RONDOM DE BAL BAR TALK JEUGDAVOND: EEN GESLAAGDE HAPPENING! Supporter Op ons clubhuis ging na af loop van de wedstrijd Blauw Wit - AFC de telefoon. Kees Kempers nam op. "Mag ik de stand weten van Blauw Wit - AFC?" "Eén-nul voor Blauw Wit, meneer", antwoordde Kees beleefd. Vijf minuten later opnieuw telefoon. Kees, die zich het dichtst in de buurt bevond, nam opnieuw op. "Mag ik de stand Blauw Wit - AFC?" zelfde stem. "Eén-nul, meneer" gaf Kees door, de wenkbrauwen om hoog. Weer vijf minuten, zelfde stem: "Mag ik van u de stand Blauw Wit - AFC weten?". Kees, een weinig wrevelig, voelt zich toch een tikkeltje gepakt: "Eén-nul voor Blauw Wit meneer, maar waarom vraagt u me dat steeds?". "Ik ben Blauw Wit supporter, meneer, ik hoor het zo graag.' Jong geleerd Dat je niet oud en terzake kundig behoort te zijn om een juiste voorspelling te doen, bewees de achtjarige mascotte van Blauw Wit Louis Cauos, F1-junior. In het programma blad luidde zijn prognose: "1-0 voor Blauw Wit". Een jongen om in de gaten te houden! De nu volgende stukjes hebben weliswaar niets met deze kop te maken, maar het is niet anders. Ik wou het met u hebben over de sociale functie welke AFC in het leven van zo menig lid ver vult. Natuurlijk voetbal en de resultaten der verschillende elftallen staan vooraan in de aandacht, maar toch zou AFC niet AFC zijn als er niet nog veel meer was. Een ieder kan dit voorzichzelf invullen. Ik wilde het deze keer met u hebben over de WBC, dat is de Woensdag Bridge Club. Een zeer aktief gezelschap. Elke woensdag present om de punten uit het vuur te slepen. El ke woensdag vaste prik, menigeen zou er voor terugschrik ken. Zo niet de leden van de WBC. Er moest nog een heel Herma Steensma en Arnold Deenekamp, prijswinnaars wisselbeker '84 weekend gekaart worden, zo meenden zij. De familie Dene kamp, de motoren zogezegd, trokken naar het zuiden en huurden in Horst in het Park De Loohorst vier bungelow- tjes. Genoeg voor 24 mensen. Oké, maar er moest ook ge bridged en gegeten worden. Welnu, alle leden sjouwden hun meubilair naar twee centrale punten. Het Eethuisje en het kaarthuisje. Voor de omwonenden een vreemd gezicht, zo als u begrijpt. Ontbeten werd er in de eigen bugalow (op het tuinmeubilair). En wat ons in het Eethuisje werd voorge schoteld was formidabel. Op zaterdag had Mien van Broeck- huysen voor een heerlijke, en goed versierde koude schotel gezorgd en des zondags werden we vergast op een loepzui vere Indische hap, klaargemaakt door Johanna Kahn's moeder, die toch naast de deur woonde. In Geleen. Na twee avonden bridge werden de wisselbekers aan de win naars overhandigd door (u raadt het nooit) Sal van Gelder. Die winnaars waren bij de dames Herma Steensma en bij de heren Arnold Deenekamp. (Zie foto.) Voor herhaling vat baar. V.B.C. Wellicht denkt iemand nu aan de Vrijdag Bridge Club. Dat is een foute gedachte. Ik spreek nu van de Vrienden Biljart Club, die op donderdagavond de biljarts bezet houdt. Deze lieden hebben onlangs een nieuw Bestuur gekozen. Ik tracht u uit te leggen hoe een en ander in zijn werk ging. Het toen nog zittende bestuur gekozen. Ik tracht u uit te leggen hoe één en ander in zijn werk ging. Het toen nog zittende be stuur had, ten einde een voorzitter een secretaris en een penningmeester te benoemen, uit eigen beweging en zonder daar iemand van de leden over te horen, driemanschapjes samengesteld, die de leden in één klap moesten kiezen. Ik geef u een paar voorbeelden: Botje Spits, Jaap van Nek en Tieme ten Oosten en dat alleen maar omdat ze samen 243 jaren tellen. Er was het trio Henk Kappelhoff, Dio Her mens en Jan van Dijk. Als reden werd opgegeven, dat ze alle drie ex-voorzitter van AFC zijn. D.w.z. Jan bijna. Enzo voort. Uiteindelijk werd Cor Kerker voorzitter, Theo van Nigtevegt penningmeester en Jan Steensma secretaris. Wel licht bericht ik nader over hen. Ook leuk sociaal werk. Afgever In ons eerste Zatten-elftal zitten een paar verliefde spelers. En, althans tijdens de wedstrijd, het voorwerp van hun lief de is de bal. Slechts in geval van nood willen zij wel eens een medespeler in het spel betrekken. Theo Groeneveld, één dezer types, moest tegen Uithoorn een kwartier voor tijd van rechts een hoekschop nemen en daaruit scoorde Edwin Geluk met eeri magnifieke kopbal. Stem uit het publiek: "Zie je nou wel, Theo, als je maar meteen afgeeft". Jan Tjalling De op 23 november j.l. georganiseerde jeugdavond voor AFC-jeugdselekties is ondanks het regenachtige en winde rige weer op een geweldige happening uitgelopen. De ca 75 geselekteerde jeugdspelers kregen een training voorgeschoteld, waarin onze eerste elftalspelers in hun spe cialiteit een onderdeel begeleidden (bijv. Rob Ouderland: koppen, Pim van Dord: blocktackle. Rob Fafiani: passeer beweging). Op deze manier was ons trainingsveld verdeeld in zeven vakken, waarin per vak twee eerste elftalspelers hun onderdeel begeleidden. Gelukkig heeft het eerder genoemde slechte weer geen in- 4

Schakels (clubbladen) | 1984 | | pagina 4