Onze sociëteit staat voor u open OMMETJE Maandags clubavond feesten, recepties, diners Jan, Piet en Klaas Met groot plezier hebben wij en u allen, naar ik aanneem "Over tien jaar zijn we honderd" gelezen en doorgebladerd. Daar is enig werk mee gepaard gegaan, dat kan ik u verzeke ren. Stukken tekst en veel foto's, waarbij zo'n tweehonderd en tachtig jeugdspelers. Tweehonderd en tachtig voorna men, waaronder geen Jan, geen Klaas en slechts twee Pie ten. Welke boeken lazen de ouders. Bridge Op één der bijeenkomsten van de woensdag Bridgeclub ein digde Sal van Gelder en Jan Steensma aan de kop van het klassement. Nou is dat niet zo bijzonder, dat doen ze wel eens meer. Maar ze bereikten dit met het hoogste gemiddel de aller tijden. Bijna 70, mensen. Geef mij maar een neut. Jan Tjalling HET DAMESJAARDINER Als Schaf Scheepens met de oprichting van AFC in 1895 had kunnen bevroeden op welke wijze de dames zijn initia tief nü eerden, dan had hij vast een heren- èn dameslidmaat schap ingesteld. Aan het idee, om zich te kleden anno 1895, is grandioos ge hoor gegeven. Er waren dames, die dagen aan hun kostuum hadden gewerkt. Voor al deze dames een extra struisvogel- pluim op de mooie hoed! Een echt 'strijkje', kompleet met vadermoordenaar, snor en matelot verluchtte het diner. Een geanimeerd diner, waarin helaas bij sommigen de kip ook uit het oprichtingsjaar leek te stammen. Het Cresthotel maakt u excuses, lieve slachtof fers. Berry Bonkink werd Vrouwtje-van-Verdienste en Jo Bonnet kreeg onze Dames-Nobel. Beiden zeer verdiend, vonden Jan- ny en ik. En gezien het applaus was iedereen het daarmee eens. Het is weliswaar ons Damesjaardiner, maar wat heerlijk om toch liefdevol de steun van enkele AFC-heren te hebben. Ook dit keer wasdie steun er in de vorm van corsages, druk werk, lay-out, parfums, muziek, beursjes en tasjes. Paula Geuzenbroek, Ans Bakker en Berry Bonkink creëer den drie prachtige prijzen voor de loterij en Ton Glas, de scheidende tafelpraeses bij de heren, bood ons voortreffelij ke bonbons aan bij de koffie. Janny en ik kregen een eten tje aangeboden bij 'Valentijn' (en daar zullen wij komende week uitgebreid van genieten). Klokke 12 sloeg Tonny ten Oosten eerst de gong uit model, om daarna een perfekt dozijn slagen te geven. Staande zon gen wij het AFC-clublied en toostten vervolgens met de champagne op de jarige club. De bandopname, d ie ik daarvan maakte, zou Ben Cramer vast verslagen hebben bij Karei Prior. Dit koor bezorgt u kippevel! Na afloop hebben wij de barkeepers tot 4 uur 's morgens AFC-ers, ABC-ers, ACC-ers, ATC-ers! op de week-ends vanaf 10 uur andere dagen vanaf 14 uur (dinsdag gesloten) uw gastheer is Cor Roelofs bezig gehouden en de rustdag die daarop volgde, hebben wij allen hard nodig gehad om zaterdags te kunnen genieten van het volgend feest, nü op het clubhuis. Een fijn feest met goede muziek, leuke versiering en een zalige wederopstan ding van de Reds Band. Hopelijk spelen ze na afloop van iedere thuiswedstrijd. Blij ven we vast allemaal hangen. Henny Somers-Blekemolen Wanneer Mr. Carrington verschijnt op de buis, trek ik mijn schoenen aan en na het gezin een prettige 'Dynasty' toege wenst te hebben, verlaat ik het pand in gezelschap van Happy, m'n trouwe 11-jarige Amerikaanse cocker spaniel. Een bolle wind doet vermoeden dat Koning Winter voor goed onder de lakens is gedoken, de straten en lanen van avondlijk Amstelveen zijn erg leeg. Mr. Carrington, zo nu en dan in gezelschap van Alexis, blijft me achtervolgen wan neer mijn blik onwillekeurig gedwongen wordt naar een ver licht venster; het doet me de pas versnellen. Tenslotte be reik ik de beroemde groengrens (nu lichtbruin) en haal op gelucht adem. Happy deelt mijn gevoelens en springt opge wekt tegen me op. Het Van Leerpark is in de winter en vooral bij avond van een verstilde schoonheid, een 17e eeuwse meester kan er zijn hart aan ophalen. Bij het houten bruggetje over de Emmakade zie ik de grote lichten van het Wagner stadion branden; men is weer aan het oefenen. De intensiviteit waarmee Hollandse hockeyers trainen onderstreept hun plaats op de wereldranglijst denk ik, als ik via een openstaand hek de achterzijde van het sta dion betreed. Op de hoek, bij de cornervlag, blijf ik staan en wrijf in de ogen. Al meer dan een maand is me dit genoegen ontzegd: tweeëntwintig spelers slaan niet meer, schoppen tegen de bal! Het is een trainingspartij tussen twee Amstel- veense amateurclubs, het spel is snel en attraktief. Voetbal len op kunstgras is niet nieuw. In Engeland is het Queens Park Rangers, in Maastricht wil MVV de Geuselt ombou wen. Balvaardigheid op deze mat, een biljartlaken, komt honderd procent tot zijn recht. Passes kunnen tot op de millimeter nauwkeurig worden afgeleverd, het is een lust om te zien hoe er wordt gejongleerd en gekombineerd. Lichamelijk kontakt is verboden! De mat dient vochtig te zijn, een dui keling c.q. een sliding kan onaangename gevolgen hebben. Door willekeurige amateurs wordt een show opgevoerd die om toeschouwers schreeuwt. Ik kijk even naar Happy, die naast me zit, en goedkeurend knikt. Om exact negen uur slaat de verlichting uit, net op het mo ment dat er voor één der partijen een goede scoringsmoge- lijkheid is. De man achter de kans slaakt een kreet, die niet afgedrukt mag worden. Hoongelach vult het lege donkere stadion, het licht werkt op een klok, de tijd is op. "Een dak erop, een thermostaat, jas afgeven in de garderobe, 365 da- Tevens unieke gelegenheid voor het houden van alle soorten ruime parkeergelegenheid keus uit vele menu's tijdig bespreken telefoon 44 55 75 3

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 3