Aanwezig in het kleine stierenclubje waren Theo van Emden, Cor Kerker, Piet van Ruyven, Dio Hermens, Kees Gehring, Peter van der Heydt, Rein Minor en jawel Pickelaar. Twee van de acht stieren, Rein Minor en Kees Gehring, reden recent nog de Elfstedentocht uit. Vijfentwintig procent van de Stieren derhalve, vrienden! Weliswaar was Pickelaar daar niet bij, maar daar staat tegen over, dat hij zich een verdienstelijk zomeravondwandelaar mag noemen. Rein Minor scoorde in de Stierenploeg hoog, want het Stierendiner viel nota bene op de 14e verjaardag van zijn dochter. En Peter van der Heydt kwam regelrecht uit Madrid vliegen na drie uur vertraging vanwege de verkeersleiding naar de Bistro Silversant in Bovenkerk. "Wat hebben die honderden andere AFC-ers daar mee te maken?", zult u zich afvragen. Pickelaar houdt het dan maar op de herkenning. Het borreltje vooraf leidt onveranderlijk tot het vermaan 'het laatste borreltje', gevolgd door 'het allerlaatste borreltje' en tenslotte door 'het onherroepelijk allerlaatste borreltje'. Aan tafel tevens twee niet-stieren qualitate qua, te weten AFC-voorzitter Jan van Dijk en aansmoezenier Hans Geuse broek; beiden uiteraard wèl uitgenodigd. Aan tafel zong Hans nog een liedeken; over een dame. Zeker geen stier en welzeker evenmin een maagd. Dat moet onge veer als volgt gegaan zijn: "Zij was gekleed in ribs-pliqué, in ribs-pliqué, in ribs-pliqué, zij was gekleed in ribs-pliqué, in brons-groen ribs- pliqué". Hoewel Hans Geusebroek bij herhaling verzekerde coupletten periodiek over te slaan terwille van de vaart, kregen de ware stieren daarentegen de indruk, dat hij er ter plekke wel menig couplet bij fantaseerde. Mocht u evenwel op een later tijdstip in leeuwen- of vis(sen)-club de dame in ribs-pliqué opgediend krijgen: zij zal onge twijfeld weer als nieuw herrijzen. Kortom: een vrouw. Ere-voorzitter Superstier Henk Kappelhoff ontbrak ditmaal op de Stierenclub na verblijf in het ziekenhuis. Hij moet het 'wat kalmer aan doen', maar praat dat zo'n man maar eens aan. Henk Kappelhoff, hoe dan ook: van harte spoedig volledig herstel toegewenst! Redakteur Schakelredakteur Karei Brand stier op het nippertje vierde zijn verjaardag afgelopen zondag bij AFC - Wilhelmus met een —nipte overwinning. Per definitie moet een Schakelredakteur leven met kritiek, verzet en onbegrip in plaats van bijval. Maar vind maar eens zo'n pief, die jaren con amore zorgt voor de AFC Schakel bij uw ontbijt. Namens u allen reikte Pickelaar hem de hand. Spreuk De stier stoot niet omdat hij horens heeft, maar omdat hij stoten wil heeft hij horens. Arthur Schopenhauer Swing Ooit dwarrelde er bij Pickelaar een wervend pamflet op zijn bureau inzake Sociëteit 'De Swingplanck' te Bovenkerk. Hij nam het voor kennisgeving aan. Maar na de Stierensession in Bistro 'Silversant' verbleef hij aansluitend in de achterdeel, waar Sociëteit 'De Swingplanck' in de paardestal is gehuisvest. Een onderneming van AFC-makkers Rob Duis, Dick van der Klaauw en Henne Boskamp. "Wat doet een stier in een paardestal?", vroeg Pickelaar zich eerst nog af. Het antwoord bleek die avond 'The Revi val Jazzband'. Een andermaal huiscombo 'The Swingplanck'. Klasse, makkers! Aanbevolen voor schorpioenen, kreeften en tweelingen. Orlando Tot slot legt Pickelaar in de Schakel vast het mooiste doelpunt van AFC in de mooiste wedstrijd sinds jaren. Voor histo rici: 8 april 1985, tweede Paasdag, DWV - AFC: 0-3. Beestenweer. Eerste helft en eerste goal op komst. De voor het laatst door een AFC-er beroerde bal schijnt halverwege de cornervlag over de DWV-achterlijn uit te rollen. Ogenschijnlijk: doeltrap DWV; de AFC-aanval retireert reeds en de DWV-verdediging stapt al naar voren. Maar Orlando Patrick achterhaalt de bal tóch nog op de rand van het veld, waar één achtergebleven DWV-verdediger blokkeert. De ruimte tussen achterlijn en Over-IJse voet is circa 10 centimeter. Tovenaar Orlando Patrick (en niet Patrick Orlando) moet toen de voetbal even hebben laten verschrompelen tot een tennisbal, die er nog krap door kon. Daarop toch nog de voorzet over de DWV-keeper (eerste paal) naar het niemandsland, waar alleen Pol Houtkamp was achtergebleven. Bal op voorhoofd: knik en goal! Verdienste van Pol(leke)hij stond er dan toch maarDe superaktie: van Orlando Patrick! 3

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 3