RONDOM HET VIJFDE AANBIEDING ABC-JUBILEUMBOEK ZATERDAG Het was zonder meer de leukste wedstrijd tot nu toe. Toe gangsprijs opnieuw f 10,— voor het gehele gezin. Ere-tribu- ne. Tot zover Wim Ringe vanuit Zuid-Amerika. Hij besluit zijn brief met de volgende regel: "Missen jullie me erg op het middenveld?". Je zou zeggen van wel, het Zuid-Amerikaanse voetbal staat nog altijd hoog aangeschreven in West-Europa. De ervarin gen thans opgedaan moeten zeker hun weerslag hebben voor het twaalfde! Voor het vijfde zit het seizoen '83 - '84 er op. Afgelopen zondag werden voor het laatst de kicksen uit het vet ge haald om de strijd aan te binden met HRVC. Deze tegen stander, welke slechts met acht man kwam opdagen, gaf aanleiding tot een slaapverwekkende vertoning, die dan ook slechts door onze vaste supportersschare, t.w. Carolien Roeg, Sandra, pa en moe Seunke, Joke v.d. Zwan en pa en Jetje Sandberg, werd gevolgd. Uiteindelijk werd het 6-0 in het voordeel van AFC. Hierbij dient opgemerkt te worden dat John Parsser voor de eerste keer in zijn voetballoopbaan een 'hattrick' scoorde. En Frans Jüch, in de eerste helft nog keeper, was de tweede helft echter als rechtsbuiten te vin den, de plaats waar hij helemaal aan het begin van zijn lan ge carrière ooit bij HBS eens begon. Hij was het in ieder geval niet verleerd en diverse strak geplaatste voorzetten liet hij van zijn rechtervoet vertrekken. Ja zelfs wist onze nestor van het vijfde tot scoren te komen! Eigenlijk was deze wed strijd, evenals verschillende partijen ervoor, een formaliteit. Want op 15 april j.l. waren we namelijk al officieel kam pioen geworden middels een 4-0 zege op WVHEDW. Een en ander, compleet met elftalfoto, is reeds gememoreerd in een voorgaande Schakel. Toch zijn we niet ongeslagen kam- Komende zaterdag vindt in het clubgebouw het eerste ge beuren plaats in het kader van de viering van het 50-jarig bestaan van honkbal- en softbalclub ABC. Dan wordt aan cluboprichter Adée Kleyn het eerste exemplaar aangeboden van het ABC-jubileumboek "Een opmerkelijke club", door twee heel jonge leden van ABC, namelijk Morgan en Esrah Davidson, beiden rond de tien jaar oud en spelend in res- pektievelijk het pupillenteam en het peanutsteam van ABC. Het door Hans de Bie, met veler medewerking, samenge stelde jubileumboek telt tachtig pagina's tekst, foto's en illustraties en wordt aan elk lid van ABC cadeau gegeven. Ook de "Club van Honderd", dat zijn de giftgevers, die de viering van het ABC-jubileum mede mogelijk hebben ge maakt, ontvangen het jubileumboek gratis. Het boek kan voor het bedrag van 20 gulden ook gekocht worden bij ABC-penningmeester Wim Endel. Zijn postgironummer is: 4 51 08 67. Van diverse zijden is gevraagd of het kopen van meerdere exemplaren mogelijk is en dat is inderdaad het geval. Dinsdag 22 mei vindt het jubileumdiner plaats vanaf 18.00 uur en om hieraan te kunnen deelnemen moet men zich bij Jan Steensma (41 49 41) of bij Cor Roelofs (44 55 75) aanmelden. Graag vóór 15 mei. Zaterdag 26 mei vinden de reünie (Middag der Nostalgie), receptie en feest avond plaats. De ABC-Wegwijzer vermeldt alle jubileumge beurtenissen uitvoerig, zoals ook een aantal aantrekkelijke toernooien en een Superstarsdag op Hemelvaartsdag. Hans de Bie pioen geworden, want op de valreep lieten we de punten te gen KBV liggen (2-3). Maar dit onheugelijke feit mocht geenszins de pret drukken. Immers na de wedstrijd van af gelopen zondag werd een slotdiner vol met verrassingen op Goed Genoeg georganiseerd. Aan een grote feestelijk gedek te tafel gezeten en onder het genot van een hapje en een drankje luisterden wij naar de diverse speeches en tafelre des. Allereerst voerde de vice-president van AFC, Rein Ak kerman sr., namens het bestuur het woord. In zijn toe spraak noemde hij de aan de ene kant hechte onderlinge band die er in dit elftal buiten het veld heerst, terwijl aan de andere kant de inzet van een ieder bij trainingen of wed strijden zeer groot was. Terecht betitelde hij ons team als 'social event', want niet alleen op het veld werden resulta ten behaald. Daarna stonden de nieuwe Thomasvaer Pie ternel op in de personen van onze leider en aanvoerder. Op geestige wijze en op rijm werden nog eens de diverse gebeur tenissen rondom ons team door hen belicht. Ook onze vrou welijke supportersschare liet zich niet onbetuigd. Een door hen geschreven lied werd met veel elan voorgedragen en il lustreerde hoezeer ook de mensen langs de lijn de sfeer in ons team dit seizoen hebben opgepikt. Prima gedaan meis jes! Ter tafel kwamen nu de cadeaus. Allereerst werden coach Peter en zijn vrouw Truus in het zonnetje gezet met o.a. een rode handdoek met daarop de namen van alle spe lers in het zwart geborduurd. Later werd Peter ook een glas cadeau gedaan met daarop alle handtekeningen van de spe lers gegraveerd. Dit begerenswaardige kleinood was trou wens vervaardigd door Henny Somers, ook al weer één van de mensen die samen met haar Tom vaak langs de lijn bij ons was te vinden. Iedere AFC-er kent haar grote inzet bij het Damesjaardiner en de Nieuwjaarsshow, maar kennelijk heeft zij nog meer verborgen talenten waar het graveren er één van is. Mevrouw Somers, namens het vijfde hartelijk dank! Van zijn kant gaf Peter het elftal ook blijk van waar dering door alle spelers een schitterende elftalfoto ter hand te stellen. Daarbij huldigde hij diverse spelers apart op een zeer originele manier. Achtereenvolgend werden de topsco rer (Jürgen Seunke, 46 x), meester assists (Pieter Sandberg, 33 x), jongste speler en runner-up (Roald Tromp, 19 goals en 16 assists) en oudste speler (Frans Juch, 1 goal, 2 penal ties gestopt) geëerd met een voetbalschoen resp. in de kleu ren goud, zilver, kleintje zilver en rood met zwarte 'v' 's. Onder grote hilariteit onthulde trainer Cas Tromp eindelijk zijn geheim om een lastig team als het vijfde toch nog elke keer zo fit aan de start te doen verschijnen: "Gewoon alle aanwijzingen en raad van Peter negeren Zo ziet u maar, het resultaat was in ieder geval daar! Maar het kon de ze avond niet op. Waarschijnlijk krijgt u hierdoor de indruk dat dit schrijven meer het aanzien heeft van een verslag van een groot doorlopend feest, wat inderdaad waar is, dan dat het nog iets met voetbal te maken heeft. Geheel conform de geest van AFC dus. Uw scribent had namelijk nog wat be dacht. Voor elke speler, trainer en leider was daar een snuis terijtje met kwinkslag dat een bepaalde karaktertrek van de persoon in kwestie moest belichten. Ik zal u de details be sparen, maar om een grote onderbroek met een pakje Bio- tex werd smakelijk, nou ja smakelijk, gelachen Tot in de kleine uurtjes werd er doorgefeest en het geheel vormde een waardige afsluiting van het seizoen. Ik wil dan ook vanaf de ze plaats nogmaals het team met leider, trainer en aanhang hartelijk danken voor een seizoen waar iedereen de beste herinneringen aan zal bewaren. Er liggen al weer plannen voor volgend seizoen gereed, maar de berichtgeving staakt op dit moment en zal pas na de zomer weer een aanvang nemen. Vooralsnog tot ziens geachte lezer en een prettige zomer toegewenst. 4

Schakels (clubbladen) | 1984 | | pagina 4