ckert toernooi. Even een uurtje hoogspanning. Scheidsrech ters en de afgevaardigden van de uitgenodigde verenigingen meldden zich aan de J.C.-tafel, alwaar Martha v.d. Ruit en Leonie Willemse de gasten van een vers kopje koffie voor zagen. Nog even een beetje bijpraten en het spektakel kon beginnen. Het was voor de eerste keer dat onze F junioren, 6 en 7 jaar oud, aan een door AFC georganiseerd toernooi deelnamen. Wat heb ik van het optreden van die kleine mannekes geno ten. Puur voetbalplezier met maar één doel voor ogen: scoren! En dat hebben zij gedaan. Het doelsaldo 24 voor, 1 tegen uit 5 wedstrijden is daarvan het bewijs. Geen voetbal gelardeerd met stringente opdrachten, nee simpel, allemaal naar voren of allemaal tegelijk naar achte ren. Leider: S. van Loggem met zijn 20 adviseurs had de zaak goed voor elkaar. Het was verrukkelijk om te zien hoe Robert Gehring, Brian van Gelder, Silo van Loggem, Alexander Hommel, Hidde de Graaf, Otto Verhoef, Eljar Rengers, Raymond Pekel, Martijn Meeues, Emiel Neter en Menoel Witzenhausen elkaar soms op miraculeuze wijze de bal toespeelden. De kreet "zo vader zo zoon" ging hier vol komen op, hoewel het mij niet zou verwonderen wanneer enkele spelers hun vader t.z.t. op voetbaltechnisch gebied voorbij zullen streven. Dat AFC uiteindelijk toernooiwinnaar is geworden is voor namelijk te danken aan de bijdrage van onze F junioren. Daarmee wil ik niets te kort doen aan de prestaties van on ze D en E junioren die zich ook op een uitstekende wijze hebben gemanifesteerd. De D1 onder leiding van Rein Ak kerman jr. en van Ron Doesburg, heeft dit seizoen al tal van successen behaald. En het einde van de reeks is nog niet in zicht. Onze E1 onder de bezielende leiding van Jan Sandberg heeft natuurlijk ook een belangrijk steentje aan het uiteinde lijke succes bijgedragen. Met bewondering heb ik Jan gade geslagen hoe hij het geduld opbracht om met sommige jon gens in discussie te gaan omtrent hun plaats in het elftal en de te volgen taktiek. Toen ik na de prijsuitreiking het één en ander nog even de revue liet passeren, dacht ik: wat een voorrecht om zoveel jeugdig voetbaltalent in huis te hebben en met mensen te mogen samenwerken die zich van het hoogste tot het laag ste elftal willen inzetten in het belang van het kind en van AFC. Zondagmorgen weer om 6.00 uur opgestaan en naar Groningen gereden om de wedstrijd van de A1die om 9.00 uur zou aanvangen, te volgen. Omdat de trainer voor één keer verhinderd was om mee te gaan, werd de elftalbegelei ding in handen gelegd van de heren Munnik en Van Zwe den. Het elftal en zij hebben het voortreffelijk gedaan. Werd de A1 vorig jaar nog twaalfde, nu wisten onze mannen de fina le te bereiken. Een gehavend en moe gestreden elftal moest de eer laten aan Spero uit Eist, dat met een 2-1 zege aan het langste eind trok. Tijdens het spelen van de finale-wedstrijd werden wij langs de lijn via walkie talkies voortdurend op de hoogte gehou den van wat er in Rotterdam bij Xerxes - AFC allemaal ge beurde. Toen bekend werd dat AFC met 3-1 had gewonnen kon on ze dag niet meer stuk. Op deze plaats wil ik een compliment maken aan de J.C. van Be Quick voor de uitstekende organisatie, de goed ver zorgde ontvangst en voor de assistentie bij het avond-enter- tainment. De heren Dirk Munnik en Hans van Zweden wil ik bedan ken voor het besturen van de transit-busjes en voor de ple zierige en vakkundige begeleiding van de ploeg voor, na en tijdens de wedstrijden. Toen ik 's avonds om 20.00 uur thuis kwam, in een stoel neerplofte om naar Kelly's Heroes te gaan kijken, associeer de ik dat onmiddellijk met het hele weekend-gebeuren, en in plaats van Kelly's Heroes las ik AFC's Heroes. Wat een weekend! Dick van der Klaauw MEDEDELINGEN A JUNIOREN A1 Op 26 mei nemen jullie deel aan het toernooi te Ober- hausen. Eerste wedstrijd te 11.30 uur. Finale 1e/2e plaats te 16.40 uur. Thuiskomst te ca 21.00 uur. Op 2/3 juni zijn jullie bij Hieronymus te Tilburg. Voor verdere mededelin gen aangaande dit sterke toernooi, zie rubriek 'De Jonge AFC-ers'. A2 Op 27 mei zijn jullie te gast bij HVV '34 te Hulst. Thuiskomst te ca 22.00 uur. De reis naar Hulst gaat per autobus. Op 31 mei gaan de A2 en A3 naar het toernooi van WFC te Wormerveer. De reis naar Oberhausen en Wor- merveer is met eigen vervoer. Neem altijd een reserve shirt (wit) mee, alswel loopschoenen/sandalen. De A4 junioren zijn vrij; echter zie andere elftallen. 26.5: A1 toernooi te Oberhausen, 11.30 uur; bijeen: 8.30 uur. Leiders: heren Van West en D. Munnik 2/3.6: A1 toernooi te Tilburg, 11.00 uur; bijeen: 9.00 uur Leiders: idem Uitgenodigd worden: Bakker, Bertolini, Booijen, v.d. Broek Van Eijck, v.d. Graaf, Groenteman, v.d. Klaauw, Kutschen- reuter, v:d. Meent, Parsser, Van Zweden, De Jager N.B.: Honsdrecht 27.5: A2 toernooi te Hulst, 11.00 uur; bijeen: 7.30 uur Leider: hr. Mulder 31.5: A2 toernooi te Wormerveer, 10.45 uur; bijeen: 9.30 uur. Leider: idem Uitgenodigd worden: Van Alem, Le Belle, Buffing, Dekker, Van Damme, Maass, Mulder, Van Roeij, Tijsterman Overigen persoonlijk uit te nodigen N.B.: De Wit, Schuurman 31.5: A3 toernooi te Wormerveer, 10.45 uur; bijeen: 9.30 uur. Leider: hr. Bakker Uitgenodigd worden: Fröhlich, Geldof, Gyrath, Roedema, Speelman, Walker, v.d. Woerdt, Oei, De Jong, Bakker, Hoo- genboom, Luiks, Wolfraad, Shabi, Sajet, Cohen, Hensber- gen A4 is vrij; zie andere elftallen. AFSCHRIJVEN: ALTIJD BIJ JE WEDSTRIJDSECRETA RIS/GROEPSLEIDER WAARONDER JE RESORTEERT. Zo tijdig mogelijk, echter uiterlijk op vrijdag 25 mei tussen 17.00 en 17.30 uur bij de heer C. Jochems, tel. 19 82 43. MEDEDELINGEN B JUNIOREN B1 junioren Op 27 mei nemen jullie deel aan het toernooi bij UW te Utrecht. Eerste wedstrijd te 10.00 uur. Laatste wedstrijd te 14.40 uur. Op 2/3 juni gaan wij naar Be Quick 9

Schakels (clubbladen) | 1984 | | pagina 13