E A.F.C.-SCHAKEL A F. C. I 8 9S A.C.C.|=0=0=|A.B.c|=0=^g=|A!xC? VAN DE REDAKTIE Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden. 64e jaargang verschijnt wekelijks of twee wekelijks 26 september 1984 nr 16 Secretariaat: G.A. van Caspel Kotter 7 1186 WH Amstelveen Tel. 020-45 72 30 Redakteur: Karei Brand Tulpenburg 59 1181 NL Amstelveen Tel.: 45 61 40 Het moet een jaar of drie geleden zijn dat de toenmalige elftal leider Rob Duis achter de staantribune langszij het Elinkwijk-veld Orlando Patrick voorbereidde op zijn eerste officiële optreden in het eerste elftal. Rob maakte er geen half werk van, de enkele AFC-supporter die zich aldaar in het zonnetje koesterde keek bij tijd en wijle verbaasd om als de twee voor de zoveelste keer passeerden: de leider sprak voortdurend, de speler luisterde aandachtig. Het had weinig resultaat, een paar opgelegde kansen wer den die middag jammerlijk gemist, het ontbrak Orlando (nog) aan zelfvertrouwen. Sindsdien is er het één en ander veranderd. In de tweede wedstrijd van dit seizoen, die te gen Unitas in Gorinchem, was Orlando Patrick de absolute uitblinker. De manier waarop hij het tweede doelpunt voor zijn rekening nam, onderstreept de gedaanteverwisseling. Even over de middenlijn nam hij de bal aan, met identieke schijnbewegingen maakte hij zich los van twee tegenstan ders, daarna volgde de echte kapbeweging, waarna hij naar binnen draaide en met de linkervoet de bal van buiten het strafschopgebied in de uiterste hoek deponeerde. Een goal waarvoor een (vol) stadion op de banken komt; de 'pep talk' van Rob destijds was niet vergeefs. Het werd een aantrekkelijk en sportieve wedstrijd op Mo lenvliet, waartoe ook de speaker van de thuisclub het zijne toe bijdroeg. Vooral het kommentaar na afloop, de oprecht gemeende felicitaties aan de bezoekende vereniging, deed weldadig aan. Met 2-0 voor, 3-2 achter en toch de winst pakken met 4-3 is tekenend voor de instelling van het zo succesvol gestarte eerste elftal. Lloyd Headley, de gebenedijde, zorgde, evenals vorig sei zoen, voor de beslissende treffer. Dit keer niet in de laatste minuut maar in de 87ste, hiermee een weinig tegemoetko mende aan eventuele onrustgevoelens van het legioen. De euforie, die mogelijkerwijs ontstaan kon zijn na het voorseizoen en de eerste twee wedstrijden, kreeg een week later de deuk, die noodzakelijk is. Spelers en supporters waren dolblij met het ene puntje dat we konden bemachtigen tegen onze naamgenoten uit Alk maar. Na twee minuten legde scheidsrechter Schuurmans de strijd stil, voor vele oudgedienden een wat merkwaardige beslissing. Hier en daar flitste een bliksemschicht aan een niet al te donkere hemel; mensen met een ruim veertig jarige aktieve loopbaan konden zich niet herinneren dat het spel hierdoor ooit werd onderbroken. Wat Schuurmans deed was terecht, het dodelijke ongeval van Erik Jongbloed (uit diezelfde bui!) onderstreepte dit eens te meer. Jan Goed koop van Amstelveen werd vorig jaar slachtoffer, scheids rechters zijn verplicht de strijd te staken. Na een half uur werd het spel hervat, het werd al snel dui delijk dat het een moeilijke middag zou worden. Door ons werd te statisch gespeeld, de patronen kon men ruim van te voren aan zien komen. De 34-ers loerden op een kansje, het was uitblinker Grot, die in de eerste helft onze verdedi ging (inklusief doelman v.d. Schaar) te slim af was: 0-1Een bal tegen de paal van Pol Houtkamp was ons enig wapen feit. De tweede helft van hetzelfde laken een pak, een sterker AFC en een attent spelende tegenstander. Peter Buis be wees dit door uit één van de sporadische 34-aanvallen de bal onder Tino door te schuiven: 0-2. De koers leek gelo pen! Dan zorgde dezelfde Polletje tien minuten voor tijd voor de aansluitingstreffer en zowaar deed kort hierna Etienne Spee wat van een spits verwacht wordt, hij werkte de bal langs doelman Boersma: 2-2. A.s. zondag gaan we op bezoek in Delft, bij DHC, dat even eens een goede start had: vier uit twee! Wie weet wordt het een konfrontatie op hoog niveau, opti male aanmoediging is dan zeker op zijn plaats!

Schakels (clubbladen) | 1984 | | pagina 1