De jeugdavond op 23 november j.l. was een grandioos succes. Op bo venstaande foto geeft Lloyd Headley zijn instructies aan (v.l.n.r.) Rob Slager, Hopie Chapman, Henk Kahn, David Kruger en Niek Adriaans. vloed mogen hebben op de stemming tijdens deze voetbal 'clinic'. Het was gewoon een lust voor het oog om zowel onze geselekteerde jeugd als onze eerste elftalspelers vol overgave bezig te zien op deze speciale avond. Na een training van 1 1/2 uur zocht de totale groep voldaan de kleedkamer en de warme douche op. Dankzij onze 'gouden ballen' club kon een saté maaltijd met een drankje genuttigd worden, waarbij het opviel dat onze eerste elftalspelers en onze jeugd zich gemeenschap pelijk aan de tafels in de achterzaal opdeelden. Na deze klei ne maaltijd maakte Marco van Basten, dankzij de bemidde ling van Jack van Gelder, de avond tot een compleet succes. Jack zelf introduceerde Marco en stelde hem ook de eerste vragen, waarna onze jeugd losbrandde met enige tientallen vragen. Resumerend kan gesteld worden, dat deze 'clinic' een gran dioos succes is geworden (en dat met regen en windkracht 9), en daarom zeker voor herhaling vatbaar is. Een mening, die gesteund werd door zowel het eerste elftal als onze jeugd, die het met recht een 'happening' vond. Juist met dit soort aktiviteiten worden de banden binnen de vereniging versterkt, waarbij met name het vergroten van het kontakt tussen de jeugd en het eerste elftal belangrijk is. Afsluitend is ook een woord van dank op zijn plaats voor de twee initiatiefnemers en organisatoren, onze jeugdtrainers René Stefels en Henny Kottmann. Een enthousiaste toeschouwer VETERANENVOETBAL Spelen voor de veteranen van AFC is in. Hoe komt zo een groep in AFC in zo'n korte tijd tot zo'n populariteit? Is die belangstelling van de groep voor veteranenvoetbal echt of is die opgefokt? Het zal de veteranen zelf èn waarschijnlijk de rest van de vereniging een zorg zijn. Wat vast staat is dat het gevoel van het 'horen bij' en 'deel uitmaken van' overheerst en hier en daar zelfs de sportieve prestaties overschaduwt. Hoewel die niet totaal over het hoofd mogen worden gezien, gezien het feit dat de vet's nog steeds ongeslagen zijn. Ik verwonder me wel eens over al die verschillende groepen, die elk op hun manier AFC beleven. De Vetten, de Zatten, de A t/m de F junioren, het 13e, het 12e, het Zevende, het Vijfde, de Eerste Elftal-selectie, het Bestuur, de Commis- sie's en die groepen die niet zo aan de weg timmeren. Zij al len zien hun groep als een exclusieve enclave in AFC en zo beleven zij allen, vaak zonder elkaar zelfs te kennen, op een totaal verschillende manier AFC. Maar stuk voor stuk voelen zij zich en terecht overigens de echte AFC-ers. Dit even terzijde, oudejaars-overpeinzing. Terug naar de Vetten. Zaterdag nam Vet Tom Nooy af scheid van zijn vrienden, omdat hij zich voor zijn werk in Zwitserland moet vestigen. Na een speciaal voor deze gele genheid georganiseerde 'onderlinge', waarin heel sociaal werd gevoetbald en een fraai soort flipperkastvoetbal werd gedemonstreerd, gaf hij een afscheidsborrel in een leuk eta blissement in Amstelveen. Dat had hij natuurlijk beter niet kunnen doen. Veteranen zijn dorstig. Veteranen die nèt gevoetbald hebben zijn héél dorstig, maar AFC Veteranen die nèt tegen elkaar hebben gevoetbald, zijn ontzettend dor stig! Ongetwijfeld komt Tom door onze schuld berooid aan in Zwitserland. Hans Geusebroek deed in een zeer amusante conférence Tom en zijn vrouw Els verbaal uitgeleide, en de Vet's konden weer terugzien op een zeer geslaagde zaterdag. Eén vraag borrelt langzaam op uit de vereniging. Eén vraag steeds, en op verschillende manieren gesteld: "Wie is toch wel de leider van dit groepje in die elegante, wat afkledende donkerrode vesten, wie is toch wel die Jaap Pluim? Daarover een volgende keer Rob Dukker Het Bestuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden van de heer Joh. Immig in leven ondersteunend lid van onze vereniging. Onze oprechte deelneming gaat uit naar de naaste familie. Op Nieuwjaarsdag (Sociëteit open 10.30 uur) SIXES Aanvang: 11.00 uur. Wel even opgeven bij: Paul Koster 023 -24 51 66 Jan Otsen 020 - 64 50 54 Ton Disselkoen 020 -42 16 56 KIENEN - KIENEN - KIENEN - KIENEN VRIJDAGAVOND 21 DECEMBER 1984 Alleen voor leden en donateurs (geen introducées) vooraf eenpansmaaltijd Reserveer vast deze avond! 5

Schakels (clubbladen) | 1984 | | pagina 7