vijftiende. Het is voor een voetballer immer een trieste zaak wanneer men zijn kwaliteiten op een bepaald moment niet voldoende acht om aan te treden. Zo'n besluit dient geno men te worden in het belang van het elftal. Je hebt je erbij neer te leggen. Je mag veronderstellen dat zij die de leiding hebben weten wat ze doen. Ze hebben meer ervaring en staan objektiever tegenover het aanwezige 'materiaal'. Wan neer je niet in de basis staat, zorg je ervoor dat het de vol gende keer wel gebeurt. Dat is de enig juiste manier van rea geren, elke andere wijze van benaderen is verwerpelijk! In ieder geval stond Simon Cohen, na lange afwezigheid, wel in de basis. Het deed het legioen deugd, zijn kwikzilver achtig spel is een lust voor het oog. Ook tegen VUC, dat ons enigszins beducht tegemoet trad, waarschijnlijk galmde de eerdere 5-1 nederlaag nog na in de oren, was op vele plek ken van het veld te vinden: de Jesper Olsen van AFC. Het elftal draaide trouwens beter dan de laatste weken, al hoewel men in de eerste helft niet tot scoren kwam. Er zijn mensen bij AFC die al na vijf minuten de einduitslag weten, sommigen kunnen dat beoordelen bij de rust en een enke ling heeft er driekwart van de wedstrijd voor nodig. Die laatste kategorie leunt dan ook meestal op de prognoses van hen, die een weinig risico niet uit de weg gaan. Zo gebeurde het ook bij die eerste goal van ons, in de 70-ste minuut. Om zich als een werkelijke 'kenner' te presenteren zoekt men bij voorkeur een prominent figuur op in de vereniging, meestal een bestuurslid. 'Ik denk dat het direkt 1 -0 wordt' wordt er dan, zogenaamd terloops, opgemerkt. Die goal, let wel, was al 'zichtbaar' na vijf minuten. Breed lachend wordt dan de waardering geoogst en betrokkene staat meteen als expert te boek. De échte kenners halen hun schouders op bij dit chauvinistische gedoe. Tussen een wirwar van spelers had Theo van Seggelen inder daad de opening gevonden in de verdediging van VUC: 1-0. Tien minuten later kreeg Orlando Patrick de beloning voor zijn ijverige en inventieve spel, hij scoorde fraai in de lin kerhoek na aangeven van Lloyd Headly: 2-0. "RCH (na winst op koploper Elinkwijk), brengt de spanning terug", stond er de volgende dag in de krant te lezen. Een ieder wil dit graag geloven maar of het hoogspanning wordt valt nog te bezien. DWV - AFC: 0-4 Met enige schroom gingen we richting Elsenhage, thuis had den we immers in de laatste minuut het gelijke spel (2-2) uit het vuur weten te slepen. DWV verkeerde in degradatiege vaar, ook dat telde mee. Een strak blauwe lucht met daarin een gulle zon, die de koude noord-ooster temperde, stond boven het speelterrein dat maar matig omzoomd werd door de noordamsterdamse supporters. In het begin was er geen sprake van enig overwicht. Wat wel opviel was de onmacht van de DWV-aanval, te vaak leverde zij de bal in of kon onze verdediging ingrijpen. Op de De Boelelaan toonde deze voorhoede zich veel agressiever, het moest te wijten zijn aan hun eerdere optreden op Paaszater dag. Tien minuten duurden de verkenningen, toen ver scheen Edwin Ludwig in onze aanval. Met het linkerbeen scoorde hij vanaf vijfentwintig meter in de uiterste linker bovenhoek, een schoonheid van een doelpunt. DWV ging opnieuw in de aanval, dit keer leverde dit wel ge vaarlijke momenten op. Cees Thomas wierp zich met ware doodsverachting in het strijdgewoel, mocht er sprake zijn van een lichte paniek, hij bleef de situatie meester. Lloyd Headly, wiens akties een doorlopend gevaar voor de geel/zwarten betekende, werd voor de zoveelste keer ten val gebracht. We schreven inmiddels de 34-ste minuut; Pim van Dordt liet de bal met veel effekt in de rechterhoek verdwij nen. Daarmee kwam de rust, het legioen mocht zich te goed gaan doen aan het (moeilijk te verkrijgen) pilsje. Met Willem Lenglet (verdediger) voor Simon Cohen (aanvaller) werden de bedoelingen van Doby Peters na de hervatting duidelijk. Moeiteloos bleef men achter overeind, de counters, ge steund door de forse wind, zorgden keer op keer voor pa nieksituaties bij het doel van onze tegenstanders. Twee van de vele kansen werden benut. Eerst was het (opnieuw) Pim van Dordt die een strafschop verzilverde, nadat Theo van Seggelen onderuit was gehaald binnen de beruchte lijnen en tien minuten voor tijd mocht Dimitri Kick (ingevallen voor diezelfde Theo) na een assist van Lloyd de bal over de doel lijn drukken: 0-4. Op de Buikslotermeerdijk kwam de eindstand van Elink wijk - Wilhelmus aangewaaid, mismoedig werd het gas in getrapt, richting de De Boelelaan. Het verschil bleef drie punten, toch kunnen er nu nog tien gehaald worden! C. Op de 2e Paasdag herdachten Rein en Truus Akkerman de dag waarop ze elkaar 25 jaar geleden plechtig (dat gebeurde toen nog) trouw beloofden. Een zilver jubileum dus. Waar blijft de tijd? Nog zien we Ak en Truus in de roary-fifties op zaterdagavond bij Eylders, de destijds ver plichte aanloop nemen naar het voetbal van de zondag. Was dat gisteren? De redakteur had het genoegen jaren met de jubilaris te mogen spelen, in het tweede, het derde en tot de dag dat Ak plotseling 'doorstootte' (d'oude gabbers van weleer staan nog versteld van die promotie) naar de hoofd macht. Zijn kameraden van het eerste uur dienden een paar jaar achtereen meneer Ak te zeggen. Hij werd een ijzerster- ke verdediger, die van het begin tot het einde geconcen treerd bezig bleef met zijn taak. Truus was zijn meest trou we aanhangster en nu pa de voetbalschoenen in een donker hoekje van de kast heeft gezet gaat de aandacht uit naar zoonlief Rein jr.; een voetbalfamilie in optima forma. Ak, alweer heel wat jaartjes voorzitter van de Stichting Goed Genoeg, heeft zich kort geleden bereid verklaard de leiding (na ons 90-jarig bestaan) van de afdeling voetbal op zich te nemen. Dat zijn zaken die je niet voorziet wanneer je als 11-jarige begint te ballen bij die club aan de Wandelweg. Toch is het een weg die je hebt te gaan, het was al bepaald op het mo ment dat je als kleine jongen in dat roodzwarte shirtje liep te dartelen. Ak, Truus en Ak jr., jullie worden door de vereniging VAN HARTE gefeliciteerd met het zilver op naar het goud! Henny Weverink, een hele goede vriend van vorengenoemde Ab, jarenlang speelden zij in het zelfde elftal, is opgenomen in het Elizabeth Ziekenhuis te Haarlem. Men had Henny nog kort geleden over de velden zien darte len, iedereen in AFC verwonderde zich. De 72-jarige kreeg een nieuwe broek aangemeten, vaatvernauwing was de oor zaak. Dat kan gebeuren op die leeftijd. Inmiddels is hij succesvol geopereerd en zal binnenkort zijn hernieuwde opwachting aan de De Boelelaan maken. Van harte algehele beterschap, Henny. We zien naar je uit! Bij de felicitatie van Ab de Jong (twee weken geleden) is een foutje geslopen. Er werd gesproken over een 63-jarige jongeling, die dacht het record van de oudst aktieve kompe- 2

Schakels (clubbladen) | 1984 | | pagina 2