BEDANKT! BERICHT UIT ZUID-AMERIKA Onze sociëteit staat voor u open Maandags clubavond feesten, recepties, diners ruime parkeergelegenheid keus uit vele menu's tijdig bespreken telefoon 44 55 75 Bridge Het bridge-seizoen zit er voor zover het AFC betreft weer op. Drie mei was de laatste avond. Jan Pelsma reikte de prij zen uit. ledereen dankbaar vanzelf. Dio Hermens vertolkte onze gedachten toen hij de heren Martens en Pelsma dankte en hen een kleinigheid ter hand stelde. Chris Wederom met grote belangstelling kennis genomen van de door Chris Schroder samengestelde standen onzer mede strijders. Altijd weer geweldig hoe deze man dat klaar speelt. Opvallend is dat van al die elftallen er slechts één op de laatste plaats staat. Maar de C3 gaat daar nog wat aan doen, hoor ik. A.B.C. De honkballers vieren hun 50-jarig bestaan. Dat zal u niet ontgaan zijn. Tal van evenementen vinden plaats. U heeft er al van gelezen naar ik aanneem. Ik moge uw aandacht vra gen voor de dansavond op 26 mei van ca 9 tot 1Het orkestje, dat enige jaren geleden de verjaardag van Jan Steensma opluisterde, speelt ook deze avond. Jan Tjalling De club heeft me te veel eer bewezen. Wanneer je blijft ademhalen, je ledematen gehoorzaam blijven, je nog steeds in staat bent jezelf in je voetbalplunje te hijsen, dan kan je ook achter de bal aangaan, ook al ben je zeventig. Men durft te beweren dat het een wereldrecord is, kompe- titievoetballen op die leeftijd. Heeft men wel eens nazoekin gen gedaan in de Kaukasus? Daar worden de mensen 130/ 140, daar moeten voetballers tussenzitten. Toch heeft al die belangstelling me goed gedaan. De redak- teur heeft me verzocht nog tien jaar aan te blijven, hij wenst er natuurlijk een publiciteits-slaatje uit te slaan bij ons 100- jarig bestaan. Ik kan niets beloven, ik blijf gewoon mijn best doen. Heel hartelijk dank AFC voor alle kado's en belangstelling! Ab de Jong Wim Ringe, een gedegen middenvelder uit het 12e, doolt met zijn gezin rond in bovengenoemd werelddeel. Niet alleen bekijkt hij het land, ook het voetbal. Achtereen volgens neemt hij een kijkje in Uruguay, Argentinië en Bo livia. Waarom doet hij dat? Ook aan de De Boelelaan valt veel te genieten! Het moet de drang zijn te verkennen, an dere mensen te ontmoeten, land en zeden te leren kennen. Hier komt hij, ietsje verkort: Santa Cruz (Bolivia), 10 april 1984 Uruguay is een land (5 x groter dan Nederland met 1/5 van de inwoners), dat volstrekt wordt gedomineerd door één stad: Montevideo. Deze positie blijkt ook in de voetbal kompetitie, er zijn er twee. Eén met uitsluitend ploegen uit Montevideo; de ander uit het binnenland. De landskam pioen komt altijd uit Montevideo. In deze stad zijn twee ploegen toonaangevend: Penarol en Nacional. De eerste won de titel 28 keer, de laatste 22 keer. Op zaterdag 24 maart met het gezin naar het stadion Cartenario getogen voor de wedstrijd Penarol-Kampla Juniors. Te vergelijken met Ajax - Go Ahead. Het werd 2-2, het vertoonde spel was redelijk, zeker niet groots. (Aantal toeschouwers: 11.000.) De toegangsprijs was f 10,- voor 4 personen! Ook in Argentinië is één gebied dominerend: de provincie Buenos Aires. Hier woont 40 procent van de Argentijnse bevolking. De voetbalkompetitie is verdeeld in 8 regionale groepen. De ploeg die als eerste eindigt in die groep (soms de eerste twee), plaatst zich voor de eindronde. Uitzonde ring hierop is de regio Buenos Aires, die 8 clubs levert. De ploeg die in de eindronde bovenaan eindigt is nationaal kampioen. Op zaterdag 1 april de wedstrijd Independiente - Plantense (ongeveer Helmond Sport) gezien. Independiente had twee dagen hiervoor om de Zuid-Amerikaanse beker moeten spelen en stelde het tweede elftal op. Het werd wel haast de slechtste wedstrijd die ik ooit in mijn leven heb ge zien. Independiente won toch met 2-1. We betaalden hier voor f 12,— voor het gehele gezin. Ook in Bolivia kan je spreken over één stad: La Paz. Bolivia heeft 6 miljoen inwoners, ca 15 procent hiervan woont in La Paz. Als snel groeiende tweede stad moet echter direkt Santa Cruz genoemd worden. In 1963 woonden hier nog slechts 30.000 inwoners, nu ca 350.000. Santa Cruz is een 'boom-town' en dankt haar snelle groei aan de vondst van aardolie in Oost-Bolivia. De kompetitie verloopt identiek aan die in Nederland. Het enige verschil bestaat hierin dat halverwege de kompetitie de zgn. 'sub-kampioen' wordt uitgeroepen. Vorig jaar was dat Bloaning, terwijl Bolivar (uit La Paz) totaal-kampioen werd. Het toeval wilde dat we in een hotel terecht kwamen waar Bloaning in retraite was voor de wedstrijd tegen Orien- te. Dit duel wordt beschouwd als een klassieker. We werden volop gekonfronteerd met rondlopende voetballers en offi cials. J.l. zondag 8 april was het zover. Een afgeladen (mooi) stadion met ca 30.000 toeschouwers kreeg een aar dig spektakel voorgeschoteld. Bloaning (in twee dagen tijd waren we felle supporters van hen geworden), kwam in de eerste helft met 1-0 voor, miste daarna nogal wat kansen en ging rusten met een 2-1 achterstand. De vrouw van de kee per, die naast me op de tribune zat, vrat de ene sigaret na de andere op. Na de rust zette Bloaning orde op zaken, binnen 20 minuten stonden ze met 6-2 voor. AFC-ers, ABC-ers, ACC-ers, ATC-ers! op de week-ends vanaf 10 uur andere dagen vanaf 14 uur (dinsdag gesloten) uw gastheer is Cor Roelofs Tevens unieke gelegenheid voor het houden van alle soorten 3

Schakels (clubbladen) | 1984 | | pagina 3