PERSMAP V.V.V.V.V.V. (2) EIM SLOT RONDOM HET VIJFDE 3 Ruud van de Ruit Voor al Uw Onderhouds-, Tegel- en Stukadoorswerk. Speciaal voor Sierpleisters. Telefoon 020 - 790492 De dit jaar uitgebrachte persmap krijgt de lof die het ver diend. Jaap van Nek kreeg een reaktie van een relatie, out sider op voetbalgebied. Deze schreef: alle artikelen geven een goed beeld wat er leeft in je club. Ook de 'Enquête spelersselektie' heb ik met aandacht gelezen. Interessant vond ik de verscheidenheid van beroe pen, de hobby's. Het meest verraste me echter het verzoek de zwakste (voetbal) kwaliteit in te vullen Professionals zullen hier wel een beetje moeite mee hebben". club vernieuwd werd, maar het oude bleef. Het oude veld is weg en is een ander sportveld geworden. Rits, rats, krakend hout wordt snel beton, binnen èn buiten de kleedkamers. Dan loopt de voetbalschoen veel harder, door naar de 1e klasse, met de hoofdklasse als toetje. Veel te snel voor mij, als het hekkesluiterteam wordt opge heven vlak voor de 80ste verjaardag staat die foto niet in het jubileumboek. Ik stuiter de bal het veld uit en hou me goed vast en vlieg mee, helemaal terug naar het begin. De kringloop begint weer en de AFC-kring loopt. Zo zal AFC altijd blijven bestaan. Voetballer Victor Tot beter begrip van onderstaand 'stukje' dient dat V.V.V.V.V.V. (1werd gepubliceerd onder het redaktionele bewind van Rien Bal, ongeveer twintig jaar geleden. Voetballer Victor wordt dringend verzocht zijn frekwentie te verhogen, de appel valt in 't geheel niet ver van de boom. Integendeel! (Oftewel een verraderlijke voetballer verandert voortdurend van richting.) Het begint al vroeg. Voetballen in de zuigende modder van het derde veld. Bij de eerste wedstrijd zijn de begeleidende ouders en grootouders enthousiaster dan de beginnende welpjes. En het eindigt met een gemiste wedstrijd tegen Aristos op een lusteloze zomerdag met één van de onderste seniorenteams. Daartussen liggen twintig jaar, die als in een flitsende herin nering voorbij schiet. "We gaan over de dijk", met Gerrie voorop, maar eerst spelen de Ossen tegen de Stieren. 5-5 werd het na een keihard gestopt schot door Arnold W. en een goal vanaf de middellijn van Dicky S. Dat was op het tweede veld, waarachter de tennisbaan met een plank over de sloot. Bij de cricketkooi ernaast lag géén plank. Daar viel je dan ook subiet in de plomp, eruit gehaakt door Her man en verder gehengeld aan de betreffende moeder met tassen vol kleren. Onder het clubhuis met de gele planken buiten en in de kleedkamers binnen de geur van hout en aarde, de lucht van massage-olie tegen het plafond, waar aan de andere kant de smaak van de genoten drankjes zich mengde met de siga renrook en de lege colaflesjes, waarvan we de doppen biet sten bij tante Miepsie. De voetballertjes, die je er voor kreeg, staan nog op de hou ten rangorde: Rigtersbleek, S.V.V. Hercules, Herakles. Ach ter het podium trekt Tim T. zijn kop uit de platenkast met grote zwarte schijven, gele en radiolampen en draait: "From the time you say goodbye". Dan loop je weer na afloop tus sen de houten banken op de tribune, als het lied wegebt en je de kussentjes verzamelt, tegelijk met een achtergelaten programma. Dan ga je maar weer in de pauze balletje trap pen tussen de tribunepalen achter het scorebord. Sjakie duikt de bal uit de hoek, maar ga niet te ver het veld op, dat mag niet van Wim B. We'll meet again some sunny day. De derde staantribune (dat is de trap) heeft er een broertje bij. Voor het afscheids feest is in het midden een trap naar de kleedkamers ge bouwd. Geen tijd, examenvrees. Heel belangrijk is de trap in de voetbalclub; ten eerste als staantribune, ten tweede als aftrap. De derde trap is de trap na, die hadden we toen niet nodig om kampioen te worden. Veel clubs nu wel. Maar het was goed genoeg geweest. De dijk werd van gratis staantribune tot snelweg. Aan de andere kant waarvan de Wellicht herinnert u zich dat AFC 5 vorig seizoen kampioen werd. Verslagen in voorgaande Schakels getuigden hiervan. Voor coach Peter v.d. Dungen en zijn mannen betekende het 'slechts' het zetten van een eerste stap in de goede rich ting; ons doel is namelijk om te promoveren naar de grote KNVB ten einde het hiaat tussen de A- en B-commissie, zo te zeggen, ietwat te dichten. Vandaar dat reeds begin augus tus de draad weer werd opgepakt en middels menige trai ning o.l.v. Cas Tromp de condities werden bijgeschaafd. Er gaan geruchten dat het openluchttheater in het Amsterdam se Bos herdoopt wordt in 'Lopen? Lucht! Theater'. Dit heb ben we dan te danken aan Cas. Inmiddels hadden wij daar door wel een flitsende competitiestart. Maar daarover straks meer. Het is meteen al te merken dat we een klasse hoger spelen dit seizoen. Ten eerste valt dit te bespeuren aan het feit dat we bijna louter tegen 'tweede teams' spelen. Dit be tekent in de praktijk dat we het moeten opnemen tegen jongens die allen belust zijn op een plaats in hun eerste. Dit uit zich vooral in de manier waarop onze tegenstander de warming-up doet. Mochten wij vorig seizoen nog menig 'stelletje ongeregeld' tegenkomen, dat gelijk een stel uitgela ten schoolkinderen onder luid gekrijs de groene mat betrad en middels het keihard inschieten van de eerste de beste bal de zondagmiddag en een spierscheuring inluidde, nu is onze tegenstander even zo hard, zo niet harder dan wij bezig met rek- en strekoefeningen. En daar, waar bij ons geen reclame op de shirts wordt geduld vanwege de shirtreclame (zie voorgaande Schakels voor deze tekst!), zijn onze opponen ten wandelende reclamezuilen. Elke zondag weer worden wij verblind door de zoveelste snackbar, groenteman, vlees- handel of kattebakspecialist. Wij allen verheugen ons dan over het feit dat we gewoon bij AFC spelen en niet als 'sandwich-mannen' over het veld hoeven te rennen. Dit te kent dan zo'n beetje de sfeer waarin wij de edele voetbal sport bedrijven. En hoe! In de hitte werd SDW overrom peld. Na een half uur stonden wij reeds met 3-0 voor. Schit- 2

Schakels (clubbladen) | 1984 | | pagina 2