RONDOM HET VIJFDE DE LOTGEVALLEN VAN HET 7e Onze sociëteit staat voor u open feesten, recepties, diners Maandags clubavond Sig. magazijn Eurolympia, Stadionweg 139 Sig. magazijn De Forens, Laanhorn 14, Amstelveen Gall Gall, Buitenveldertselaan 176 A Drogisterij Valerius, Corn. Krusemanstraat 11 Boekhandel Brugman, Alex. Boerstraat 25c en ons clubhuis (tot vrijdagavond 18.30 uur) Tot slot Lotto/toto betekent inkomsten voor uw club. Zonder de lotto/toto zouden alle contributies f 20,— hoger dienen te zijn. Speel dus allen mee en beveel lotto/toto-spelen bij AFC aan bij uw vrienden, familie, kennissen, collega's. Met de nieuwe Abonnee Lotto is dat heel makkelijk. Namens de lotto/totocommissie Peter Roosenschoon Tegenwoordig plegen wij ons in schitterende Cruyff Sports wear trainingspakken op te warmen. Kennelijk hebben wij behoefte om de oogverblindende reclames op de shirts van onze tegenstanders wat te compenseren. Onze sponsors zijn wijzelf en een paar lieden die niet bij naam genoemd willen worden. In ieder geval onze dank. Ondanks het feit dat RAP door Bouwmachines op de been werd gehouden, wa ren wij twee weken geleden eerder op het veld dan zij, het geen hen zeker enig ontzag afdwong. De bovengenoemde blauwe pakken waren de oorzaak. Pieter blesseerde zich in een zaalvoetbalwedstrijd en John was ziek. Dit betekende zeer zeker een verzwakking aan onze zijde. Daar staat ech ter tegenover dat wij momenteel een uitwisseling kennen met het vierde elftal. Dit team maakte onlangs een slechte periode door, maar de elftalcommissie deed een beroep op het vijfde. Telkens werden er twee spelers uitgewisseld, zo dat reeds aan de KNVB geroken kon worden door deze jon gens. Inmiddels werden de nodige punten behaald en draagt het vierde niet langer de rode lantaarn. Het plan werkte ge lukkig! En ook tegen RAP mochten wij ons vergezeld zien van Nico Leloux en Roy Prasser. Erik en Diederik deden met het vierde mee. Aanvankelijk liet AFC een steekje val len en kwam op 1-0 achterstand na zo'n minuut of twin tig. Jürgen was niet te beroerd om de zaak nog geen twee minuten later gelijk te trekken. Het was de enige bal die hij in deze wedstrijd zo ongeveer aanraakte, aangezien het mid denveld bij afwezigheid van John in wantoestand verkeerde. Nauwelijks werd Jürgen aangespeeld. Vlak voor rust bracht Nico met een kopbal ons op voorsprong. Na de rust was eenzelfde ongeöliede ploeg te zien. De klad zat er een beet je in. Dat nam niet weg dat Johan na een schitterende solo de bal via binnenkant paal in wist te tikken. Eindstand 3-1 maar een overwinning die niet op de ons zo bekende wijze was behaald. Afgelopen zondag stond Rood Wit A4 nog op de tweede plaats. Als u dit verslag leest weten zij wel beter. Met 2-0 werden onze tegenstanders opzij gezet. Maar de manier waarop was navenant. Jürgen pakte zijn wekelijkse gcaltje en John, weer beter, verzilverde een penalty. Deze twee wa penfeiten waren eigenlijk de enige vermeldenswaardige. Tegen de jonge ploeg RWA kwamen wij nogal tekort, qua loopvermogen en inzet bij duels. De conclusie na afloop was gerechtvaardigd: een degelijke training zal tot meer kracht moeten leiden. Dat we dit nodig hebben a.s. zondag tegen nummer drie, t.w. KBV, is iedereen duidelijk. Nicky Hekster Voor het seizoen '83 - '84 begon, vroegen we de B-commis- sie of we een eigen (vrienden)elftal mochten formeren. Het elftal bestond uit de spelers: H. Bierman, P. Blokland, W. de Boer, G. Hogers, L. Janus, S. Jensch, A. Kohlman, M. Kreu- ger, J. Lanzing, R. Ritz, F. Rogge, E. Spee, S. Woldringh en H. de Wijs jr. We vroegen de heer Woldringh sr. of hij er voor voelde leider en technisch adviseur te worden. Het leek hem wel leuk en we begonnen ons seizoen. Al gauw bleek dat we sterk voetbalde, dat kon je in de punten terugvin den. Arwin Kohlman moest de dienst in, dus die moesten we al gauw missen. Wubbo de Boer moest veel bridgen op zondag, dus ook hem zagen we niet veel. Onder leiding van aanvoerder Gerard Hogers lukte het ons prima, maar door een paar slordigheidsfoutjes lukte het Herenmarkt/A met 1 punt verschil boven ons te eindigen. We hebben het hele seizoen ontzettend veel gelachen, en gepast afgesloten met een heerlijk etentje in Haarlem, aangeboden door Sebo Wol dringh sr. Winnen met groot verschil is natuurlijk leuk, maar je wilt toch ook wel eens sterkere tegenstanders ontmoeten. De B-commissie zag dit ook en vond het goed dat we het gin gen proberen als het 7e. We spelen nu 2e klasse i.p.v. 3e klasse, en dit verschil merk je duidelijk. Omdat Arwin het opgegeven had en Wubbo zich nu echt op het bridgen ging toeleggen, hadden we plaats voor twee nieuwe spelers. Na uitgebreid scoutwerk, werden dat de spelers Benno Honsdrecht en Hans de Wit. Na vier wedstrijden, waarvan één gewonnen, besloot Gerard Hogers het elftal te verlaten ten gunste van de A-commissie. De start ging erg moeilijk maar we zullen ons door dit zware seizoen heenknokken. Ook al worden we geen kampioen, de gezelligheid en het sfeertje blijven erin. Ik zal u voor de volledigheid een korte beschrijving van de spelers geven: Henry Bierman: rechtsback, constante en nuttige voetballer en onder de douche bang voor Gerard Hogers. Paul Blokland: keeper, erg fanatiek, zeer geconcentreerd, en verliefd op de doellijn. R. Blom: dit jaar voor het eerst op AFC, afkomstig uit Ar gon 3 en waarschijnlijk de nieuwe aanwinst. Benno Honsdrecht: middenvelder, spelverdeler en iemand die rust in de ploeg kan brengen. Luuk Janus: rechtshalf, de huppelaar van het elftal. Qua AFC-ers, ABC-ers, ACC-ers, ATC-ers! Tevens unieke gelegenheid voor het houden van alle soorten op de week-ends vanaf 10 uur andere dagen vanaf 14 uur ruime parkeergelegenheid keus uit vele menu's tijdig bespreken (dinsdag gesloten) uw gastheer is Cor Roeiofs telefoon 44 55 75 5

Schakels (clubbladen) | 1984 | | pagina 7