TBBÉi ,v\ DE BAL IS UITGEROLD, HET SEIZOEN '84 - '85 IS VOORBIJ RONDOM B, SEIZOEN '84 - '85 ding geven aan een club zo heterogeen als de onze. Twaalf honderd mensen die allemaal hun zegje hebben, een beetje aanvoerder willen zijn. Dat pleit voor de inhoud, het soor telijk gewicht van onze vereniging, maar het vraagt veel van hen die de lijnen moeten uitzetten. Hij deed dit bedaard, rustig, bijna lakoniek. Nooit was er paniek in de tent, het vermogen om te relativeren was hieraan niet vreemd. Ge heel doordrongen waarom AFC destijds was opgericht het spel te spelen voor het plezier deed hij zijn plicht. Wanneer je eenmaal geroepen bent, hoor je adekwaat ant woord te geven. Jan gaat, Rein komt. Rein Akkerman behoeft nauwelijks geïntroduceerd te wor den. Lid vanaf 1943, altijd spelende in de hoogste elftal len, tot op latere leeftijd aktief (13!) en de laatste jaren (8) voorzitter van de Stichting Goed Genoeg, is hij nu toe aan de hoogste funktie. Het zal hem zeker goed gaan. De maat schappelijke positie die hij opgebouwd heeft staat daar borg voor. Een tijdperk is afgesloten, een nieuw staat te komen. De redakteur wenst u voor de laatste keer (althans op pa pier) een genoegelijke vakantie. Ook hij houdt er mee op. Niet met vakantie vieren maar met het redigeren van uw clubblad. Hij is erkentelijk voor het feit dat u hem de afge lopen jaren hebt gedoogd. Het volgende seizoen zal er een nieuwe wind waaien, Jan Steensma springt opnieuw in de bres. Nogmaals: hartelijk dank voor het betoonde geduld en sterkte met de voor u liggende voetballoze periode. Karei Brand Het is fantastisch dat juist in het jubileumjaar van ons aller AFC het de spelers, trainers en begeleiders is gelukt vijf zon dagelftallen in de KNVB te hebben gekregen. Dit is de eerste keer in ons 90-jarig bestaan. Daarbij nog toegevoegd de plaatsen die onze vijf elftallen, welke onder elftalcom missie A thuishoren, aan het eind van dit afgelopen seizoen innemen. Kijkt u maar op de standenlijst, welke door Chris Schroder op weergaloze wijze aan u wordt opgediend. Het seizoen is voorbij en zoals het meestal gaat zullen er weer mutaties plaatsvinden. Bert Overdiek gaat onze driemans-commissie verlaten. Karei Baarschers en ik vinden dit erg spijtig, we moeten ons echter neerleggen bij zijn besluit. Bert is zo'n kleine 20 jaar bezig geweest; als jeugdleider, jeugdtrainer op de woensdagmiddag, lid van de Jeugdcommissie en een groot aantal jaren als lid van de elftalcommissie A. Bert, ik dank jou mede namens Karei en geheel AFC, wat jij in de loop der jaren voor onze club hebt gedaan. Ook bij de leiders zullen er veranderingen plaatsvinden. Kees Gehring en Peter van der Heydt gaan als leiders onze commissie verlaten. Kees is opgeroepen om een hogere plaats in onze vereniging in te nemen en Peter wil eens een jaartje niets doen. Kees en Peter: jullie inzet was immer op timaal. Kees heeft het eerste 2 jaren geweldig geleid en pri ma eindplaatsen met zijn team op de ranglijst ingenomen en Peter sluit zijn leiderschap af met een kampioenschap! Kees en Peter bedankt! Ook wil ik graag dank zeggen aan Karei, Doby, Ko, Cas en Peter (2) voor hun inzet dit seizoen en de successen welke zij behaald hebben. Ik hoop dat wij nog jaren in een zelfde samenwerking met elkaar mogen werken. Spelers komen en spelers gaan, dat is ieder jaar een terugko mend fenomeen. Uit onze groep gaan enige spelers de ver eniging verlaten, deels om bij andere verenigingen te probe ren in een standaardelftal te komen. Ik hoop dat zij altijd blijven terugdenken aan AFC. Voor één speler wil ik een uitzondering maken: Pim van Dord. Pim heeft vier jaar geleden als profspeler door medi sche ingrepen een stap terug moeten doen en kwam bij AFC; de laatste drie seizoenen als aanvoerder. Pim heeft AFC een ander gezicht gegeven, misschien niet altijd tak- tisch maar wel eerlijk en oprecht bedoeld om 'ons eerste' daar te krijgen, waar hij het graag zou zien. Pim, het is bijna gelukt, jij gaat nu terug naar jouw oude club als fysiothera peut en ik ben ervan overtuigd, dat Ajax geen betere keus kon maken. Dit is de beste transfer van Ajax dit seizoen. Pim, het gaat jou goed, met je gezin en je werk en jij blijft AFC-ers, zoals je zelf te kennen hebt gegeven. Rest mij nog een ieder te bedanken, die ook dit seizoen het mogelijk heeft gemaakt dat de elftalcommissie A haar werk heeft kunnen doen. En tenslotte wens ik u allen een gezonde vakantie toe. Daarna hoop ik u weer in goede gezondheid en sportieve werklust te mogen ontmoeten. Sal van Gelder Zondagmorgen, 1e Pinksterdag, de telefoon rinkelt. Waar wordt er nog gespeeld flitst het door je heen, alvorens op te nemen. Welk probleem hangt je boven je hoofd? Vreemd natuurlijk zo'n reaktie, het seizoen is immers afgelopen maar zondags blijkt de telefoon afgestemd te staan op het AFC-gebeuren. Deze zondag deed enkel ONS DERTIENDE zijn traditionele toernooi bij Victoria in Hilversum en met dit elftal heb je geen last. Aan de andere kant: Karei Brand. Dus toch AFC, hij wilde weten of ik me reeds aan het jaarlijkse overzicht had gezet. Hij is dat zo gewend in de vele jaren dat hij de Schakel voor ons heeft verzorgd. Zondag 19 mei, een week voor Pinksteren, om precies 16.25 uur was het seizoen voor de lagere elftallen inderdaad afgelopen. Voor de laatste keer werd gefloten in Badhoeve dorp, bij onze vrienden van Pancratius. Een beslissingswed strijd, enige dagen daarvoor ingelast door de Bond. Het werd een vervelende week, waarin Hemelvaart viel en er geen Schakel verscheen. Telefonisch moest het 8e opge trommeld worden. Vierenzestig maal werd een (telefoon) nummer gedraaid om uiteindelijk elf liefhebbers uit ons gro te arsenaal enthousiast te krijgen voor deze wedstrijd. Terug naar de man die me opbelde. Ook hij heeft vele malen op roepen geplaatst voor kopij, het clubblad moet toch enigs zins gevuld zijn. Wat dat betreft voel ik me met hem ver want, opkomst en medewerking zijn voor sommige leden moeilijk te hanteren begrippen. Je moet er mee leren le ven, het is niet anders. Gelukkig waren de meeste elftallen zonder problemen en hebben het plezier aan het voetballen beleefd. De grote successen bleven echter uit dit seizoen, onze teams hielden, op één na, het midden. Voor de lange winterstop zagen we, zoals ieder jaar, enige kandidaat-kam pioenschappen zitten. Na de wel erg lange pauze en het Elf steden-gebeuren kwam de klad in onze sportieve prestaties. Er gingen over de hele linie veel partijen verloren met als logisch gevolg dat de kop ging hangen, de kritiek borrelde op en het vinden van een reden om weg te blijven werd ge makkelijker. Zo stond het 6e éénmaal met zes man bij een uitwedstrijd en het 8e liet het afweten tegen Pancratius. 3

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 3