E A.F.C.-SCHAKEL A F C. ;a.c.c|=^=04a.b.cI VAN DE BRUG AF GEZIEN Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden. '?3 S 65e jaargang verschijnt wekelijks of twee wekelijks 12 juni 1985 nr 11 Secretariaat: G.A. van Caspel Kotter 7 1186 WH Amstelveen Tel. 020-45 72 30 Redakteur: Karei Brand Tulpenburg 59 1181 NL Amstelveen Tel.: 45 61 40 Seizoen Ondanks het niet behalen van één der te vergeven prijzen door ons eerste, mogen wij rustig spreken van een prima sei zoen voor onze vereniging. Toch een goede eindklassering van ons eerste; het tweede via een beslissingswedstrijd door Ajax van het kampioenschap afgehouden; het derde kam pioen van de reserve 2e klasse; het handhaven van het (zwa re) reserve 3e klasserschap door het vierde en niet in het minst het kampioenschap van het vijfde met promotie naar de KNVB. En dan de jeugd. De A1 redelijk meedraaiend in het interregionale. Zowaar zes kampioenen: B2, B3, B4 en de D1, 2 en 3. Een zeer verheugende zaak. Ook de zaterdag afdeling liet van zich horen. Via de nacompetitie voor de periodekampioenen promoveerde Zat. 1 te elfder ure naar de 1e klasse. Tenslotte hadden ook onze veteranen een daverend seizoen. De vereniging dankt de spelers, trainers, leiders en commissieleden. Jubileum Met uitzondering van het nog in september te verspelen ve teranen-toernooi, liggen thans alle jubileumactiviteiten ach ter ons. Een niet gering aantal toernooien en wedstrijden werden op Goed Genoeg verspeeld. Het leeuwedeel kwam voor rekening van onze jeugdcommissie: finales jong junio ren zuid-west, idem van de Van Wagtendonk Beker, het viersteden toernooi, het Kappelhoff-, Bückert- en Scheep- stratoernooi, een zevenkamp voor onze eigen jeugd en ter afsluiting een feestavond op 19 mei. Voorwaar geen geringe lijst, nog afgezien van de vele toer nooien waar onze AFC-jeugd naar toe trok. Alle respect en grote waardering voor deze bijzondere inspanningen van onze jeugdcommissie. Bravo! Andere evenementen, nog vers in de herinnering. De jubi leumwedstrijd tegen Ajax, die bijna letterlijk en figuurlijk in het water dreigde te vallen. Een verbluffend goed draaiend AFC gaf Ajax prima partij, mede dankzij twee 'we reld' goals. Uit het feit, dat nog vele spelers en officials van Ajax tot in de kleine uurtjes in ons clubhuis verbleven, blijkt, dat ook de ontvangst na afloop zeer geslaagd was. Een versteviging van de toch al goede banden met Ajax. De wedstrijd zelf was overigens het enige evenement, waarbij het weer ons in de steek liet. Het fraaie weer bij de overige activiteiten was natuurlijk een 'doorslag'. Voorts de traditionele ontmoeting tussen het huidige eerste elftal en de Gouden Ballen Club. Voor de niet-ingewijden: deze laatste club bestaat uit spelers, die de kampioenschap pen in 1961, 1963 en 1967 meemaakten, alsmede die spe lers, die de promotie naar de hoofdklasse bewerkstelligden. Ook hier was het na afloop bar gezellig. Tot slot het zgn. lagere senioren toernooi, voortreffelijk ge organiseerd door onze B-commissie. Alle deelnemers waren vol lof en drongen aan op herhaling! Een beter compliment is niet denkbaar. Hans de Wijs c.s. alle eer. Afscheid 1 Op de komende jaarvergadering treden een aantal eminente AFC-ers af. Zoals: Fred van Soomeren: 11 jaar 2e secreta ris, 12 jaar 1e secretaris en het laatste jaar commissaris. Voorwaar geen geringe staat van verdienste voor onze ver eniging. Karei (Charlie) Brand: 8 jaar Schakel-redacteur. Geen een voudige opgave om zonder, somtijds, voldoende medewer king een volwaardige Schakel te doen verschijnen. Gelukkig zelf een zeer vaardig scribent. Karei houdt niet van een offi cieel afscheid. Officieus zullen wij nog een weg vinden. Nu alvast de bijzondere dank van de club. Peter Roosenschoon en Hans Elias van de B-commissie. Ge lukkig blijft Peter behouden voor de Toto/Lotto-commissie. En dan natuurlijk: Bert Overdiek. Voordat hij secretaris van de A-commissie werd, reeds ruimschoots zijn sporen verdiend in het jeugdwerk. Onnoemelijk veel uren heeft hij in onze vereniging 'gestopt'. Bert verdient hier een groot, stil applaus. Op de jaarvergadering een zeer luid applaus. Bert, reuze bedankt!

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 1