie bedraagt f 50,— per seizoen (los van het veldvoetball). A junioren spelen 2 x 25 minuten en B en C junioren 2 x 20 minuten. Voor meer informatie belle men Hans. WIJZIGING 'vier stappenregeling voor doelverdedigers' De International F.A. Board maakte zich zorgen over het feit dat ondanks de wijziging van deze regel in 1982 en de nadere aanpassingen in 1984, het beoogde doel niet werd bereikt. Door taktische vondsten bleef het tijdrekken doorgaan. Met ingang van 25 juli 1985 is deze regel opnieuw gewijzigd. Een doelverdediger moet met een indirecte vrije schop wor den bestraft wanneer hij in zijn eigen strafschopgebied (en nu volgt de letterlijke gewijzigde tekst onder 5a): "Vanaf het moment dat hij de bal met zijn handen in bezit neemt, meer dan vier passen doet in welke richting dan ook, terwijl hij de bal vasthoudt, laat stuiten of hem omhoog gooit en dan weer vangt, zonderde bal in het spel te brengen, of na dat hij de bal in het spel gebracht heeft, vóór, tijdens of na de vier passen, hij de bal weer met de handen aanraakt, voordat deze is aangeraakt of gespeeld door een andere spe ler van dezelfde partij buiten het strafschopgebied, of door een speler van de tegenpartij binnen of buiten het straf schopgebied". Toelichting Het is per 25 juli 1985 dus niet meer toegestaan dat een doelverdediger de bal naar een medespeler speelt binnen het eigen strafschopgebied en de bal vervolgens opnieuw in zijn bezit neemt. De bal moet eerst het strafschopgebied hebben verlaten alvorens hij, nadat de bal door een medespeler is gespeeld of geraakt, opnieuw door de doelverdediger in zijn bezit mag worden genomen. Anders ligt het voor een tegenstander van de doelverdedi ger. In dat geval behoeft de bal niet eerst buiten het strafschop gebied te worden geplaatst alvorens de doelverdediger de bal voor de tweede maal in zijn bezit neemt, nadat hij door de tegenstander is geraakt of gespeeld. Aldus een mededeling van de spelregelcommissie van de KNVB. TRAININGSCHEMA SEIZOEN '85/'86 maandag 17.00 - 18.00 uur 18.00 - 19.00 uur 19.15-20.15uur woensdag 13.30 - 14.15 uur 14.15 -15.00 uur D1 junioren overige C junioren overige B junioren F junioren totale E junioren 12

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 18