VAN DE REDAKTIE BAR TALK "OP NAAR DE HONDERD" Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden. 64e jaargang verschijnt wekelijks of twee wekelijks 19 december 1984 nr 22 Secretariaat: G.A. van Caspei Kotter 7 1186 WH Amstelveen Tel. 020 - 45 72 30 Redakteur: Karei Brand Tulpenburg 59 1181 NL Amstelveen Tel.: 45 61 40 We luiden de winterstop in, dit keer een vrij lange. Indien er geen inhaalprogramma wordt vastgesteld (6 januari) ko men de (KNVB) elftallen eerst de 27ste januari weer aan bod. Deze langdurige overwintering houdt ook verband met de viering van ons 90-jarig jubileum. De eerstvolgende Scha kel zal u in de tweede week van januari bereiken, een week daarna gevolgd door een speciale jeugduitgave. Via de handzame en perfekt verzorgde jubileumgids bent u reeds op de hoogte van alle festiviteiten. Het zijn er heel wat, gelijk verwacht mag worden van een club waarvan de tweede letter zo vaak foutief wordt geï nterpreteerd. Een reputatie mag niet in één keer te grabbel worden ge gooid. Toch zal er altijd wat te klagen blijven, zaken die niet geheel naar wens verlopen. Dan moet u wel bedenken dat wat u aangereikt wordt ontstaan is uit niet aflatende werkzaamheid van slechts een gering aantal leden. Zij zijn dagen, weken, maandenlang bezig met de voorbereidingen, er komt veel meer aan te pas dan u denkt. Vergeef hen dus bij voorbaat de half geraakte of misschien geheel gemiste ballen; hun verdiensten voor de vereniging blijven onmeet baar. Na tien wedstrijden heb je tweeëntwintig doelpunten ge scoord, het hoogste aantal van je afdeling. In de drie daarop volgende wedstrijden maak je er niet één. Hoe verklaar je dat? Misschien had Joris v.d. Berg er een antwoord op. Voor de jongeren onder ons: meneer v.d. Berg was auteur van 'De Mysterieuze krachten in de sport', een kloek boek werk waaruit vandaag de dag nog menigmaal wordt geci teerd. Joris of geen Joris, zo pal voor de winterstop is het uitblij ven van doelpunten een onaangename ervaring. Omdat on ze tegenstanders in die bewuste wedstrijden wel scoorden, tuimelden we twee plaatsen op de ranglijst. De recente nul len doen wel pijn maar zullen onze feestvreugde niet tem peren, daarvoor beoefenen we dit spel te lang. Het Orwell-jaar loopt teneinde, we hebben Grote Broer niet gezien. Profeteren is altijd een hachelijke zaak, zeker op lange termijn. ONS EERSTE is sterk genoeg om zich te herstellen van deze tijdelijke doelpuntloze periode; met die gedachte gaan we de jaarwisseling tegemoet. De redaktie en haar medewerkers wensen u genoegelijke feestdagen en een uitbundig entree in het nieuwe jaar. ABC *Het jubileumjaar van de honkballers zit er op. Alle onderdelen mogen geslaagd ge noemd worden. Ook die facetten, die zich op het veld afspeelden, want in het zeer re genachtige gedeelte van de zomer konden de toernooien toch bij zonnig weer worden af- Ook de financiële kant van de zaak werd tot volle tevredenheid afgewikkeld. De betrok ken commissie, d.w.z. Wim Crouwel en Jan Steensma, had zich ten doel gesteld ABC aan f 10.000,- te helpen. Welnu, dankzij de steun van velen uwer werd ruim f 11.000,- bij een gebracht. Dank daarvoor. En nu bekijken, hoe het kampioensteam het er in de hoge re klasse gaat afbrengen. Zilveren Ploeg De betrokken bestuursafvaardiging heeft het er maar weer druk mee gehad deze maand. Eerst was Tonny van de Valk Dinsdag 1 januari 1985 de AFC Nieuwjaarsshow: (een les in geschiedenis) Aanvang: 17.30 uur.

Schakels (clubbladen) | 1984 | | pagina 1