O.S. 1992 OPEN BRIEF AAN HENK GAMELKOORN, de nieuwe aanvoerder van AFC 12 De gevolgen voor 6 - twee punten in mindering - waren gelukkig niet van belang, maar 8 kwam door het niet op komen in de gevarenzone. Het verlies van die twee punten kan alsnog terug verdiend worden door op de 19e mei aan te treden bij Pancratius, zoals eerder werd vermeld. Om het 3e klasserschap te behouden moest gewonnen worden, het mocht niet zo zijn. De partij werd verloren met een elftal, bestaande uit voetballers die immer bereid zijn zich leeg te knokken voor AFC. Voor de elftalgroep van Rik is het sneu want door de degradatie van 8 moet 10 het volgend seizoen een klasse lager spelen. AFC 10 is een elftal dat verleden jaar op eigen kracht pro moveerde. Dit seizoen bleef het zeer lang in de race, maar uiteindelijk moest men met een zeer eervolle tweede plaats genoegen nemen. De zondag van ons jubileumtoernooi! Het eerste toernooi in onze 90-jarige geschiedenis voor de lagere seniorenelftallen. Er kwam bericht van Victoria dat zij niet mee konden doen; besloten werd om in plaats van twee AFC-elftallen er vier in te schrijven. Te weten twee elftallen beneden de dertig jaar, en twee daarboven. In twee poules namen zij deel met DCG, RKAVIC, Floreant en ter elfder ure Pancratius, die de plaats innam van Zandvoortmeeuwen (verhinderd). Na een moeizaam verlopen seizoen de grote vraag hoe het ons zou vergaan in dit toernooi. Het moest een mooi sluitstuk worden. Een prachtig moment van deze dag zal ons lang bij blijven. Honderdtachtig voetballers in kleurrijke shirts, ge zamenlijk aan lunch in ons clubgebouw, een sportief samen zijn van de hoogste orde. Omstreeks half vijf die middag was de strijd gestreden, DCG mocht (ongeslagen) de grootste bokaal van tafel meenemen naar Amsterdam-West. Iedere medewerker, allen debutanten in dit vak, maakte van dit toernooi-gebeuren een groots feest. AFC had zich een prima gastheer getoond! Rest mij nog één ding: de pils van Cor was op. De laatste druppel op deze dag ging richting tafel Roosenschoon. Peters laatste B-commissie-dag zag erop. Na tien jaar trou we dienst, honderden telefoongesprekken, evenzovele zon dagen langs de lijn, al die maandagen, draagt hij de vlag over aan Bas Knoppers. De toto zet Peter voort en vanzelfspre kend ook de vriendschap die is gegroeid. We hopen je nog vaak aan de tafel te ontmoeten, Peter. Wel done! Hans de Wijs Onlangs werden er weer enkele steden toegevoegd aan het kandidatenlijstje voor het houden van de zomerspelen in 1992. Nu zijn er al meer dan tien gegadigden die de spelen willen hebben en je vraagt je af of Amsterdam nog een reële kans maakt. Het comité dat reeds volop doende is met de voorbereidingen gelooft uiteraard heilig in de mogelijkheid, evenals Cor van Peperzeel. Hij was de man die in een pril stadium in de publiciteit verscheen met een uitstekend plan: de renovatie van het oude Olympische Stadion, ge bruikt voor de spelen van 1928. Zijn stelling: renoveren is beter en goedkoper. De redakteur, nota bene gekonsipieerd in het jaar van deze spelen, zogezegd geboren op de stoep van het stadion, staat volledig achter de plannen van architekt Van Peperzeel. Vandaar dat hij bij wijze van afscheid aan het Schakelgebeu- ren het plan nogmaals ter tafel brengt. Wie weet? Beste Henk, Eigenlijk zou ik mezelf een enorme bofkont moeten noemen. De dokters en verpleegsters zijn vreselijk aardig en zien er prachtig uit in hun witte outfit, trouwens zelf mag ik ook bepaald niet mopperen met die schitterende pyama van me met allemaal van die lammetjes en konijntjes, echt hartstikke rustgevend; en dan die heerlijke bosrijke omge ving hier, en die mooie riemen om m'n armen en benen, en zo'n onbedaarlijk lief zustertje dat elk uur met een spuitje komt waar je zo ondeugend van gaat dromen En met bezoek doen ze ook helemaal niet moeilijk. Goed, er mag beslist niemand van AFC 12 komen, maar dat hebben de dokters me geduldig uitgelegd en dat geloof ik eigenlijk zelf ook wel, dat dat beter is voorlopig. Het enige is dat ik nu niet de gelegenheid heb gehad om het aanvoerderschap correct aan je over te dragen. En dat lijkt me toch wel nuttig. Gewoon, even wat feiten op een rijtje. Je moet daar verder niks achter zoeken. Dat ik je zou willen waarschuwen of zo. Het ligt heel simpel zo: ik heb ruim drie jaar ape-trots die aanvoerdersband gedragen (de dokters hier zeggen dat dat ruim drie jaar te lang is geweest en dat daarom nu die riemen en zo nodig zijn, maar goed, dat weet ik dus niet, die mensen hebben ervoor doorgeleerd), en ik wil je heel kort even wat doorgeven. Het zijn echt pracht kerels hoor. Stuk voor stuk. Alleen ach, lees maar. Albert van Raalte bijvoorbeeld. Topkeeper. Moordjongen. Niks op aan te merken. Alleen even in de gaten houden bij corners dat als hij "los" roept, dat hij het dan tegen zichzelf heeft. Albert bedoelt dan: "Hè jakkie, daar vliegt-ie (Albert bedoelt dan de bal als zodanig) weer tussen die rotflappen (nu bedoelt Albert zijn keepershandschoenen f 89,50) door", dat krijg je ervan als je ondertussen staat te beden ken wat een hoop werk die eikels (uiteraard heeft Albert het nu over de B-commissie) je weer in je maag hebben ge splitst. Dat soort dingen. Herman Fritzsche, alweer zo'n fijne knul. Het komt een en kele keer wel eens voor dat je drie keer probeert een één tweetje met hem te maken en dat mislukt dan telkens en dan merk je opeens dat Herman ook deze zondag niet is op gekomen, per abuis natuurlijk, dus daar kun je misschien even op letten, maar verdereen genot om zo'n man erbij te hebben. Peter Roosenschoon, wie kent hem niet. Rots in elke bran ding, ijs, weder en blubber dienende. Er zijn wel eens clubs die wat geprikkeld raken over Peters gewoonte om vijande lijke aanvallen te onderbreken door op één of meer tegen standers te gaan zitten, maar zelf vindt hij dat geen enkel probleem, dus waar praten we eigenlijk over. 'n Gave atleet, die Peter. Hans Elias, ja, die Hans Ik wil eigenlijk wel kwijt dat ik hem als de meest constante speler van het 12e beschouw. Want je kunt hier van opaan: als iémand de bal luidruchtig met twee handen toucheert in het eigen strafschopgebied, dan wel in een vloeiende beweging de zelf opgezette buiten- spelval omzeilt, dan wel 1 minuut voor tijd giechelend in eigen doel scoort (eindstand: 0-1): onveranderlijk het werk van onze Hans. Een hele fijne jongen. Rob Mathijse en Ivo Niehe kan ik kort behandelen: daar heb je komend seizoen geen vreugd meer van. Rob kon zich spectaculair verbeteren en speelt volgend jaar in AFC 10 (je komt er nog wel achter wat echte klasse is Robbie, maar veel succes hoor!), en Ivo's komende uitzendingen op maan dag zouden hem op zondag meer blessures bezorgen, zoiets was het dacht ik. Enfin, we hebben in elk geval uitbundig 4

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 4