BEDANKT! VAN DE VETERANEN afscheid genomen. Toch? Marcel Koster is achter de bestuurstafel en in het veld prak tisch niet te volgen, maar vergt in zijn privé-leven toch wel enige aandacht. Laat ik het zo proberen te zeggen: zijn al tijd opgewekte, genitale karakter wil nog wel eens, eenmaal in het veld, conditieprobleempjes geven. In de loop van de wedstrijd ook voor zijn medespelers. Verder een gouwe jon gen. Ger van Caspel noem ik met gevoelens van vriendschap en diep respect. Ondanks een zeer obstinaat spierstelsel, slechts bijeen te houden door de meest moderne prothesen en ban dages, komt Ger na elk nieuw letsel weer vastberaden terug en speelt volledige wedstrijden uit, soms zelfs zonder zijn tegenstanders ook maar één keer te hoeven slaan. Een gentleman, Ger. Wim Ringe, ook weer zo iemand. Kan op alle plaatsen wor den ingezet, hem maakt het niet uit: overal ziet hij weer kans om een goed gesprek met een tegenstander op te zet ten. Op die momenten is hij natuurlijk niet echt lekker aanspeelbaar, Wim kan echt helemaal opgaan in zo'n over leg. Zou je, als aanvoerder, dan toch na een tijdje contact met hem willen opnemen, dan kun je dat het beste wat om zichtig doen. Bijvoorbeeld iets als: "Wim, heb je straks mis schien even?" wil nog wel eens resultaat hebben. Wim zal dan spontaan het gesprek naar jou verplaatsen, en omdat het een heel belezen jongen is kun je daar nog een hoop van opsteken. Heerlijke sportvriend. Maurice de Hond, alweer zo'n onvermoeibare sociale jon gen. Het kan soms een kwartiertje op zich laten wachten maar je kunt er vast op rekenen dat hij in de loop van de wedstrijd helemaal uit zichzelf de scheidsrechter gaat bege leiden. Echt Maurice. Telkens weer bereid dingen uit te leg gen aan die man, nooit te beroerd. Ja, die man op een gege ven moment natuurlijk wel, maar ja, dat heb je met Maurice hè, die wil zeker weten dat het allemaal helder is overgeko men, dus dat kan ook wel eens een kwartiertje duren. Heel gemotiveerde jongen. Ed Janus heb je geen omkijken naar. Dat doet hij zelf ook allang niet meer, die weet heus wel wat het verdelen van je krachten is. Hoewel: het komt nog steeds voor dat Ed plot seling wat begint te transpireren. Hou dat wel even in de ga ten, en als het nou twee keer in dezelfde wedstrijd gebeurt: wisselen. Een mens kan maar voorzichtig wezen. Toffe mak ker, Edje. EmielStoppelman is geruime tijd buitengaats (Singapore, Australië) om dingen te doen, maar ik kan je geruststellen: die komt weer terug. Even een heel klein adviesje: nergens van opkijken bij Emiel. Wil nog wel eens per herenrijwiel door de middencirkel suizen. Gewoon rustig blijven. Dat is nou Emiel, never a dull moment. Unieke figuur. Ab de Jong tenslotte: vleesgeworden symbool van de onver zettelijkheid van het 12e. Inderdaad 72 jaar ja, de kop is eraf zeggen de mensen dan, maar de mensen zeggen zoveel. Op ons niveau tellen de jaren niet meer. Super-Ab. Hans de Wijs hoort niet en wel in dit rijtje thuis. Niet, om dat hij enige jaren terug van aktief speler tot scheidsrechter werd bevorderd. Wel, omdat hij in deze funktie zoveel mo gelijk het 12e toeblaast. Na de onvergetelijke objectiviteit van Dick Susan, zijn voorganger (kunnen we nog eens over die wedstrijd tegen NEA praten Dick?), blijkt ook Hans bereid om de tegenstanders een faire kans te geven. Heel AFC waardeert zoiets Hans. Het 12e soms ook wel eens, nee heus. Beste Henk, ik laat het hier nu bij. De zuster staat alweer klaar met een nieuw bakje pillen, en dan mag ik een tukje doen zegt ze. En daarna heb ik therapie, dan hangen ze alle maal van die grote foto's aan de muur van alle spelers van AFC 12 en dan doen ze weer de aanvoerdersband om de mouw van m'n pyama en dan krijg ik een stel van die pijl tjes en die moet ik dan heel hard naar die foto's smijten en daar heel lelijke woorden bij schreeuwen. De dokters zeggen dat ik daar fijn van zal opknappen, en dat ik dan over een paar maandjes weer naar huis mag. Nou, wie weet, de dok ters zijn zo knap tegenwoordig! Laatst zei er nog eentje: je moet die drie jaren eerst helemaal uit je lijf brullen. Nou, dat zal dan wel. Veel succes Henk. 't Zijn echt heel bijzondere jongens, die van het 12e. Leo de Nobel Gaarne wil ik de Zilveren Ploeg bedanken voor de prachtige mand met fruit die ik mocht ontvangen, ter gelegenheid van mijn 80ste verjaardag. Ik stel deze geste bijzonder op prijs en nogmaals mijn harte lijke dank daarvoor. J.E. Stahl Het hangertje en de strafschop Wellicht een wat vreemde 'kop' van een verhaal van een aan tal 35+ figuren van AFC, welke onder de verzamelnaam De Vetten hun nadagen sportief slijten tussen de grassprieten en het zand (ene André Wijnand). Het verdere verloop van dit epistel geeft u daarin wel enige duidelijkheid, doch volle dige opheldering is echter niet te verwachten. Na een voor ons doen lang competitie-seizoen, zagen wij nog kans 2 dagen door te brengen vér buiten Amsterdam, om gezamenlijk het toernooi van Be Quick in Groningen met onze aanwezigheid op te vrolijken. De harde kern aan gevuld met een aantal ingehuurde computer-specialisten toog zaterdagmorgen 1 juni reeds vroeg via de Afsluitdijk of de NO-polder met een groot aantal auto's in noordelijke richting; elke andere richting zou een omweg hebben bete kend. Reeds om 10.30 uur zaten wij compleet met onze bemin den aan de Grunninger koek met koffie, alhoewel onze eer ste wedstrijd pas om 13.00 uur zou beginnen. Over de disci pline van een zekere Pluim gesproken. Het leek mij niet zinvol om een uitgebreid verslag te doen van de wedstrijden, aangezien daar onze hoogtepunten niet terug zijn te vinden, of het was onze laatste wedstrijd tegen HBS op zondagmorgen welke wij met een be hoorlijk doelsaldo in ons voordeel wisten te beslissen. Al hoewel André zijn vakkennis, voetbal-technisch gezien, her haaldelijk toonde, werden toch na afloop in de kleedkamer hem vragen gesteld in de sfeer van "Heb jij de zandvormpjes nog meegenomen". De zandwolken welke opstoven, wan neer de vijand zijn gebiedsdeel bestormde en dat gebeur de helaas iets te vaak deden het uitzicht voor hem tot een minimum beperken. Dit alles leidde tot een gedeelde 4e plaats in onze poule, waarbij een 3-tal series strafschoppen de eindstand moest bepalen. Een aanvènkelijk uitgelezen selectie spelers werd met deze taak belast, waaronder Piet, die gedegen, vastbe raden, slim en bekeken de bal steeds milimeter-nauwkeurig in exact dezelfde hoek wist te prikken. Ook Karei, die er gelukkig de voorkeur aan gaf zijn verjaardag in Groningen te 5

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 7