hhhhü mÊ ■li li 12 13. stoppen en nog drie jaar bij tekende, terwijl overigens nog kan worden meegedeeld dat hij de meeste linksbuitens rustig in de zak had; dat Paul Koster (wat spelen er toch een boel liefst rechtsachter), onbaatzuchtig inviel waar nodig en al evenzeer onbaatzuchtig zonodig schaafde, en daarbij de enige ruzie veroorzaakte die zich dit seizoen voordeed, welke ruzie echter zijn (on)tijdig einde vond door het invallen der duisternis. dat Piet Oudeland, nog steeds professioneel, de zaak 'achter' kundig organiseerde, de penalties bekwaam verzilverde, een klassiek repertoir aan grappen en snedige zegswijzen in portefeuille had, waarbij de volgende verdient geboekstaafd te worden: "En na de wedstrijd een kopje koffie, een sigaar om te roeren en een kolenbootje lossen." (hetgeen een erotische achtergrond schijnt te hebben) en dus niet zoals sommigen ten onrechte menen 'een colabootje'; dat Karei van Osch de verantwoordelijkheid niet bleek te schuwen om halverwege het seizoen de aanvoerdersband over te nemen, daarbij rustig en beheerst de tegenstanders al dan niet in het strafschapgebied onderschoffelend (een van de spelers van Kampong werd pas de volgende dinsdagochtend weer opgegraven), terwijl dat hem verder evenmin belette om de totale middenlinie vanuit het vijandelijk strafschopgebied naar het eigen dito terug te schreeuwen; 14. dat Peter van der Heydt de rechtsbuiten voor zijn rekening nam en vrijwel steeds met batig saldo, daarbij geen duw, geen schop, geen zet, geen zwaai en zelfs geen sliding nodig hebbend; 15. dat Kees Smit vrijwel hetzelfde bereikte met de tegenstanders ter plaatse, maar dan met gooi en zwaai en inzet van de volledige mens en wat voor een, terwijl hij bijna het praedicaat 'balletje' zou hebben mogen dragen, als niet iemand anders dat nog meer bleek te hebben verdiend; 16. dat TomNooy naar Zwitserland werd weggekocht en zijn transfersom vrijwel geheel gebruikte om een afscheidsfeest te organiseren (waarover nog steeds met enige schroom wordt gesproken), nadat hij wel nog even zijn afscheidswedstrijd -na oppoten- won, maar merkwaardigerwijs deze emigratie hem niet belette de weken daarop in het week-einde telkens weer even de wedstrijd met een deskundig oog te komen bekijken; en dat wij verlangend uitzien naar de uitnodiging om tegen zijn huidige elftal te spelen; 17. dat Harry Schoe'maker echt de nestor is en daarvan in de loop van het seizoen steeds minder was te merken, hij bovendien het indeuken van zijn spiksplinter nieuwe bolide met een zekere lankmoedigheid opnam, intussen nog verhuisde (evenals Andre Wijnand en naar verluidt ook Kees Smit; dat geeft nog wat huis-opwarm-partijtjes) en Jaap Pluim op de culinaire mogelijkheden van zijn dochter en schoonzoon wees, die nu 'een sterren-restaurant aan het opbouwen zijn op de banen van 'Buitenveldert'; 18. dat Hans Tier met AR streed om de titel 'mooiste bruine', het hele veld bestreek, alle mogelijke agressie stopte in die onnoemelijk harde knoepert tegen de KHFC, en als oefening meestal ook nog op Zondag een potje meetrapte; hij vertegenwoordigt een aantal grote Italiaanse wijnhuizen en daar zult u met het tournooi in september nog weet van hebben; 19. dat Arthur Reddering door zijn trainingen in de parken van New York, Düsseldorff, Milaan, Winnipeg, Bremen, Sao Paulo en waar al niet genoodzaakt was de aanvoerdersband over te dragen, hetgeen heel democratisch buiten ons om geschiedde en tijdens de wedstrijd tegen HVV een bijna zo mooie goal maakte als PM, ook met het omspelen van een keur van tegenspelers, ook met het linker been, maar zonder lob; dat Rob Ruis twee nieuwe aspirant-leden aanbracht, die ons voor de wedstrijd vaak even kwamen opmonteren -want wat er vooraf aan een wedstrijd wordt geleden is met geen pen te beschrijven-, en na de wedstrijd mochten/moesten meedouchen, terwijl vader intussen de wedstrijd naar zijn hand zette, links en rechts met gave passes strooiend en als die niet werden begrepen het dan maar zelf weer voordoende; dat Dolf Oostra bewees het vak in de zaal te hebben geleerd, telkens proberend een carambole via vriend of vijand te scoren, en zo te plaatsen dat het wel een 20 21 6

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 8