BAR TALK Bravo fTot voor kort was het in AFC zo gesteld, dat wanneer een lid een hamer en een spijker in zijn hand nam, de rest van de club daar be wonderend omheen kwam staan. Wellicht één van de redenen, dat de contributie wat Nu zou u toch eens moeten komen kijken naar de vernieuwde open tribune. Onder lei ding van Peter van de Dungen heeft een ploeg werkers, waaronder wij aantroffen de voorzitters van ABC en ATC, daar crimineel goed werk verricht. U las het al eerder: 1800 bouten doorgezaagd en 1800 gaten geboord in het nieuwe hout. Dank aan deze noeste werkers. Sal Piet Keizer kwam er speciaal zijn auto voor uit, nieuwsgierig als hij was. Hij trof Nico Leloux en vroeg hem waarom Jaap van Zweeden eigenlijk zo'n moeite had gehad om lid van AFC te mogen worden. Nico wist daarvan niets, waarop Piet stelde, dat vooral Sal van Gelder grote bezwaren had. Nog ging Nico geen licht op. Ja, zei Piet; Sal weigerde de eerste viool uit handen te geven. Veteraan We zeiden het eerder, bankzitter bij de veteranen is het be gin van het einde. De dodencel voor een voetballer. Welnu, Hans Geuzenbroek, één der welgevormde leden van het ge zelschap, zat tijdens de wedstrijd tegen Quick (H) op die verdomde bank'. Hij amuseerde zich overigens best met de hem omringende toeschouwers. En, wat wil, enige minuten voor het einde van de wedstrijd moet hij toch nog invallen. Wij turfden zijn acties. Twee maal ingooien en een kopbal, die door een medespeler nog verkeerd werd begrepen ook. Daarbij bleef het. En dat voor je contributie en de lang niet malse bijdrage aan de veteranenpot, gesticht om de tegen partijen te kunnen onthalen. Maar ja, zonder voetbal is het bij de vetten ook gezellig toeven. Jan Tjalling Oei, oei, oei, wat is er veel te verhalen over de Vetten. Een putch gepleegd door ACC-ers die de macht wilden overne men. Er drongen, zonder dat de oudjes het merkten, langza merhand steeds meer van die lieden door in het balschop- pende volkje. Hun namen Joep Hesseling, Dolf Oostra, Rob Dukker (nota bene als scheidsrechter) en Tonny Dis selkoen. Deze lieden voelden zich goed thuis in de reeds eerder opgezette kweektuin door Karei van Osch, Paul Meij er, Peter van der Heijdt, Arthur Reddering en Hans Dukker. En met elkaar speelden zij listig het spelletje. U begrijpt dat een contra-revolutie van de oude garde volg de en in overleg met het bestuur werd door enige doeners met succes een greep naar de macht gedaan. Nieuwe onbe smette krachten werden aangetrokken en oude gevestigde reputaties werden omver gehaald. Brieven, protestnota's vlogen via Tante Pos over en weer en proclamaties volgden elkaar in snel tempo op. Er werden zelfs bestuursvergaderin gen aan de zaak gewijd. Nog hoor ik een veteraan zuchten en zeggen: "Ik heb al zo'n dossier, maar ik heb nog geen bal aangeraakt". Nu, daar konden wij dit seizoen ook lang op wachten, gezien de tegenwerking van Pluvius. De eerste wedstrijd werd al afgelast. Met een spelersgroep van ca 22 man op papier plus 2 man die over het hoofd gezien waren. Deze kwamen geinig aanzetten met de mededeling: "Ik heb toch niet opgezegd omdat ik geopereerd ben" en "Ik werk dan wel in Zwitserland, maar daarom kan ik op zaterdag wel voetballen bij AFC". U begrijpt dat deze rakkers Kees Smit en Tom Nooy weer met liefde in het keurkorps wer den opgenomen. En dat is nu de resultante van de coup en contra-coup. Het seizoen werd geopend met een steengoede party ten huize van Annemarie en Jaap Pluim, alwaar de Vetten en aanhang onder gezellige kout en prima spijzen en drankjes de accu hebben opgeladen. Een 'Pluim' is hier beslist op z'n plaats. Wij hebben o.a. kennisgemaakt met 2 nieuwkomers, Hans Tier en Rob Ruis. Laat ik nu bij de laatste gedacht hebben dat er sprake was van een schrijffout in de convocatie. Ik dacht dat is Rob Duis. Op AFC inspecteur Duis aangespro ken, maar nee hoor, hij had ook nog nooit van deze naam gehoord. Op mijn verzoek of hij interesse had, deelde hij mede het te druk te hebben met z'n rijwielonderdelen. Inmiddels hebben Hans en Rob bewezen de stootkracht der troepen danig te hebben versterkt. Oh ja, nu nog iets over de gespeelde wedstrijden, want dat was het verzoek. Op 13 september j.l. werd het 13e elftal vakkundig opgerold met 8-1 en was ondergetekende naar horen zeggen een capabele doelman. Wat het 13e betreft. Een advies, heren! Onderschat ons niet en komt u niet zo hautain op met 8 man met het idee wij drogen die oudjes wel even af. Want dan exploderen wij en tikken u subiet de afgrond in. Ook de opkomst der dames is hartverwarmend en de kleine van André Wijnand en gade heeft al een cursus 'Hoe kus ik dames' achter de rug. De 1 e seizoen-wedstrijd werd afgelast (nog nimmer meegemaakt) en Quick Den Haag werd koel op 29 september met 4-0 aan de kant gezet. Nimmer wonnen wij van de Haantjes met zulk een cijfer op deze laatste, warempel fraaie zomerdag. Na wederom een afgelasting op 6 oktober volgde op 13 ok tober de uitwedstrijd tegen de Koninklijke HFC. Een lastig stel oude koninklijken maakten het ons niet gemakkelijk en het vizier der voorhoede stond niet op scherp. André Wijnand kreeg maar één bal, maar de voorwaartsen konden hun draai niet vinden. Ik denk dat zij nog moeten wennen aan hun nieuwe namen a la mode 1984. Geheel bon ton heet Dolf Oostra nu, Dolf Willem, Tonny Disselkoen, Ton Flip, Hans Dukker, Hans Peter en Ger Smit, Ger Karei van voren. Dit is nu zo wennen dat men vaak verkeerd reageer de. Ton moest nog wennen aan de nieuwe aanspraak en liet de bal te vaak lopen voor Ton Flip, die hij zelf bleek te zijn. Dat verklaart de magere 2-0 score voor ons. Maar niet ge treurd, als baas Arthur uit Canada terugkomt is het over met de flauwekul en zal hij ongetwijfeld met harde maar rechtvaardige hand orde op zaken stellen. Och, en op de keeper beschouwd 1 tegen en 14 voor mag er toch wel zijn, vindt u niet? Als laatste wil ik bij deze nog afscheid nemen van een aantal makkers die niet meer in de arena zullen verschijnen. Dit zijn Luc van Mierlo, Bob van de Berg en Daan Perto.n (niet per kilo, zoals hij eens zei tegen de scheids en prompt werd heengezonden). Mannen, wij hopen jullie op AFC te blijven zien en zullen graag van jullie gulle gaven op het gebied van rondjes blijven genieten met of zonder bal. B. Ack (liefst rechts) DE VETTEN 3

Schakels (clubbladen) | 1984 | | pagina 3