IN MEMORIAM WILLY BRUSSE Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden. 64e jaargang verschijnt wekelijks of twee wekelijks 14 maart 1984 nr 6 Secretariaat: G.A. van Caspel Kotter 7 1186 WH Amstelveen Tel. 020-45 72 30 Redakteur: Karei Brand Tulpenburg 59 1181 NL Amstelveen Tel.: 45 61 40 Willy Brusse is niet meer Na zijn opname in het zieken huis leefden wij tussen hoop en vrees, maar het werd steeds duidelijker dat het einde nader de, totdat op 1 maart het fata le bericht kwam, dat Willy in zijn slaap was heengegaan. On ze innige deelneming gaat uit naar zijn lieve vrouw, die haar man zo trouw met alle zorg heeft omringd, ondanks haar eigen wankele gezondheid. Een zware taak, die haar krach ten bijna te boven moet zijn gegaan. Moge zij de kracht vin den verder te leven, puttend uit een schat van herinnerin gen, gesteund door haar flinke zoons en schoondochters en in het dierbaar bezit van lieve kleinkinderen. Het is nu bijna vierenzestig jaar geleden, dat Willy Brusse, Nico Neseker en ik lid werden van AFC. Samen speelden wij in de adspiranten en junioren. Willy kon goed voetballen en speelde al gauw in de drie hoogste elftallen. In de wed strijdverslagen aan het eind van de twintiger jaren komt steeds weer naar voren, dat Willy, ofschoon niet buitenge woon talentvol, altijd een nuttige partij speelde, nooit van opgeven wist, niet mopperde als het mis ging en onder alle omstandigheden zijn goede humeur wist te bewaren. Voor AFC lagen zijn verdiensten, naast de prestaties op het groene veld, in het verzetten van heel veel werk in tal van commissies, terwijl het in die tijd een vanzelfsprekende zaak was, dat Willy deel uitmaakte van alle feestcommissies. Maar ook op bestuurlijk terrein droeg hij zijn steentje bij. Daarbij was hij ook lid van de elftalcommissie. In 1930 werd hij eerste secretaris, doch dit was van korte duur, daar hij door het overlijden van zijn vader zich genoodzaakt zag te bedanken, teneinde zich geheel aan zijn zaken te kunnen wijden. In latere jaren maakte hij weer enige jaren als com missaris deel uit van het bestuur. In 1933 ontving Willy, samen met Piet Bos, de Nobelprijs voor zijn belangrijk aandeel in het werk van de trainings commissie. Enige jaren na de oorlog werd Willy Brusse de eerste man bij ACC en vervulde ook deze taak zo goed, dat hem bij zijn afscheid welverdiend het erevoorzitterschap werd aangeboden. Maar ook AFC bleef hij trouw en toen Henk Esser terug trad als tafelpraeses bij het jaardiner, was Willy direkt bereid die funktie, welke hem trouwens op het lijf geschreven stond, over te nemen. En ook dat deed hij op uitnemende wijze. Toen hij daarmede in 1972 stopte volgde zijn benoeming tot lid van verdienste. Willy Brusse was een begenadigd mens; zijn blijmoedig ka rakter en zijn vrolijkheid werden door iedereen gewaar deerd. Daarbij bezat hij de gave van het woord. Temidden van zijn grote vriendenkring, hetzij bij AFC of ACC, was Willy op zijn best en heel wat avonden deden onze kaken pijn van het lachen. De blijmoedigheid verliet hem nooit. Ook niet toen hij door een ernstige rheuma-aanval werd ge troffen, waarvan hij gelukkig herstelde, evenmin toen hij op latere leeftijd, na een mislukte heupoperatie, verder op krukken door het leven moest gaan. En toch ging achter al die opgewektheid een zeer ernstig mens schuil. Elke verant woordelijkheid woog bij hem zwaar. Hij hield van een gron dige organisatie en regelde alles tot in details. Aan zijn vro lijkheid en altijd milde - humor paarde Willy een grote oprechtheid en absolute integriteit. Dit alles dwong respekt af. En is respekt niet de hechtste basis voor blijvende vriendschap? Willy Brusse laat een grote leegte achter. Figuurlijk èn let terlijk als we hem straks moeten missen op zijn vaste plaats je naast de screen op het cricketveld en bij alle bijeenkom sten van zijn beide clubs, die hij zo trouw heeft gediend. Beste Wil, fijne kameraad, wij zullen je nooit vergeten. Bedankt Wil, well played! Rust zacht. Henk Kappelhoff

Schakels (clubbladen) | 1984 | | pagina 1