MIXED PICKLES, ingelegd door Pim Adriaansz vieren, wist evenals Peter en Rob vrijwel alle mogelijkhe den te benutten. Hoogtepunt (lees dieptepunt) vormde evenwel de akties van scribent. Streepharde schoten, evenwel steeds richting doel- wacht, voldeden niet aan de zo hoog gespannen verwach tingen. Het viel bij eerdere strafschoppen op, dat de keepers steeds in de hoeken doken, hetgeen bij ondergetekende de verwachting had doen wekken, dat zulks ook bij hem zou geschieden. Helaas, het niet reageren van de verschillende goalies bracht deernis en hilariteit over de AFC-pioeg. Zel den werd een hattrick in deze negatieve vorm gezien. Het zal nog lang leven in de (gebroken) harten van deze harde kern. Inmiddels heb ik mij aangemeld voor een cursus in deze, waarvan ik inmiddels met genoegen kan meedelen het schriftelijk gedeelte met succes te hebben afgesloten. Dat aan de immer zo geslaagde optredens van de 'Reds' een nieuwe dimensie kan worden toegevoegd, bewees in het hoge Noorden ons aller rechter spits Hans Dukker. Alvorens onze captain Karei tijdens een geslaagd Chinees diner in een dito restaurant het woord wilde richten tot zijn vermoeide. doch voldane ploeg (het was pas zaterdag), zorgde Hans voor een totaal onverwachte muzikale inleiding, door met wel besnaarde vingers een groot aantal niet benutte kleren hangers regel- en onregelmatig ten opzichte van elkaar van plaats te doen veranderen. Het betrof hier volgens Hans de herkenbare geluiden van een Gamelan-orkest. Later in de avond bleken meerdere leden uit onze groep deze tonen te herkennen, zodat het niet bij één optreden bleef. Op de vraag van de uiteraard Chinese restauranthouder aan Hans of hij eventueel dit concert meer frequent in zijn etablisse ment zou willen houden, antwoordde Hans, dat dit uitslui tend op welkdagen mogelijk was i.v.m. zijn verplichtingen tegenovel zijn team. Dit heeft ons er toch niet van weer houden het perceel weer te verlaten, teneinde het feest bij Be Quick weer voort te zetten. Onze bijzondere dank gaat uit naar onze voortreffelijke be geleider Cor, die ons tezamen met het prachtige weer dit toernooi wederom onvergetelijk heeft gemaakt. Schoeschop Douce France Wat Pickelaar betreft is het voetbalseizoen 1984/1985 gesloten, want hij heeft AFC even ingeruild voor Marianne. Géén dochter van moeder AFC, naar u begrijpt, maar toch niet te versmaden. Het werd weer tijd voor enig Bour gondisch uitspatwerk en derhalve laat Pickelaar de laatste wedstrijden schieten. Inclusief de jubileum-match tegen Ajax. Niet uit gebrek aan belangstelling, maar die wedstrijd werd eerder uitgesteld en dat kon zelfs Pickelaar niet voorzien. Op de valreep deed Pickelaar uiteraard 'Goed Genoeg' nog aan voor het biljart-treffen tegen het Haagse H(oudt) B(raef) S(tand). Een oude traditie uit de tijd van wijlen Arie Mets werd na jaren terecht weer hersteld door Cor Kerker En dus hadden Klaas van Rijswijk en Hein Staamer een pittig ploegje ivoorbedwingers meegebracht. Over de uitslag van de biljartmatch AFC - HBS kan Pickelaar u met geen mogelijkheid inlichten, want hij raakte 'in ge sprek' en u weet: praten en breien zijn twee gescheiden zaken. Van Klaas van Rijswijk, die een dubbelnationaliteit heeft, vernam Pickelaar op het AFC-jaardiner van de Haagse kampioensaspiraties. Nu dient u te weten, dat ooit de eerste-elftallers van HBS zich sierden met een gouden gordel om het zwarte (kraaien) tenue na 50 jaren achtereen te zijn uitgekomen in de hoogste (amateur) klasse. Het noodlot liet zich echter niet tarten en in minder dan geen tijd duikelde HBS naar de vierde klasse! Maar recent werd HBS kampioen en de bijbehorende pro motie is een stap omhoog. Proficiat, Haagse braeven! En gaat zo door! Oosterbuur Op weg naar Frankenland deed Pickelaar, die wel eens van het rechte pad afwijkt, Dusseldorf aan om bij te praten met Ad van Dijk. Op Nieuwjaarsdag immers was hij voor het laatst op Goed Genoeg gesignaleerd. Ad is echter naar u weet een typische AFC-er: veel van huis en toevallig zat hij net in Zürich. Nu, dat kan gebeuren, maar Ulla was wél thuis en dat maakte veel goed. Ad zou de volgende dag thuiskomen en de AFC Schakel lag voor hem klaar. Pickelaar - soms een beetje van gisteren - liet nog de LP "In Blessuretijd" (AFC 80 jaar) achter, want dat had Ad van Dijk destijds gemist en het deed nog altijd een beetje pijn. In ieder geval kon Ad weer een paar uur voort met zijn AFC. Ulla niet van gisteren laat wederkerig groeten Henk Kappelhoff, Jan van Dijk, Otto van Rijn, Cor Kerker, Ton Glas, Tieme ten Oosten, Ben Slaap sr. en misschien nog wel een paar meer. Zomer De laatste Pickles van het seizoen zijn ingelegd. Van voetbal repte Pickelaar eigenlijk al niet meer. Vanuit Lotharingen groet Pickelaar u. Hij wens u een goede zomer toe. Veel AFC-ers zullen elkaar weer in Zandvoort (aan de zee) ontmoeten. Pickelaar - aldsdan weer thuis - zal daar niet bij zijn. Hij zit dan even verderop. Het Noord- zee-kanaal zit er tussen. And never the twain shall meet again 6

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 8