BAR TALK het-strafschopgebied. Lloyd vond ook het gaatje, op knie hoogte in de uiterste rechterhoek. Doelman Boersma ging nog wel gestrekt maar op het moment dat hij los kwam van de grond wist hij het reeds: 1-1Een evenaring van de eind stand in Alkmaar; hiermee ging men rusten. Terwijl ieder een naar boven dromde begon Arnold aan de ruststanden. Blauw Wit - Elinkwijk klonk anders dan anders, het had iets triomfantelijks, iets juichends. Een langgerekt ahaaa gleed door de gelederen, gelijk een reaktie op een fraaie pijl tij dens het afsteken van vuurwerk. Blijde verrassing was van ieders gezicht af te lezen, het bleek de extra injektie te zijn die ONS EERSTE nodig had. Direkt na de hervatting werd het tempo opgevoerd, er werd voortdurend van plaats ge wisseld, men viel aan over links en over rechts, de verdedi ging van de Noord-Hollanders kwam onder zware druk. In middels had Orlando Patrick (net terug van Parijs!) de plaats ingenomen van Simon Cohen, wat later zou hij deze positie prijs moeten geven na een zware attaque op zijn lin ker been. De pressie kon niet zonder resultaat blijven, toch duurde het nog tot de 75-ste minuut voordat Edwin Lud- wig, attent als altijd, van heel dichtbij de bal snoeihard in het net joeg. Rob Ouderland maakte aan alle onzekerheid een einde door een schitterend genomen vrije trap van (al weer) Headly met een fraaie kopbal af te ronden: 3-1. Arnold Bos, onze speaker, hoeveel vreugde kan zo'n taak niet geven, bevestigde even later de nederlaag van Elinkwijk. Zou Henne Boskamp dan toch ongelijk krijgen? Unitas - AFC: 2-3 Na het laatste fluitsignaal overbrugt Cees Thomas driekwart van het veld, hardlopend, om Eric Plieger, doelman van Unitas, te troosten met zijn ongelukkige wedstrijd. Dat beeld blijft je bij, wanneer je sportpark Molenvliet achter je laat. Dit is amateurvoetbal in optima forma. Een hoogst ongelukkige wedstrijd mag je stellen, terwijl die zelfde keeper zijn team meerdere malen het vege lijf heeft gered. Een volkomen off-day en dat moest gebeuren tegen de nummer twee van de ranglijst AFC. We beginnen de strijd met een aantal passes in het luchtledige, van enige sa menhang in de aanval is geen sprake. Ook Unitas is zoeken de, de bal verblijft voornamelijk op het middenveld. Na vijf tien minuten kondigt zich het voorspel tot het drama-Plie- ger aan. Uit een afgeslagen aanval komt de bal bij Polletje Houtkamp, die een losse flodder produceert die door een E-pupil met één hand gepakt kan worden. De doelman van Unitas doet het met twee handen, de bal kruipt over zijn arm en schouder richting net: 0-1. Mocht er sprake zijn van enige nervositeit er moest immers gewonnen worden in onze ploeg, dan lijkt die op dat moment verdwenen, er komt meer evenwicht in het spel. Orlando Patrick, die niet uit de voeten komt op de linker wing, draait een paar keer noodgedwongen naar binnen en wordt meteen gevaarlijk. De eerste keer gaat zijn schot nog over, de tweede keer raakt hij de bal zo hard dat de keeper hem niet onder kon- trole krijgt. Lloyd Headly is er als de kippen bij en brengt de stand op 0-2. Geen blunder konkludeerde de Unitas-clan op de tribune, om dit soort schoten te keren, moet je van wereldklasse zijn. We gaan rusten met die voorsprong, een prettig ruggesteun- tje. Althans, dat dachten we. Het offensief dat Unitas direkt na de hervatting start is zo furieus, dat iedereen die het roodzwart is toegedaan met samengeknepen tenen zit toe te kijken. Opnieuw past Doby Peters de counter toe, Lloyd Headly en Theo van Seggelen worden keer op keer wegge stuurd: counteren vreet energie! Er wordt gewisseld: Wil lem Lenglet voor Orlando Patrick en Tycho Sulsters voor Hans Hulst. Het accent wordt op de verdediging gelegd. De druk wordt, mede door de ferme bries, steeds groter. Een doelpunt kan niet uitblijven. Het is de nr 7, de behendige Dick Stuy van de Herik, die door onze verdediging zigzagt en de achterstand juichend verkleint: 1-2. Nummer twee laat niet lang op zich wachten, het wordt een eigen doel punt. Edwing Ludwig verandert, ongewild, de bal van rich ting: 2-2. Inmiddels is het tweede elftal van Unitas met aan hang in polonaise voor de hoofdtribune verschenen, ze zijn kampioen geworden. Ook dit kan alleen gebeuren bij de ware liefhebbers, ze worden uitbundig toegejuichd. Het of fensief van hun vaandeldragers ebt inmiddels weg, ze heb ben te veel gegeven. AFC neemt voorzichtig het heft in han den, er komen weer kansen. Ballen ineens genomen verdwij nen hoog over het doel, er stuitert er zelfs een op de deklat. En dan opnieuw, voor de vierde keer dit seizoen, zitten we in DE laatste minuut. De leer van het determinisme zegt dat alles van tevoren is bepaald. De noodwendigheidsleer, de leer die de vrijheid van de wil ontkent. Lloyd Headly, weliswaar geen filosoof, is hiervan op de hoogte wanneer hij voor de laatste keer op doel schiet. Zijn schot wordt gedragen door het lot, de bal verdwijnt via de vingertoppen van Unitas meest verdrietige speler tergend langzaam in het doel: 2-3! Het zijn bovenaardse krachten die ONS EERSTE begeleiden dit seizoen. C. Deze keer staat dit kopje er ten onrechte. Want verdomd als het niet waar is. Ik heb er geen tijd voor gehad. Leest u rnaar. Ben Op 24 april werd Ben Slaap sr. 75. Wij met een afvaardiging van de Zilveren Ploeg er op af natuurlijk. Onze voorzitter Dio Hermens haalde herinneringen op aan Ben's aktieve tijd in AFC. Vele jaren maakte hij deel uit van de Jeugd- en Enquêtecommissie. Dat het in plaats van 11 tot 1, zoals gebruikelijk, een uur of vijf werd lag aan Ben zelf en aan zijn charmante schoondochter Renate, die als gastvrouw optrad. Een paar dagen later mochten we met een select gezelschap aanzitten aan een door Ben aangericht diner. Zodoende. Nog iets voor Guiness? Ben Slaap en zijn zonen Ben en Hans zijn alle drie lid van de Zilveren Ploeg. Totocommissie Frank Reddering en Kick Sierhuis vonden het nodig dat de oude en de huidige totocommissie weer eens bijeen kwam. En dan vooral de Vierhoutengangers uit die commissie. Welnu, daar waren de meesten wel toe bereid. En zo waren we 28 april met zijn allen bij Piet van Raak in Ouderkerk. Vele oude herinneringen werden opgehaald en natuurlijk had Hans Geusenbroek een stukje ingestudeerd. In de beste stemming hebben we om een uur of één het pand verlaten. Robbie Op Goede Vrijdag vierde het echtpaar Molenaar zijn 25-ja- rig huwelijksfeest. Omdat ik 25 jaar geleden als Bestuursver- tegenwoordiger hun huwelijk bijwoonde was ik uitgeno digd. Met een aantal andere AFC-ers waren we in Blaricum aanwezig. Herinneringen ophalend aan de tijden dat Rob nog de doelen van onze elftallen voor doorboring trachtte te behoeden.

Schakels (clubbladen) | 1984 | | pagina 2