VAN DE REDAKTIE BAL TALK Schakel en als klap op de vuurpijl de zgn. jeugd schakel. Juist voor onze jeugd een waardevol bezit, waar zij, vooral op oudere leeftijd, nog veel plezier van zullen hebben. Dank aan de feestcommissie: de sixes, het aankleden van de zaal (schitterend!), het verzorgen van de receptie en de feestavond. Bijzondere dank aan bestuurscoördinator Mar cel Koster, die bijzonder veel werk verzet heeft. Ook pachter Cor Roelofs en zijn mensen komt alle eer toe voor het welslagen van de diverse evenementen (jaardiner!). Eerst op 30 april vindt het eerste (buiten) gebeuren plaats en kunnen de verschillende voetbalcommissies c.q. toernooicommissies aan de bak. Dick Ja hoor, Dick Bessem was er bij. Vóór het jaardiner en tij dens het diner precies om twaalf uur. Ook bij de radio-op- name was hij present. Wat een wilskracht om toch, ondanks een wankele gezondheid, bij zijn AFC te willen zijn. Ook voor hem een jubileum: dit jaar 50 jaar Erelid en 50 jaar ge leden dat hij AFC haar clublied schonk. Dick, dat je nog zo lang mogelijk mag genieten van jouw club! Jeugd Ondanks winterse omstandigheden toch ook voor hen al een evenement. Een door de jeugdcommissie voortreffelijk georganiseerde zaalsportdag op zondag 27 januari j.l. De grote opkomst van de jeugd was voor hen op zich al een enorme voldoening. In de ochtend de jongste junioren, velen vergezeld van ouders en verdere familie, 's middags de oudere jeugd. Een prima dag. Voetbal Hopelijk komen wij hier binnenkort weer aan toe. Mis schien afgelopen zondag al? Alle elftallen veel succes. Het eerste op naar de derde periodetitel. Tot op de velden. Jan van Dijk De festiviteiten zijn achter de rug, het is een bijzonder ge slaagde jubileumviering geweest. Voorzitter Jan van Dijk heeft de hoogtepunten nog eens op een rijtje gezet, u heeft het kunnen lezen. Wanneer 90 op die manier gevierd wordt, hoe zal het dan vergaan met 100? (Er zijn al leden die zich daar mee bezighouden.) Afgelopen weekend konden we weer achter de bal aan, het klimaat heeft rekening gehouden met AFC. Daarboven kent men z'n pappenheimers. ONS EERSTE ging op visite bij de naamgenoot in Alkmaar, het vertoonde spel had enigszins geleden onder de langduri ge onthouding. Vooral in de eerste helft was het moeilijk om tot een sluitende kombinatie te komen. Nadat de 34-ers in het tweede bedrijf via een omstreden strafschop de lei ding hadden genomen en Lloyd Headley op zijn eigen stek terecht was gekomen, werden onze bedoelingen duidelijker. Het legioen had zich reeds verzoend met een nederlaag toen toch nog de juiste uitslag op het scoringsbord verscheen. Good-old Lloyd werd bedolven onder zijn strijdmakkers na dat hij er eindelijk in geslaagd was de voortreffelijke doel man Boerma te passeren. Na drie achtereenvolgende nederlagen weer een puntje, toch een reden om tevreden te zijn. Zeker wanneer men in ogen schouw neemt dat dit elftal enige wijzigingen onderging, waarvan één op het allerlaatste moment. Pim van Dordt wilde wel maar Doby Peters achtte het beter van niet. Je stuurt een zieke man met koorts onder de leden niet het veld in. Bovendien waren twee basisspelers afwezig wegens studieredenen: Willem Lenglet vertoefde in Engeland en Rob Ouderland deed examen in Eindhoven. Ook de KNVB houdt rekening met ons; de komende twee weken staan er voor ONS EERSTE uitsluitend vriendschap pelijke wedstrijden op het programma. Op de 10e tegen OSV en de 17e tegen Aalsmeer, beide thuis. De overige KNVB-elftallen blijven het uitstekend doen. De topposities van 2 en 3 kwamen niet in gevaar, ze wonnen resp. van Zeeburgia en NFC, het 4e versloeg VSV 2 en het 5e, trotse leider in de 1e klasse van de AVB, deed het niet minder. Osdorp werd aan de zegekar gebonden. Veel is er reeds gezaaid in de eerste helft van de kompetitie, hoe zal de oogst zijn op het einde van de rit? Feesten De serie feesten zit er weer op. De kienavond, voor velen een groot feest, de nieuwjaarsre ceptie met de daaraan verbonden voorstel ling, die al besproken werd; het jaardiner, de recepties en het grote feest. Wie daaraan toe is kan alsnog een bank beroven of een deel van zijn vakantiegeld opnemen. De feestavond en de receptie voor leden wer den nog eens extra opgeluisterd door de aan wezigheid van een aantal dames, die hetzelf- ae kostuum droegen als op het damesdiner. Geweldig waren de creaties. Het jaardiner en de officiële receptie zullen elders in dit blad beschreven worden. De beide bands, die optraden op de zaterdagavond, speel den crimineel. Waarbij natuurlijk het optreden van onze eigen Reds Band de show stal. Bijna alle originele dixieland- en swingnummers werden ten gehore gebracht. Alle hulde. Tempora mutantur De firma's TDK, Sony etc. zullen dit weekend bijzonder goede zaken hebben gedaan op het gebied van geluidsband jes. Want de AFC-ers zullen op zondag de twintigste aan de radio hebben gezeten om "Kom eens langs op Goed Ge noeg" voor de eeuwigheid te bewaren. Ivo Niehe zei het al: "Hoe kreeg Karei Prior het er bij zijn directie door om een uur uitzending aan AFC te mogen wijden?". Een bespreking van één en ander lijkt dan ook totaal over bodig. Maar dat de tijden veranderen dient nog aangetoond. Want hoe zag men tegen een concertmeester op? Met groot respect toch. Helemaal God was hij niet, maar een Kreb- bers, Olof, etc. dwongen alleen al door hun verschijning dit respect af. En nu staat daar Jaap van Zweden de sterren van de hemel te spelen in een eenvoudige, weliswaar rood zwarte, outfit en dwingt door zijn spel sec ons tot langdurig bravo-geroep. Ik geloof ook niet, dat bij wijze van spreken Toscanini in het negen van A.C. Milan heeft gespeeld. Tante We geven allemaal wel eens af op Tante Pos, maar wat wil? Dezer dagen bereikte de volgende adressering toch maar het doel: Heer Henne Boskamp code nr en straat onbekend p/a AFC Clubhuis Amsterdam Wandelweg De inhoud is mij niet bekend. 2

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 2